Svátek má Květoslava
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Zveme na třídenní akce k 500. výročí nejstaršího hmotného dokladu o litovelských střelcích

Autor: Administrator. Čtvrtek 20. září 2018.

Read moreHistorický spolek Kirri, Muzeum Litovel a Muzejní společnost Litovelska Vás zvou na Litovelské střelecké slavnosti, které se uskuteční k 500. výročí litovelských střelců v Muzeu Litovel a parku před ním od pátku 21. do neděle 23. září, hlavní program bude v sobotu 22. září. Těšit se můžete na vystoupení různých spolků, střeleckou výstavu, poprvé budou vystaveny originály všech 4 litovelských střeleckých řetězů, představen bude nový (pátý) litovelský střelecký řetěz, nebude chybět křest knihy o historii litovelských střelců a střelnice a zábava pro děti i celou rodinu. Občerstvení je zajištěno a celá akce je zdarma. Bližší informace a časový harmonogram najdete níže.

celý článek

 

ANNO ČR vydala další číslo svého bulletinu

Autor: Administrator. Čtvrtek 20. září 2018.

ANNO logo1Bulletin Asociace nestátních neziskových organizací ČR za rok 2018 se věnuje období od ledna do června 2018. ANNO ČR se v první polovině letošního roku zaměřovala především na veřejné akce z realizovaných projektů Operačního programu Zaměstnanost a Úřadu Vlády České republiky. Ke kulatému stolu usedli její zástupci i se zástupci veřejné správy. Zájemcům o pomoc byly individuálně předány rady prostřednictvím právní poradny, Asociace se věnovala i zájemcům o analýzy sociálních témat. V uplynulých šesti měsících jich bylo sepsáno hned 14. Nadcházející období se proto v ANNO ČR ponese ve znamení akcí a tvorby publikací, které získané poznatky dají dohromady a vyhodnotí. Mohou tak přinést veřejnosti a státní správě účinný návod, co v těchto oblastech změnit. Uvnitř Bulletinu naleznete přehled činnosti, informace o aktivitách členů ANNO ČR a odkazy na studie o sociálních tématech.

   

Proběhl krajský sněm neziskového sektoru. Připomněl dvacet let spolupráce i snah o dialog s ostatními složkami společnosti

Autor: Hynek Pečinka. Úterý 18. září 2018.

Read morePřes třicet zástupců neziskového sektoru ze všech okresů našeho regionu věnujících se nejrůznějším oborům činnosti se spolu se zajímavými hosty, kteří jim měli co říct, sešlo ve čtvrtek 13. září v Olomouci na jubilejním dvacátém Krajském sněmu Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje. Tato platforma na střední Moravě dlouhodobě zastřešuje neziskové aktivity a působí jako spojovník nevládních organizací i jejich mluvčí vůči státní správě, územní samosprávě a dalším sektorům společnosti. Krajský sněm se konal v novém Klubu volnočasových aktivit Pešek ve čtvrti Povel, který pro sněmování zdarma zapůjčilo statutární město Olomouc.

celý článek

   

Pozvánka na konferenci „DOBROVOLNICTVÍ V OLOMOUCKÉM KRAJI“

Autor: Administrator. Pondělí 17. září 2018.

olomoucký kraj logoCílem konference „Dobrovolnictví v Olomouckém kraji“ je představit aktuální situaci dobrovolnické služby v Olomouckém kraji s ohledem na celostátní rovinu (legislativa, financování) a možný potenciál rozvoje dobrovolnictví zvláště v sociální oblasti. Konference je určena zástupcům vysílajících a přijímajících organizací v oblasti dobrovolnické služby, zájemcům z řad NNO a poskytovatelů sociálních služeb rozvíjejících dobrovolnictví. Konference se uskuteční dne 4. října 2018 v Kongresovém sále Olomouckého kraje (Jeremenkova 40a, 779 11 Olomouc) v čase od 9:00 do 15:00 hodin.

maltezska-pomocKonference se koná v rámci individuálního projektu Olomouckého kraje „Podpora plánování sociálních služeb a sociální práce na území Olomouckého kraje v návaznosti na zvyšování jejich dostupnosti a kvality“ a pro projekt ji odborně zajišťuje Maltézská pomoc, o.p.s. Záštitu nad konferencí převzal hejtman Olomouckého kraje pan Ladislav Okleštěk. Konference je bezplatná, občerstvení je zajištěno. Program konference naleznete na tomto odkaze. Prosíme o případnou rezervaci tohoto termínu ve Vašich diářích a sdělení zájmu se konference zúčastnit na této webové adrese, a to do 23. 9. 2018. Případné další dotazy směřujte na e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Kapacita kongresového sálu je omezená, Vaše účast bude následně potvrzena.

   

Martina Berdychová: Neziskovky jsou snadným terčem populistů, protože nemají společného silného představitele, který by je obhájil

Autor: Redakce UNO. Pondělí 17. září 2018.

