Svátek má Čeněk
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

granty

Město Šumperk podpoří neziskové aktivity i v příštím roce

Autor: Administrator. Pondělí 12. prosince 2016.

kurzyMěsto Šumperk vyhlásilo výzvu k podávání žádostí o poskytnutí dotace z programu Podpora neziskových akcí. Účelem dotačního programu je poskytnutí dotace na pokrytí části neinvestičních nákladů spojených s realizací jednorázových projektů. Podrobnosti k žádostem a termínům podávání najdete zde.

Celoroční činnost organizací, které pracují s dětmi nebo ve zdravotně sociální oblasti, město Šumperk podpoří v programu Podpora celoroční činnosti. Podrobnosti k němu si přečtěte tady.

 

Sportovní kluby získají od kraje další dotace na mládežnický sport

Autor: Redakce UNO. Pondělí 12. září 2016.

Read morePřes 4 a půl milionu korun rozdělí olomoucké hejtmanství mezi sportovní kluby a oddíly v regionu. Finance získané od Českého olympijského výboru budou použity na podporu sportovní činnosti dětí a mládeže v roce 2016. Olomoucké hejtmanství k 10. srpnu obdrželo celkem 147 žádostí, z nich jen 19 nesplnilo podmínky dotačního programu. 

„O finance mohly žádat kluby a oddíly, jejichž hlavní činností je zabezpečení sportovní činnosti dětí a mládeže. Jedná se tedy o sportovce až do dovršení juniorského věku, podle pravidel jednotlivých sportovních disciplín a soutěží. Finance v letošním roce obdrží celkem 128 subjektů,“ uvedl náměstek hejtmana Radovan Rašťák. „Celkem dvacet dotací ještě musí schválit zářijové zastupitelstvo,“ dodal náměstek pro sport.

celý článek

   

Pomozte dětem, projekt České televize a Nadace rozvoje občanské společnosti, vyhlašuje veřejné výběrové řízení 19. ročníku sbírky

Autor: Redakce UNO. Pondělí 05. září 2016.

Read morePomozte dětem, projekt České televize a Nadace rozvoje občanské společnosti, vyhlašuje veřejné výběrové řízení 19. ročníku sbírky. Oprávněnými žadateli jsou nestátní neziskové organizace, oblastí podpory ohrožené a znevýhodněné děti do 18 let. Jelikož uzávěrka žádostí je již 30. září, je pro žadatele připraven na 15. září seminář. Podrobné informace k výběrovému řízení a přípravnému semináři uvádíme níže.

celý článek

   

Olomoucký kraj připravuje výzvu „Podpora inovačního prostředí“

Autor: Administrator. Sobota 16. dubna 2016.

Read moreOlomoucký kraj připravuje výzvu „Podpora inovačního prostředí“ administrovanou Operačním programem Zaměstnanost, jejímiž adresáty budou mimo jiné i nestátní neziskové organizace a poskytovatelé sociálních služeb.

Bude platit od 30. dubna do 30. listopadu a míra podpory dosáhne až 90,86 % podílu EU. Podporovanými aktivitami bude vytváření a rozvoj kapacit pro vývoj a šíření inovací. Výzva se zaměří na čtyři oblasti, jejichž cílem je posílení ekosystému sociálních inovací při řešení problémů v oblasti zaměstnanosti, sociálního začleňování a veřejné správy:

celý článek

   

Tesco přichystalo peníze pro neziskovky. Mohou se zapojit do programu Vy rozhodujete, my pomáháme

Autor: Redakce UNO. Pondělí 21. března 2016.

tescoMáte nápad jak vylepšit okolí, ve kterém žijete? Zapojte se do našeho programu„Vy rozhodujete, my pomáháme“ , ve kterém rozdělíme celkem 2 700 000 Kč v 90 regionech České republiky mezi projekty, které se zaměří na podporu lokální komunity. Společnost Tesco podpoří projekty týkající se místních komunit a našich zákazníků. Projekty se mohou zaměřit na podporu revitalizace prostředí, vzdělávání, zdravého životního stylu, sociálně slabých a znevýhodněných skupin, dětí nebo nezaměstnaných. Rádi bychom pomohli změnit příběhy lidí ve vašem okolí po celé České republice.

Každá z vítězných neziskových organizací získá 30 000 Kč. Všichni můžete hlasovat a potěšit tak ty, na kterých vám záleží. Sledujte naše webové stránky, na kterých můžete přihlásit své projekty v termínu od 7. března do 3. dubna 2016.

Pro více informací se prosím podívejte na výzvu. Po přečtení výzvy vyplňte online formulář nebo doporučte náš projekt „Vy rozhodujete, my pomáháme“neziskovým organizacím ve vašem okolí. Ze všech podaných žádostí vybereme 3 projekty v každém z 90 regionů. Vítěz v každém regionu bude vybrán na základě vašeho hlasování v obchodech Tesco v průběhu května.

Více informací je na webu http://pomahame.itesco.cz/

   

Strana 4 z 11