Svátek má Marcela
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Festival na Muně 2011

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 21. července 2011.

Read moreHnutí Brontosaurus Jeseníky a Městečko neziskových organizací vás zve na Festival na Muně, který se uskuteční 23. - 25. září 2011 v historickém vojenském areálu v Mikulovicích u Jeseníku. Těšit se můžete například na kapely Hradišťan, Žalman a spol., Tomáš Kočko & Orchestr, Jablkoň ad.

celý článek

 

Nadace VIA vyhlašuje grantové kolo z prostředků Fondu místních iniciativ

Autor: Redakce UNO. Středa 20. července 2011.

Read moreNadace VIA informuje o vyhlášení grantového kola z prostředků Fondu místních iniciativ. Z prostředků fondu jsou podporovány menší projekty lokálních organizací zaměřené na zlepšení kulturního, sociálního a životního prostředí obce nebo regionu, na zapojení veřejnosti do diskuse o budoucím vývoji obce či regionu nebo na zviditelnění dobročinnosti jako samozřejmé součásti života.

Program je určen především menším neprofesionálním neziskovým organizacím, které jsou založené na dobrovolné práci. Maximální výše grantu je 70 000 Kč.

celý článek

   

Vršky od plastových lahví pomáhají

Autor: Redakce UNO. Středa 20. července 2011.

Read moreCharita Zábřeh již téměř 1,5 roku sbírá vršky od PET lahví. Jen v loňském roce prošlo rukama 43 lidí v hmotné nouzi v malé dílničce - třídírně na Valové 9 - celkem 2,4 tuny malých barevných vršků. Ti je přebírají, třídí do pytlů podle barev, Charita uzávěry následně odprodává do výkupu, kde se rozemílají na drť, tavením přeměňují na granule, které se opětovně využívají jako surovina při výrobě plastových výrobků – např. zahradních a herních prvků, prvků pro stavebnictví, věcí denní spotřeby. Aby přitom váha ukázala pouhý jeden kilogram, je nutné na její misku nasypat téměř 400 vršků.

celý článek

   

V rámci projektu Adopce na dálku podporujeme nového studenta

Autor: Redakce UNO. Středa 20. července 2011.

Read moreS potěšením jsme před několika měsíci přijali zprávu o tom, že náš - na dálku adoptovaný - syn Emanuel Ssekitoleko z Ugandy dostudoval školu, na které jsme jej jako kolektiv zaměstnanců dlouhá léta podporovali. Vyučil se v oboru elektro, složil závěrečné zkoušky, z dítěte se stal dospělý muž, který odešel osamostatnit se, najít si pracovní uplatnění.

Možná opravdu nemůžeme změnit svět, ale věříme, že v tomto okamžiku se nám podařilo pomoci zlepšit život člověku, který je i přes vzdálenost, která dělí naše národy, naším bližním. Abychom ale z této ztráty dlouho netruchlili, našli jsme si náhradu pro změnu z Indie. Kamala Kannan Madhan je devítiletý chlapec z početné chudé rodiny, který má vysoký studijní cíl – chce se stát právníkem. Jako správní „rodičové“ mu v tom chceme pomoci.

celý článek

   

Dobrovolníci pomáhají Charitě

Autor: Redakce UNO. Středa 20. července 2011.

Read moreKonec měsíce června se nesl ve znamení připomínky letošního „Evropského roku dobrovolnictví“. Charita lidi ochotné věnovat bezplatně svůj volný čas, energii a dovednosti uplatňuje nejen ve svých službách, nabízí je i dalším organizacím. Bez zapojení dobrovolníků by některé aktivity (sbírky, prodejní akce, benefiční plesy, pomoc po povodních) nebyly vůbec myslitelné; dobrovolník nastupuje tam, kde zaměstnanec již odvedl svou práci a klient má zájem se sdílet, chce přečíst knihu či časopis.

celý článek

   

Bulletin 7-8/2011

Autor: Zdeněk Beil. Úterý 19. července 2011.

Read moreVážení čtenáři,
prázdninové vydání bulletinu OKNO začíná úvodníkem místostarosty města Šumperka panem Ing. Zapletalem a informačním letákem k udílení ceny pro dobrovolníky Křesadlo.
Na straně 2 je pozvánka na mistrovství ČR ve freestyle bruslení v Olomouci.
Na stranách 2 a 12 jsou zprávy z akcí Duha Velká Medvědice, Malá liška a O.s. krále Ječmínka.
Na straně 3 jsou pozvánky a informace z RC Heřmánek a Klubu Olivka.
Na straně 4-6 jsou zprávy z Jesenických sekcí 2010/11, o projektu o.s. Zahrada 2000 a programu Babylon.
Na straně 6-7 je informace o setkání s vedením města Olomouce a zpráva z Olomoucké sekce 2010/11. Dále upozorňujeme na možnost zadávání témat k pracím studentů FF UP.

celý článek

   

ÚSTAV ZEMĚDĚLSKÉ EKONOMIKY A INFORMACÍ - Kalendář akcí na červenec 2011

Autor: Redakce UNO. Úterý 19. července 2011.

uzei1Stáhněte si Kalendář akcí na červenec 2011, který připravuje Ústav zemědělské ekonomiky a informací (ÚZEI). Kalendář nabízí vybrané domácí akce pořádané v oboru zemědělství, lesnictví, potravinářství a ekologie.

   

ZPRAVODAJ VENKOVA - 7/2011

Autor: Redakce UNO. Úterý 19. července 2011.

Zpravodaj-venkova-07-2011-1V 7. čísle ZPRAVODAJE VENKOVA (měsíčník Spolku pro obnovu venkova ČR a Národní sítě MAS ČR) si například můžete přečíst:
- Vesnice roku 2011: Známe krajské finalisty
- Téma: Spolek vytvořil Program obnovy rodiny
- Rozhovor s Radanem Večerkou, místopředsedou SPOV ČR: Leader je moje parketa
- LEADER jako nástroj pro místní rozvoj. Veřejné slyšení v Evropském hospodářském a sociálním výboru
- Národní síť MAS jednala o zlepšení propagace a novém modelu hodnocení MAS
- Monitoring hlavním zpráv partnerských organizací a ministerstev

Zpravodaj si můžete stáhnout ZDE

   

Mládež v akci - newsletter 28. týden

Autor: Redakce UNO. Středa 13. července 2011.

Neformální skupiny a vyúčtování jejich projektů, Risk and roll, ATOQ - Advanced Training on Quality, Francouzská organizace hledá dobrovolníky a partnery pro projekt EDS.

Aktuální newsletter programu Mládež v akci ke stažení ZDE

 

   

Přátelé přírody mezi Libercem a Grazem

Autor: Redakce UNO. Středa 13. července 2011.

Read moreMezi Libercem a Grazem, nebo pro staromilce Štýrským Hradcem? Zní to divně? Před třemi lety se v Liberci konal kongres Mezinárodních přátel přírody. Ani jsme se nenadáli a je tu další kongres, tentokrát v rakouském Grazu - proběhne na konci září 2011.

Každá organizace Mezinárodních přátel přírody, tedy i ta česká, na něj měla připravit přehled aktivit, kterým se v uplynulém období věnovala.

celý článek

   

Strana 202 z 219