Svátek má Adriana
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Ocenění Neziskovka roku 2015: další krok na vaší cestě k profesionalitě

Autor: Redakce UNO. Úterý 26. května 2015.

neziskovka2015Nadace rozvoje občanské společnosti vyhlásila třetí ročník ocenění pro nestátní neziskové organizace. V letošním roce se zaměří především na analýzu přihlášených organizací a motivaci k jejich dalšímu rozvoji. Proto neváhejte a využijte příležitosti, resp. přihlaste se na www.neziskovkaroku.cz. Neziskovka roku je nezávislé ocenění pro neziskové organizace v České republice. Ocenění vychází ze zázemí Nadace rozvoje občanské společnosti a její metodiky "Zdravého organizačního řízení".

Projekt reaguje na rostoucí zájem veřejnosti i dárců o činnost neziskových organizací. Ocenění svou podstatou cílí na vytvoření komplexního přehledu o fungování a kvalitách organizací působících v neziskovém sektoru a zároveň přibližuje silné příběhy z tohoto prostředí široké veřejnosti.

 

 

Hanácký farmářský trh i letos spolupracuje s neziskovkami

Autor: Hynek Pečinka. Úterý 28. dubna 2015.

Read morePoradkyně hejtmana Olomouckého kraje pro neziskové organizace Milada Šnajdrová i pro letošní rok obnovila spolupráci s Hanáckým farmářským trhem v Olomouci. Jeho koordinátorka Markéta Záleská opět nabízí možnost propagace  a prodeje výrobků neziskovým organizacím zdarma. Trh bude probíhat na Horním náměstí ve střídavém modelu první a poslední sobota v měsíci, mezitím v pátky, od 8.00 do 13.00 hodin. Podmínky pro neziskové organizace zůstávají stejné jako v minulých letech: stánek a povolení k vjezdu zdarma, možnost propagace v rámci HFT.

celý článek

   

Givt.cz: Vy nakupujete, my posíláme peníze

Autor: Redakce UNO. Pondělí 20. dubna 2015.

Read moreGIVT je internetový projekt, který umožňuje přímou podporu neziskových organizací. Vy nakupujete a my z vašeho nákupu zasíláme vámi zvolené organizaci část peněz z vaší útraty. Nezaplatíte ani korunu navíc a uděláte dobrý skutek! Zvolte si svůj oblíbený sportovní klub, kulturní organizaci, charitu nebo zájmovou skupinu. Vyberte si na našich stránkách internetový obchod, kde běžně nakupujete. Z každého vašeho nákupu jde předem dané procento přímo na účet zvolené neziskové organizace!

Odkud se berou peníze na podporu? Je to jednoduché. Internetové obchody nám platí za každý nákup zákazníka, kterého k němu přivedeme přes webovou stránku GIVT. 50 % a více z této sumy posíláme na podporu vámi zvolené organizace.

celý článek

   

Olomoucký kraj ocenil významné kulturní osobnosti a počiny. Ceny šly i neziskovkám

Autor: Redakce UNO. Pondělí 13. dubna 2015.

cenykrajeOlomoucký kraj ocenil významné kulturní osobnosti a počiny za rok 2014  v oblasti hudby, literatury, výtvarného umění a v mnoha dalších odvětvích kultury. Slavnostní předání cen se uskutečnilo ve čtvrtek 9. dubna v Národním domě v Prostějově a  ocenění převzala jedenáctka laureátů. Nechyběli mezi nimi ani zástupci nestátních neziskových organizací, jako přerovští sokolové, kteří získali cenu za loutková představení z cyklu Přerovský kašpárek, nebo jesenická Společnost Vincenze Priessnitze za aktivity v oblasti propagace tradičních léčebných procedur a odkazu tohoto rodáka z olomouckého regionu.

Seznam všech oceněných a fotografie z akce jsou na webu Olomouckého kraje.

   

Pomozte nám udělat Neziskovku roku 2015 ještě lepší

Autor: Hynek Pečinka. Pondělí 30. března 2015.

neziskrokuLetos už třetím rokem proběhne proces hodnocení neziskových organizací, který vyvrcholí udělením ocenění Neziskovka roku. Toto nezávislé ocenění pro neziskové organizace v České republice vychází ze zázemí Nadace rozvoje občanské společnosti a její metodiky „Zdravého organizačního řízení“. Projekt reaguje na rostoucí zájem veřejnosti i dárců o činnost neziskových organizací. Ocenění svou podstatou cílí na vytvoření komplexního přehledu o fungování a kvalitách organizací působících v neziskovém sektoru a zároveň přibližuje silné příběhy z tohoto prostředí široké veřejnosti.

Prostřednictvím vyplnění krátkého dotazníku nyní pomůžete i vy vylepšit letošní ročník Neziskovky roku. Za vaše názory budou pořadatelé rádi. Dotazník najdete ZDE. 

   

Strana 10 z 75

Projekt „Pomáháme neziskovkám" v roce 2017 finančně podpořilo město Šumperk. Jedná se především o finanční podporu činnosti koordinačních pomocníků v regionu, webu UNO-OK.cz, podporu akcí v regionu a činnost sekce.