Svátek má Oto
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Věnujte dárek osamělým lidem a proměňte jejich Vánoce

Autor: Administrator. Úterý 29. listopadu 2016.

Read moreS blížícím se adventem začínají i ve Středisku SOS v pro vzájemnou pomoc občanů v Olomouci přípravy nadílky zvané Vánoce pro osamělé. Pracovníci střediska a ochotní dobrovolníci již od roku 1990 právě v tomto období připravují malé vánoční balíčky. Přijďte podpořit dobrou věc a věnujte dárek lidem, kteří od nikoho z blízkých dárek nedostanou. Balíčky budou dobrovolníci roznášet osamělým, nemohoucím a nemocným seniorům.

celý článek

 

Najděte si v adventu čas pro sebe i své děti. RC Heřmánek Vám v tom rád pomůže

Autor: Administrator. Neděle 27. listopadu 2016.

Read moreA je tu advent. Ne, že by za okny byla ta pravá zima, ale kalendář mluví jasně. Někteří lidé s oblibou říkají: „Hlavně ať je klidný!“ Ale jak na to, když ke každodennímu kolotoči přibude spousta chystání, shánění a uklízení. Neuklízet? Pro někoho je bytostně nutné mít umytá okna, vyprané záclony, vyleštěné skloNepéct? Někdo si bez pečení a vůní vanilky nedokáže Vánoce představit. Nekupovat, nevyrábět, nezajímat se o dárečky svým blízkým? Vždyť je to tak naplňující přemýšlet nad svými milými a tím, co by je překvapilo, potěšilo, rozzářilo…

celý článek

   

V adventním čase se o naši pozornost uchází mnoho finančních sbírek. Jak poznat tu pravou?

Autor: Redakce UNO. Středa 23. listopadu 2016.

darujspravneAdventní čas je už za dveřmi a čím více se blíží, tím více v nás roste pocit, že bychom mohli udělat i něco pro druhé  třeba přispět některé z četných sbírek. Jak ale najít právě tu, která nám bude svým zaměřením blízká? A jak zjistit, jestli náš dar opravdu pomůže zamýšlenému cíli? Na tyto otázky Vám pomůže najít odpověď internetový portál Darujspravne.cz. Hlavním cílem tohoto projektu, jež je zaměřen na individuální dárcovství, je co nejvíce zjednodušit cestu mezi dárci a neziskovými organizacemi a odbourat starost, zda peníze putují tam, kam opravdu mají. Každá organizace registrovaná na Darujspravne.cz je prověřena, má schválenou veřejnou sbírku a je plně transparentní.

Projekt realizuje Fórum dárců, jediné celorepublikové sdružení, které zastřešuje dárce v České republice – na podpoře dárcovství pracuje Fórum dárců úspěšně již více než 19 let. Mezi jeho projekty patří například DMS – Dárcovská SMS, jejímž prostřednictvím přispěla veřejnost již téměř 400 milionů korun. Fórum dárců sdružuje přední nadace a fondy.

A co vlastně portál Darujspravne.cz přináší? Zejména seznam veřejně prospěšných projektů s veřejnou sbírkou prověřených neziskových organizacím, možnost online finanční podpory (on-line platby z účtu, platební karty apod.), ale hlavně jistotu, že darujete správně (organizace jsou prověřovány a pravidelně předkládají vyúčtování získaných prostředků).

   

Společnost pro zdravé rodičovství Aperio nabízí projekt, který pomůže rodičům samoživitelům

Autor: Redakce UNO. Pondělí 21. listopadu 2016.

Read moreAPERIO - Společnost pro zdravé rodičovství zahajuje projekt na pomoc rodičům samoživitelům Nové šance. Proč sólo rodičům? Podle aktuálních statistických údajů žije v České republice v chudobě třetina až polovina sólo rodičů. Sólo rodič dvou malých dětí s minimální mzdou v naší zemi musí pracovat skoro 80 hodin týdně, aby příjem jeho domácnosti přesáhl hranici relativní chudoby – to je nejvíce ze všech států OECD. Průměrné riziko příjmové chudoby v ČR je 9,7 %, přičemž neúplné rodiny jsou ohroženy rizikem víc než trojnásobným: 31,7 %, oproti úplným rodinám: 9 %. (ČSÚ 2015). Podíl osob ohrožených materiální deprivací je v ČR průměrně 6,7 %. V neúplných rodinách je toto riziko opět víc než trojnásobné – 21,7 %, v úplných rodinách oproti tomu jen 5,6 % (ČSÚ 2015).

celý článek

   

Školení Office 365 prakticky

Autor: Redakce UNO. Pátek 18. listopadu 2016.

