Svátek má Lýdie
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

„Jeden dětský den nestačí“. Nadace Malý Noe už podesáté pořádá dětský den pro děti nejen z dětských domovů

Autor: Administrator. Pondělí 04. září 2017.

Jeden dětský den nestačíNadace Malý Noe už podesáté pořádá dětský den pro děti nejen z dětských domovů pod názvem Jeden dětský den nestačí. Akce se koná 10. září od 10:00 hodin v Korunní pevnůstce v Olomouci. Letos se můžete těšit na Maxim Turbulenc, Voxel nebo Richarda Pachmana. Zasoutěžíte si, v Pevnosti poznání se dozvíte spoustu zajímavých věcí a v tombole můžete vyhrát vstupenky na bazén v hodnotě 500 Kč. Vstupné je dobrovolné. Podrobnosti naleznete ZDE.

 

Turistická sezóna dala přírodě zabrat, odpadky se ale jen tak samy neuklidí

Autor: Administrator. Pondělí 04. září 2017.

Read moreUklízet odpadky jen zjara nestačí! Největší dobrovolnická akce Ukliďme svět, ukliďme Česko proto opět vyhlásila i podzimní kolo úklidů. Proběhnou během září a října, nejvíce jich bude v sobotu 23. září. Zaměří se tradičně na úklidy odpadků po rekreantech – na řekách, plážích či v okolí turistických tras. Podzimní kolo úklidů bude generálkou na dlouho připravovaný celosvětový World Cleanup Day, který proběhne příští rok ve více než 100 zemích na všech kontinentech.

celý článek

   

Oblastní unie neslyšících Olomouc z.s. pořádá akreditovaný vzdělávací program „Základy komunikace s osobami se sluchovým postižením“

Autor: Administrator. Pondělí 04. září 2017.

Read moreOblastní unie neslyšících Olomouc z.s. pořádá akreditovaný vzdělávací program „Základy komunikace s osobami se sluchovým postižením“ (číslo akreditace: MPSV - 2014/1458-PC/SP). Seminář se bude konat ve dvou termínech, a to 18. října 2017 a 8. listopadu vždy od 8 do 15 hodin v prostorách Oblastní unie neslyšících Olomouc z.s., Jungmannova 972/25, 779 00 Olomouc. Účastnící obdrží výukové materiály a osvědčení o absolvování akreditovaného vzdělávacího programu.

celý článek

   

Kde rádi divočíte? Nová fotografická soutěž hledá krásná místa naší divoké přírody. Najdou se i v Olomouckém kraji?

Autor: Administrator. Pátek 01. září 2017.

Read moreMilovníci přírody, hlavně české divočiny, mohou získat zajímavé ceny v nové fotografické soutěži Hnutí DUHA. Přihlásit mohou jakékoli fotky, které budou zachycovat naši divokou přírodu a její podoby, ať už to jsou meandrující koryta řek, tlející dřevo či rozlehlá rašeliniště, ale i rostliny a zvířata, která v ní mají svůj domov. Přihlášení fotografií je možné do 31. října; podmínky soutěže, seznam cen a přihlašování fotografií naleznete ZDE. Lidé v Olomouckém kraji mají dobré šance uspět, divočinu najdou od říčních ramen Moravy přes okolí pramenů Odry až po naše nejmenší pohoří, Králický Sněžník.

celý článek

   

KOMÁRFEST ve Střeni kromě pestrého hudebního programu nabídne výstavu k výročí povodní v obci

Autor: Administrator. Pátek 01. září 2017.

2017 komarfestDen obce Střeň, takzvaný KOMÁRFEST, se uskuteční v sobotu 9. září 2017 od 13:00 v areálu za kulturním domem ve Střeni. Tento ročník Komárfestu připomene 20. výročí od povodní, součástí programu bude tedy také obrazová výstava na téma povodní v obci. Přijměte tedy srdečné pozvání na akci a přijďte zavzpomínat, potkat přátele a pobavit se. Další informace naleznete ZDE. Součástí akce bude zábavný doprovodný program plný soutěží pro děti i dospělé pod taktovkou Martiny Queetko Procházkové z Rádia Haná, na akci vystoupí mimo jiné oblíbené kapely ExStres, Stracené ráj a Kabát Revival

   

Najděte si nového zaměstnance a získejte mzdový příspěvek na 6-12 měsíců

Autor: Administrator. Středa 30. srpna 2017.

Read moreCentrum pro komunitní práci Severní Morava nabízí dotaci na vytvoření pracovního místa v rámci nového projektu „Podpora mladých absolventů jako investice do budoucnosti regionu“, v kterém aktuálně (srpen až září 2017) probíhá informační kampaň a nábor účastníků. Pro získání dotace Centrum umožňuje do projektu zařadit vlastního kandidáta, kterého máte zájem zaměstnat a který spadá do cílové skupiny projektu. Do projektu je možné zařadit osoby do 24 let věku (včetně), které jsou evidovány na Úřadu práce v Olomouckém, Moravskoslezském nebo Pardubickém kraji déle než 5 měsíců.

