Svátek má Čeněk
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Zprávy z předsednictva

Únorové předsednictvo opět hlavně o financích. Ale už s výsledky.

Autor: Hynek Pečinka. Středa 10. února 2016.

Read moreDruhé letošní jednání předsednictva Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje (UNO OK) proběhlo ve čtvrtek 4. února odpoledne tradičně v prostorách sdružení OK4EU v olomouckém Regionálním centru. Na programu byla především situace ohledně dotací na činnost UNO OK ve prospěch neziskových organizací našeho regionu. Aktuálně jsme požádali o dotace na projekt "Spojujeme a inspirujeme neziskovky 2016" všechna okresní města našeho kraje, a to v částkách poměrně odpovídajících počtu neziskových organizací, které v daném okrese UNO OK podporuje. Projekt zahrnuje celoroční činnost - semináře, setkávání neziskovek podle oborů či území, v nichž působí, aktualizaci obsahu webu uno-ok.cz, podradenství, výměnu zkušeností a dobré praxe a další aktivity ve prospěch neziskového sektoru ve všech pěti okresech Olomouckého kraje. Nejrychlejší bylo město Šumperk, které už schválilo stotisícovou podporu jako uznání prospěšnosti toho, co pro neziskový sektor děláme.

celý článek

 

Krajský sněm nevládních organizací podpořil hledání nových finančních příležitostí pro neziskový sektor

Autor: Hynek Pečinka. Středa 03. února 2016.

Read moreV pondělí 25. ledna v podvečer proběhlo XVII. zasedání Krajského sněmu Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje. Jeho účastníky hostily prostory sdružení OK4EU v Regionálním centru Olomouc. Netradičně krátké jednání, které trvalo rovnou hodinu, bylo svoláno za účelem změny stanov Unie. Ta tím reaguje na dotační výzvy nabízející možnost zvyšování samosprávnosti a profesionality neziskového sektoru v Olomouckém kraji, které se v aktuálním programovacím období otevřou nebo již jsou vyhlášeny.

celý článek

 

Pozvánka na XVII. krajský sněm UNO OK

Autor: Marcela Vystrčilová. Neděle 10. ledna 2016.

12507163 1143433529035322 2961452572005053291 nVážení zástupci našich členských organizací, zveme Vás na XVII. krajský sněm Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje, který se uskuteční v pondělí 25. ledna 2016 v 17:00 hodin v zasedací místnosti OK4Inovace (výšková budova RCO, Jeremenkova 40b, Olomouc, 2. patro).

Tento krajský sněm bude mít na programu pouze jeden bod, kterým je schválení změn stanov Unie. Návrh změn s odůvodněním předkládá předsednictvo v příloze. Bohužel nám stanovy neumožňují uspořádat krajský sněm korespondenčně a změny nepočkají do běžného sněmu, jak jste na něj zvyklí, protože nás tlačí termíny dotačních výzev, do nichž už potřebujeme stanovy v upravené podobě. Proto děkujeme všem, kdo si udělají čas a přijdou. Slibujeme nejvýše hodinové jednání a těšíme se na Vaši účast!

Pozn.: Návrh změny stanov i pozvánka na sněm byly rozeslány e-mailem všem našim aktuálním členům.

   

Lednové předsednictvo: především o penězích na činnost ve prospěch neziskovek našeho kraje

Autor: Hynek Pečinka. Čtvrtek 07. ledna 2016.

Read morePopvé v novém roce se ve čtvrtek 7. ledna sešlo předsednictvo Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje (UNO OK). Tématem byly především projekty na činnost Unie ve prospěch neziskovek v Olomouckém kraji. I proto byla účast členů předsednictva až na jednoho kompletní. Letos si chce UNO OK sáhnout na evropské, euroregionální, krajské i městské peníze. Jestli se to povede, poznají neziskovky z Olomouckého kraje samy na vlastní kůži.

celý článek

 

Veselé Vánoce a šťastný nový rok!

Autor: Ing. Jiří Rudolf. Úterý 22. prosince 2015.

PF UNO 2016Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje přeje všem svým členům a partnerům krásné prožití letošních svátků vánočních a do nového roku 2016 mnoho chuti, sil a zdraví pro naplnění Vašich cílů i úspěšné zdolání každé výzvy, kterou nám budoucnost přinese.

   

Strana 4 z 12