Read moreChybí Vám efektivní a rychlá komunikace v rámci Vaší organizace? Máte již Office 365, ale neumíte naplno využívat všechny nabízené aplikace? Pokud Vaše odpověď je ano, tak právě pro Vás je tu workshop Office 365 prakticky. Office 365 je moderní cloudová kancelář, která nabízí profesionální e-mail, uložiště dokumentů, sdílené dokumenty, kontakty a kalendáře, veřejný web, chat a mnoho dalšího. Office 365 je řešení pro organizace, jehož velkou výhodou je vždy aktuální verze softwaru. Účast na workshopu je díky partnerům pořadatelské organizace TechSoup Česká republika zdarma!

celý článek

   

STOP VĚTRNÝM ELEKTRÁRNÁM! Neziskový sektor připomínkoval aktualizaci krajské energetické koncepce

Autor: Hynek Pečinka. Úterý 15. listopadu 2016.

Read moreBudou v našem kraji hrát prim tepelné elektrárny, biomasa nebo větrníky na kopcích? Anebo to bude jinak? Tomuto tématu se mimo jiné věnuje aktualizace Územní energetické koncepce Olomouckého kraje. S výzvou k jejímu připomínkování byla krajem oslovena i Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje (UNO OK) jako zástupce neziskového sektoru v regionu. Odborníci z jejích členských organizací, spolku Kořeny domova, z. s. a Spolku Nízký Jeseník, se tématu poctivě věnovali, a tak mohly být v termínu zaslány Ministerstvu životního prostředí zásadní připomínky, které snad zvrátí záměr podporovat v kopcovitých a horských oblastech kraje výstavbu větrných elektráren, na které aktualizovaná koncepce sází.

celý článek

   

Středisko SOS rozšířilo v Olomouci své služby

Autor: Redakce UNO. Úterý 15. listopadu 2016.

Středisko SOSNezisková organizace Středisko SOS pro vzájemnou pomoc občanů, z.s. otevřela novou provozovnu ve Slovenské 8 v Olomouci (v blízkosti Galerie Moritz). Pracovní uplatnění zde najdou 4 osoby dlouhodobě nezaměstnané, z nichž 2 osoby jsou invalidní. Otvírací doba je jiná, než ve Středisku SOS v Praskově a v Rooseveltově, a to od 8.30 do 16 hodin. „Nákupem u nás podpoříte sociální projekty našeho spolku. V nové provozovně nabízíme zánovní oděvy a obuv za jednotnou cenu – pro dospělého za 25 Kč/ks a pro dítě za 15 Kč/ks,“ sděluje pracovník Střediska SOS Jan Kučera a pokračuje: „Vybrat si můžete také knihy a hračky. Těšíme se na Vaši návštěvu.“

   

Nadace rozvoje občanské společnosti zve na seminář v oblasti zdravého řízení neziskových organizací

Autor: Redakce UNO. Pondělí 14. listopadu 2016.

Read moreNadace rozvoje občanské společnosti Vás zve na seminář v oblasti zdravého řízení neziskových organizací s Mgr. Petrem Vrzáčkem, vedoucím katedry Řízení a supervize v sociálních a zdravotnických organizacích na Fakultě humanitních studií UK v Praze. Seminář je určen zejména vedoucím pracovníkům NNO, členům správních a dozorčích rad, ale i dalším zájemcům o dané téma. Seminář „Síťování neziskových organizací – přínosy a nástrahy“ se uskuteční 1. prosince 2016, od 9:30 do 16:30 hodin.

celý článek

   

Onko klub Slunečnice Olomouc po letních prázdninách 2016

Autor: Administrator. Pondělí 14. listopadu 2016.

Read moreMěsíce červenec a srpen, kdy má „letní prázdniny“ i náš Onko klub Slunečnice, uběhly jako voda. Už jsme se všechny těšily na pravidelná setkání při našich aktivitách i akcích, které pro seniory pořádají jiné subjekty. Rok 2016 byl pro náš klub rokem jubilejním. Již patnáct let sdružuje ženy z Olomouce ale i jejího okolí jako např. ze Šternberka, Slatinic, Prostějova a dalších míst, které onemocněly rakovinou prsu. A celých těch patnáct let vytváří podmínky pro zapojení nás, členek klubu, do plnohodnotného života prostřednictvím kulturních, tělovýchovných, turistických, relaxačních i vzdělávacích aktivit.

celý článek

   

Nominace dobrovolníků na ocenění Křesadlem prošly výběrem - a známe finalisty

Autor: Hynek Pečinka. Čtvrtek 10. listopadu 2016.

Read moreVýběrová komise, v níž se zúčastnil i náš zástupce, vybrala ve středu 9. listopadu z 26 dobrovolníků nominovaných na ocenění Křesadlo za Olomoucký kraj osm finalistů a několik náhradníků. A neměla přitom vůbec lehký úkol, protože se v každé kategorii sešlo několik kvalitních nominací, mezi kterými bylo zatěžko rozhodnout. Členové komise tak opět jako každým rokem litovali, že je Křesadel pouze osm.

Na výběru se podílejí zástupci statutárních měst Olomouce a Prostějova, Olomouckého kraje, Českého rozhlasu Olomouc, Olomouckého Deníku, Univerzity Palackého v Olomouci a Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje.

celý článek

   

Strana 9 z 202