Svátek má Benedikt
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

granty

Tesco přichystalo peníze pro neziskovky. Mohou se zapojit do programu Vy rozhodujete, my pomáháme

Autor: Redakce UNO. Pondělí 21. března 2016.

tescoMáte nápad jak vylepšit okolí, ve kterém žijete? Zapojte se do našeho programu„Vy rozhodujete, my pomáháme“ , ve kterém rozdělíme celkem 2 700 000 Kč v 90 regionech České republiky mezi projekty, které se zaměří na podporu lokální komunity. Společnost Tesco podpoří projekty týkající se místních komunit a našich zákazníků. Projekty se mohou zaměřit na podporu revitalizace prostředí, vzdělávání, zdravého životního stylu, sociálně slabých a znevýhodněných skupin, dětí nebo nezaměstnaných. Rádi bychom pomohli změnit příběhy lidí ve vašem okolí po celé České republice.

Každá z vítězných neziskových organizací získá 30 000 Kč. Všichni můžete hlasovat a potěšit tak ty, na kterých vám záleží. Sledujte naše webové stránky, na kterých můžete přihlásit své projekty v termínu od 7. března do 3. dubna 2016.

Pro více informací se prosím podívejte na výzvu. Po přečtení výzvy vyplňte online formulář nebo doporučte náš projekt „Vy rozhodujete, my pomáháme“neziskovým organizacím ve vašem okolí. Ze všech podaných žádostí vybereme 3 projekty v každém z 90 regionů. Vítěz v každém regionu bude vybrán na základě vašeho hlasování v obchodech Tesco v průběhu května.

Více informací je na webu http://pomahame.itesco.cz/

 

Kraj podpoří neziskové aktivity pro děti a mládež

Autor: Administrator. Pondělí 29. února 2016.

logo-olomoucky-krajOlomoucký kraj vyhlásil další dotační program na letošní rok. Žadatelé mohou od 16. března do 15. dubna podávat žádosti o dotaci v oblasti podpory práce s dětmi a mládeží pro nestátní neziskové organizace v roce 2016. Program je jedním z nástrojů, kterým kraj naplňuje cíle Koncepce podpory mládeže na období 2014 – 2020 přijaté usnesením vlády v květnu 2014 a podporuje činnost nestátních neziskových organizací (NNO) pracujících s dětmi a mládeží v Olomouckém kraji ve veřejném zájmu. Dotační program vychází z Vyhlášení dotačního programu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy na rok 2016 „Naplňování Koncepce podpory mládeže na krajské úrovni“.

Podrobnosti a formuláře k programu najdete zde.

   

Město Prostějov vyhlásilo dotační programy pro rok 2016

Autor: Administrator. Pondělí 30. listopadu 2015.

Prostějov-letecký-pohled-300x184Statutární město Prostějov přijímá žádosti o dotace na rok 2016, a to do 15. ledna. Formuláře jsou k dispozici na webových stránkách města.

   

Od ledna jinak. Kraj chystá změny v dotačních programech

Autor: Redakce UNO. Pondělí 30. listopadu 2015.

logo-olomoucky-krajV příštím roce Olomoucký kraj nepočítá s vyhlášením dotačních programů Významné projekty Olomouckého kraje, Finanční neinvestiční příspěvky do výše 25 tis. Kč a rovněž nebudou již do rozpočtu zařazeny akce, které by kraj podpořil ze svého rozpočtu přímo, tak, jak tomu bylo v několika posledních letech. Pravidla a termíny nově nastavených dotačních programů Olomouckého kraje pro rok 2016 bude schvalovat Zastupitelstvo Olomouckého kraje na zasedání v pátek 18. prosince. Následně se pak bude možné do dotačních programů přihlásit. 

Seznam dotačních programů, vyhlášených Olomouckým krajem pro rok 2016, najdete zde.

   

Město Jeseník vyhlásilo dotační programy pro rok 2016

Autor: Redakce UNO. Pondělí 23. listopadu 2015.

jesenik mestoMěsto Jeseník vyhlásilo programy pro poskytování dotací ze svého rozpočtu pro rok 2016. Dotace se poskytnou právnickým nebo fyzickým osobám na stanovený, zpravidla veřejně prospěšný účel, nebo v případě individuální žádosti na účel stanovený přímo žadatelem. 

Takzvané programové dotace poskytne město Jeseník v oblasti podpory jednorázových akcí a projektů do 20 tisíc korun, podpory sociálních služeb a podpory sportu. Programy vyhlášené radou města a také termíny a potřebné náležitosti k podání žádosti naleznete zde.

   

Strana 5 z 11