Svátek má Teodor
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

granty

Nadace VIA vyhlašuje další ročník Živých grantů

Autor: Redakce UNO. Pondělí 29. června 2015.

via-logoLeží vám na srdci, jak vypadá vaše město? Máte nápad jak oživit a zlepšit veřejný prostor kolem sebe? Chcete do uskutečnění svých plánů zapojit sousedy, místní podnikatele i radnici? Výborně! Nadace VIA i letos otevírá grantovou výzvu Živé granty. Můžete získat až 70 000 Kč na realizaci svého nápadu na oživení veřejného prostoru, tématické vzdělávání a navíc se seznámíte s těmi, kteří dělají podobné věci po celém Česku.

Svoje projektové záměry můžete podávat do 16. července 2015. Více informací o grantové výzvě se dozvíte na stránkách programu Živé granty!

 

Evropské dotace půjdou na profesionalizaci a budování kapacit neziskovek

Autor: Redakce UNO. Pátek 26. června 2015.

Read moreV rámci nového Operačního programu zaměstnanost (OPZ) věnujte pozornost prioritní ose 3, ve které se na začátku srpna 2015 objeví výzva s názvem Budování kapacit a profesionalizace NNO. Podmínkou pro podání žádosti bude vstupní procesní analýza organizace. Do této výzvy se mají možnost zapojit NNO z celé České republiky včetně Prahy.

Podmínky, které musí NNO v žádosti splnit, jsou: dvouletá historie, aktualizovaný web, veřejné výroční zprávy a vypracovaná procesní analýza s odbornými doporučeními dalšího růstu.

celý článek

   

Posnídejte se Sanek Ponte chytrou kaši

Autor: Redakce UNO. Pátek 05. června 2015.

Read moreHledáte možnosti pro rozvoj a růst vaší organizace? Přemýšleli jste o čerpání EU dotací? Pak přijměte pozvání na společnou snídani se zástupci neziskového sektoru, která se bude konat dne 18. června 2015 v Barevné kavárně (Londýnská 30, Praha 2, 120 00) od 9 do 12 hodin. 

Pozornost budeme věnovat tématu "Neziskové organizace a cesta k jejich růstu".

celý článek

   

Získejte pro svou neziskovku grant od České spořitelny

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 23. dubna 2015.

Read moreOd začátku dubna letošního roku se mohou klienti České spořitelny přihlašovat do třetího ročníkuGrantového programu Nadace České spořitelny a získat tak až 70 000 Kč pro neziskovou organizaci v České republice, které dobrovolně pomáhají, fandí a věří v její smysl a poslání. Přihlásit se a zabojovat o grant, kterým nadace podporuje individuální dobrovolnictví, mohou až do 24. května 2015. Podmínkou je alespoň roční působení v roli dobrovolníka v nominované neziskovce a její působení v oblasti aktivního života seniorů, odborné prevence a léčbě drogových závislostí nebo péče o lidi s mentálním postižením.

celý článek

   

Máte nápad, jak zlepšit sousedské vztahy ve vaší obci? Přihlaste ho do programu souSedíme si!

Autor: Redakce UNO. Pondělí 09. března 2015.

via-logoNadace VIA vyhlašuje jarní kolo programu souSedíme si, zaměřeného na rozvoj mezilidských vztahů. Máte plán, jak probudit své sousedy ze zimního spánku? Jak dosáhnout toho, aby spolu začali více hovořit, plánovat a realizovat společné akce? Víte o něčem, co vaši komunitu stmelí, a zároveň umožní všem jejím členům přiložit ruku k dílu? Pak je program souSedíme si právě pro vás!

Na podporu vašich aktivit můžete získat až 100 000 Kč, k rozdělení jsou připraveny až 2 000 000 Kč. Pro realizátory podpořených projektů jsme navíc připravili nabídku vzdělávání v oblasti projektové práce a práce s komunitou. Bude se jednat o tři semináře, první je plánován na pátek 26. června.

Uzávěrka přijímání žádostí je 15. dubna, na realizaci kýženého projektu bude rok (od léta 2015 do léta 2016).

Další informace o grantovém programu včetně kompletního znění výzvy a formulářů s žádostí a rozpočtem naleznete na stránce programu. Kontaktními osobami jsou Lucie Voláková a Renata Wilflingová ( Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , 604 965 559).

   

Strana 6 z 10