Svátek má Alexandr
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Pozvánka na seminář "ASERTIVITA V PRAXI"

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 14. dubna 2011.

Občanské sdružení INspiro a Centrum pohybu, o.s. ve spolupráci s Unií neziskových organizací Olomouckého kraje Vás zvou na procvičovací víkendový seminář v cyklu „NAUČME SE LÉPE KOMUNIKOVAT“.

Seminář je veden odlehčenou prožitkovou formou, účastníci se aktivně zapojují vlastními postřehy a zkušenostmi, většinu situací si v různých rolích zkouší zahrát, a tím si osvojují nové sociální schopnosti.

celý článek

 

Newsletter TESSEA 1/2011

Autor: Redakce UNO. Středa 13. dubna 2011.

tessea_newsletter_cislo1_2011-1První letošní číslo newsletteru TESSEA přináší mimo jiné dva rozhovory se začínajícími sociálními podnikateli, kteří byli podpořeni z výzev strukturálních fondů – s Miroslavem Přibylem z VS Rychleby a s Jakubem Mateiciucem z AC AERO s.r.o. Dále si můžete přečíst odborný příspěvek od Marie Dohnalové, vedoucí pracovní skupiny definice a přední odbornice na teorii sociální ekonomiky, o nejaktuálnějším vymezení pojmů z této oblasti v zahraničí i u nás. Naleznete zde i zprávu o pracovní skupině pro otázky sociálního podnikání v Olomouckém kraji ad.

Zpravodaj ke stažení ZDE

   

Mládež v akci - newsletter 16. týden

Autor: Redakce UNO. Středa 13. dubna 2011.

Discover what is possible, take your chance, Formela Teoprax 2011, EDS Tour v Liberci!, Školení Be In 2011

Aktuální newsletter programu Mládež v akci ke stažení ZDE

   

UNO pořádala seminář pro hasiče

Autor: Marcela Vystrčilová. Úterý 12. dubna 2011.

Read moreV sobotu 9.dubna 2011 proběhl další seminář pořádaný UNO ve spolupráci s hasičskou sekcí UNO a Okresním sdružením hasičů okresu Olomouc.
Celkem 22 členů bylo proškoleno Jiřím Kropáčem v oblasti stanov SH ČMS, získali bližší informace o udělování vyznamenání, o stejnokrojovém předpisu a skartačním a spisovém řádu. O ekonomice sdružení jsme měli možnost diskutovat s Janem Konárem, předsedou kontrolní revizní rady.

celý článek

   

Venkovské noviny 4/2011

Autor: Redakce UNO. Pondělí 11. dubna 2011.

Přečtěte si aktuální číslo Venkovských novin, které vydává Centrum pro komunitní práci. Uzávěrka dalšího vydání je 5. května 2011.

Dubnové číslo ke stažení ZDE

 

   

Semináře Nové dovednosti - pro dobu, kdy levná energie nebude samozřejmostí

Autor: Redakce UNO. Pondělí 11. dubna 2011.

Read morePermaLot o.s. zve na nové semináře připravené pro rok 2011. Letošní formát seminářů je založený na myšlence získání dovedností, které budou důležité pro dobu, kdy levná energie nebude samozřejmostí. Povede je vždy hlavní a vedlejší lektor. Vedlejší lektor bude provázet doprovodnými řemesly/dovednostmi, které spolu s tématem víkendu tvoří jednotu.

celý článek

   

EKOLOGICKÉ DNY OLOMOUC 2011

Autor: Redakce UNO. Pátek 08. dubna 2011.

Read moreVe dnech 12. 4. - 1. 5.2011 se uskuteční dvacátý první ročník EKOLOGICKÝCH DNŮ OLOMOUC 2011. Ekologický festival plný kultury, výletů, výstav a informací o přírodě a jejím bohatství, o vztahu člověka a krajiny, kterou obývá pořádá Centrum ekologických aktivit města Olomouce, o.p.s. za přispění Statutárního města Olomouc, Olomouckého kraje a Státního fondu životního prostředí ČR.

celý článek

   

IV. Hanácká hasičská pouť

Autor: Redakce UNO. Pátek 08. dubna 2011.

Hanacka hasicska poutV sobotu 30.4.2011 se v poutním kostele v Dubě nad Moravou uskuteční IV. Hanácká hasičská pouť. Ve 14.00 hodin vyjde slavnostní průvod  z náměstí k poutnímu kostelu, kde od 14.15 bude sloužena slavná mše svatá za všechny hasiče a jejich rodiny. Zajištěn je bohatý doprovodný program. K tanci a poslechu hraje dechová kapela Věrovanka.

Pozvánka s programem ZDE

   

Setkání NNO z Jesenicka se zástupci města Jeseník a předsednictva UNO

Autor: Veronika Sokolová. Pátek 08. dubna 2011.

Read moreSrdečně Vás zveme na setkání nestátních neziskových organizací z Jesenicka se zástupci města Jeseník a předsednictva Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje, které se koná v pátek 15. dubna 2011 od 13:00 do 15:00 hod. Akce se uskuteční v restauraci hotelu SLOVAN na Masarykově náměstí 23 v Jeseníku.

celý článek

   

Přerovsko a Kroměřížsko spojí nová hipostezka. Studenti vyměří 230 kilometrů její trasy

Autor: Redakce UNO. Středa 06. dubna 2011.

Read moreMalebnost přírody Kroměřížska, Holešovska a mikroregionu Moštěnka bude možno obdivovat také z koňského hřbetu. V rámci projektu spolupráce „Po formanských stezkách – křížem krážem Moštěnkou a Hříběcími horami“ studenti Univerzity Palackého vyměří napříč regiony více než 230 kilometrů nových tras a vyznačí umístění téměř 400 směrovek.

celý článek

   

Strana 227 z 234