Read moreAsociace nestátních neziskových organizací České republiky právě vydala první číslo svého bulletinu, který má ambici co půl roku informovat o stavu neziskového sektoru v Česku a o jeho hlavních aktivitách a výzvách pro něj. Ve velkém rozhovoru říká Martina Berdychová, předsedkyně Asociace NNO ČR: "Neziskovky jsou snadným terčem populistů, protože nemají společného silného představitele, který by je obhájil. Škodí nám i nejednotnost, nepřehlednost a mnohdy také rozhádanost neziskového sektoru." 

celý článek

   

Stručně o prázdninové činnosti naší Unie

Autor: Hynek Pečinka. Úterý 11. září 2018.

IMG 20180105 184227 927Ani o prázdninách jsme nebyli úplně nehybní. Fungoval informační servis pro neziskovky i o nich - na našem webu jste si mohli přečíst desítku článků, na některé z nich odkazoval i náš facebookový profil, kde jsme navíc sdíleli i pozvánky na akce našich členských i spřátelených organizací. Několik neziskovek využilo i nabídku právního poradenství, například souvisejícího s likvidací nečinného spolku či doplnění údajů do veřejného rejstříku.

Sešlo se i předsednictvo naší Unie, a to ve čtvrtek 23. srpna odpoledne, tradičně v prostorách sdružení OK4Inovace v olomouckém "mrakodrapu" RCO. Věnovalo se především přípravě nadcházejícího krajského sněmu neziskového sektoru, který proběhne už tento týden. Dalšími body byla aktuální kondice členské základny a naše zapojení do letošního ročníku celostátního oceňování osobností neziskového sektoru. Podrobnosti si můžete přečíst v zápise: pdfZapis_pUNO_37.pdf

   

Senioři i maminky s dětmi. Z klubu pro seniory se stává komunitní centrum

Autor: Redakce UNO. Úterý 11. září 2018.

Read moreStatutární město Olomouc srdečně zve na slavnostní otevření komunitního centra „Klub volnočasových aktivit PEŠEK“. Klub se nachází v přízemních prostorách Domu s pečovatelskou službou statutárního města Olomouce na ulici Peškova 1. Slavnostní otevření za účasti náměstka primátora, RNDr. Ladislava Šnevajse, se uskuteční v pondělí 17. září. V 8.45 je zahájí svým vystoupením děti z Fakultní základní školy dr. Milady Horákové a Mateřské školy Olomouc, Rožňavská 21. Po celý den je připraven bohatý doprovodný program, vstup je po celý den zdarma.

celý článek

   

Pozvánka na XX. krajský sněm Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje

Autor: Hynek Pečinka. Středa 29. srpna 2018.

snem uno 2017Vážení zástupci našich členských organizací, předsednictvo Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje Vás zve na XX. krajský sněm, který proběhne ve čtvrtek 13. září 2018 od 17.00 hod. v Olomouci, Komunitní centrum Peškova 1 (POZOR! ZMĚNA TRADIČNÍHO MÍSTA SNĚMŮ). Program krajského sněmu a další podrobnosti včetně návodu, jak se na sněm přihlásit, najdete v pozvánce. Našim členům byl také e-mailem zaslán návrh změny stanov, který bude na sněmu předložen.

Věříme, že si uděláte na náš jubilejní XX. krajský sněm čas a těšíme se na vás!

   

Posnídejte s Nadací Vodafone a nastartujte své inovace

Autor: Redakce UNO. Středa 29. srpna 2018.

snidane vodafoneV úterý 18. září od 10.00 do 12.00 hod. pořádá v Olomouci Nadace Vodafone ve spolupráci s naší Unií komorní setkání, v rámci kterého by zástupcům neziskových organizací Olomouckého kraje ráda představila grantový program Laboratoř Nadace Vodafone. Počítáme s účastí 15 - 20 zástupců neziskových organizací. V případě vašeho zájmu kontaktujte do pátku 15. 6. 2018 paní Jolanu Hájkovou, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript  z Nadace Vodafone, která potvrdí vaši účast.

   

Se začátkem nového školního roku si rodinná centra připravují nové programy nejen pro rodiče s dětmi

Autor: Administrator. Pondělí 27. srpna 2018.

Konec prázdninPrázdniny se pomalu chýlí ke konci a rodinná centra opět chystají zajímavé akce na začátek školního roku. S aktivitami olomouckého Rodinného centra Heřmánek se nejlépe seznámíte na Dni otevřených dveří, který se koná v pondělí a v úterý 10. a 11. září od 8.30 do 13.00 hodin. Kompletní zářijový program si můžete prohlédnout na tomto odkazeRodinném centru Vikýrek se hned začátkem září můžete těšit na tradiční bazárek podzimního vybavení pro děti i dospělé. Přijďte si doplnit šatník nebo naopak zbavit se nepotřebných kousků. Po velkém úspěchu loňské akce „Za jeden provaz“ si pro Vás připravili pokračování, a to akci s názvem Za jeden provaz II aneb dnes jsem offline. Tentokrát se můžete těšit na bumperball, maňáskové divadélko, koně, kolotoč, malování na obličej, skákací hrady a další atrakce. Novinkou bude přehlídka práce integrovaného záchranného systému. Chybět nebudou ani vzdělávací akce a uskuteční se rovnou dvě, Setkání na bosé téma a Jak být fit po porodu. Na své si přijdou i maminky, které rády šijí, v rámci tvoření pro maminky (s dětmi) se budou tentokrát šít sukýnky.

   

Strana 10 z 233