Před vytvořením pracovního místa nabízí Centrum účastníkům projektu vzdělávání, pracovní diagnostiku a/nebo pracovní poradenství a také nabídku absolvování rekvalifikačního kurzu podle potřeby a zprostředkování zaměstnání.

celý článek

   

Expedice Lombardie objevila překrásný kraj, kde všechno maj'

Autor: Hynek Pečinka. Středa 30. srpna 2017.

IMG 20170820 132838V jedné své písni zpívá Ivan Hlas: tohle je vůbec dobrej kraj, kde ti všechno daj' a nejjemnější z vín tu znaj'. Jako by se tím přímo trefil do toho, co jsme my, Přátelé přírody ze skupiny Malá liška na konci srpna zažili na severu Itálie, při naší Expedici Lombardie na břehy jezera Garda a jeho okolí. Touhle dokonalou a všeobjímající větou by se dal shrnout celý náš desetidenní pobyt, ale to by čtenář zvědavec zůstal ochuzen o jemné detaily a pikanterie. Nuže, bylo nebylo...

Nápad směřovat letošní expedici, jak říkáme našim nejméně týdenním zájezdům někam dál než do sousední země, právě do Lombardie, uzrál někdy na podzim, díky šťastnému setkání mě a Marty s prezidentem italských Přátel přírody (GIAN) Christianem, se kterým jsme pak až do startu našeho minibusu v pátek 18. srpna byli v pravidelném kontaktu a pilovali jsme jednotlivé detaily, aby bylo na ty pravé zážitky řádně zaděláno. 

Celý článek

   

V Olomouci se otevírá terapeutická skupina pro hazardní hráče

Autor: Administrator. Pondělí 28. srpna 2017.

Read moreSpolečnost Podané ruce otevírá terapeutickou skupinu zaměřenou na hazardní hráče. Její první setkání se bude konat na začátku září. Pod vedením zkušeného terapeuta specializovaného na práci s lidmi ohroženými závislostí se bude skupina čítající maximálně dvanáct osob scházet každých 14 dní. Službu Společnost nabízí bezplatně a je zcela anonymní.

Přestože nedávno došlo k legislativní regulaci hazardu, počet lidí ohrožených gamblingem zůstává stále vysoký. Odhaduje se, že v Česku se s tímto problémem potýká zhruba sto tisíc hráčů, v Olomouckém kraji se odhady pohybují okolo sedmi tisícovek. „Jen malá část z nich využije služby našich center, což je nepochybně škoda. Nicméně i tak se nám za posledních devět let, kdy služby zacílené na hazardní hráče nabízíme, podařilo pomoci stovkám klientů,“ uvedl Lukáš Franc, vedoucí Terapeutického centra v Olomouckém kraji.

celý článek

   

Pozvánka na Google Ad Grants setkání v Brně s Karlem Pařízkem. Již 1.září!

Autor: Administrator. Pondělí 28. srpna 2017.

GBG BrnoZveme vás na večerní vzdělávací setkání v Brně pořádané Google Business Group Brno za podpory Google Partners, kde se dozvíte základy k programu Google pro neziskové organizace, zejména ke Google Ad Grants, v rámci kterého mohou neziskové organizace využít až 10 000 USD zdarma na reklamy ve vyhledávači Google. O tématu bude přednášet a s vašimi dotazy vám poradí jeden z předních českých specialistů na toto téma Karel Pařízek z agentury Blueberry.cz Apps. Celá akce je zdarma. Prosíme, přihlaste se však k akci na Facebooku. Pro příchozí bude připraveno také malé občerstvení. Více o akci a přednášejícím Karlu Pařízkovi se dozvíte na stránkách Czech Google User Group. V případě dotazů se neváhejte obrátit na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nebo na 704 389 035.

   

Dobrovolníci pomohou pralesu v Bílých Karpatech. V neděli začne další Týden pro divočinu na Ščúrnici. Patří k němu práce i prožitek – malování, focení i meditace

Autor: Administrator. Pátek 18. srpna 2017.

Read moreČištění studánek a pramenišť, ochrana semenáčků proti okusu zvěře i vzácných stromů, oprava přístupových chodníků, sledování vývoje přírody i další práce ve prospěch nově se rodícího pralesa na Ščúrnici. A k tomu zajímavé prožitkové příležitosti v karpatské divočině, jako jsou meditace na zvlášť vyhlédnutých místech, výtvarný kurz či focení pro výstavu o pralese. Účastníci se také mohou těšit na přírodovědnou exkurzi po vzácných loukách či setkání s místními osobnostmi. Tak bude vypadat letošní Týden pro divočinu v Bílých Karpatech. Začne v neděli 20. srpna pro asi patnáctku dobrovolníků Hnutí DUHA, kteří se rozhodli strávit volný čas aktivní prací i prožitkem v divoké přírodě. Pomohou tak místnímu ČSOP Kosenka s návratem divoké přírody do jedlo-bukového pralesa i návštěvníkům, kteří chtějí soužití divočiny, okolní kulturní krajiny a lidí poznávat na vlastní nejen oči. Dobrovolníci tak navážou na práci, kterou jejich předchůdci vykonali už loni.

celý článek

   

Strana 7 z 214

Projekt „Pomáháme neziskovkám" v roce 2017 finančně podpořilo město Šumperk. Jedná se především o finanční podporu činnosti koordinačních pomocníků v regionu, webu UNO-OK.cz, podporu akcí v regionu a činnost sekce.