Svátek má Ivona
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Zapojte se do průzkumu kondice neziskových organizací

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 12. března 2015.

Read moreSpolek SANEK Ponte, o. s. v rámci 9. ročníku Průzkumu vedení a řízení nestátních neziskových organizací v České republice žádá klíčové představitele neziskovek v Olomouckém kraji o spolupráci formou vyplnění strukturovaného dotazníku - ZDE. Své odpovědi vyplňte nejpozději do 31. března 2015. Na základě získaných informací vypracuje SANEK Ponte odbornou studii, která mapuje skutečný stav vedení a řízení v neziskovém sektoru. Zároveň zapojeným organizacím poskytne plnou verzi studie a také konkrétní tipy, inspiraci a možnosti, jakým směrem mohou dál pokračovat.

celý článek

 

Zapojte se do akcí v rámci Evropského týdne mládeže

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 05. března 2015.

Read moreOsmý ročník Evropského týdne mládeže proběhne letos v celé Evropě od 27. dubna do 10. května. Ve všech 33 zemích, které jsou zapojeny do programu EU Mládež v akci, se uskuteční rozličné události a aktivity, jejichž koordinace a organizace byla svěřena národním agenturám zaštiťujícím tento program.

celý článek

   

Pomozte ministerstvu školství nastavit nové dotační programy

Autor: Hynek Pečinka. Čtvrtek 05. března 2015.

logo 755Odbor pro mládež Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy v současné době připravuje novou generaci Programů státní podpory práce s dětmi a mládeží pro NNO na léta 2016 až 2020. V této souvislosti žádá o zapojení nestátních neziskových organizací pracujících s touto cílovou skupinou. Pomůžete vyplněním krátkého webového dotazníku a ministerstvo zohlední vaše náměty při přípravě tohoto nového dokumentu. Dotazník vyplňujte nejpozději do 13. března 2015.

Pokud budete mít zájem se více zapojit do přípravy nových Programů, můžete se zúčastnit veřejné konzultace k Programům, která proběhne dne 2. 4. 2015 od 9:30 do 11:30 hod. na MŠMT, Karmelitská 7, Praha 1, budova C, místnost 081. V případě Vašeho zájmu vyplňte prosím přihlašovací formulář, nejpozději do 31. března 2015.

Bližší informace poskytne Ing. Jana Häcklová, tel: +420 234 811 113, e-mail:  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

   

Přihlaste své aktivity k Týdnu udržitelného rozvoje!

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 26. února 2015.

Read moreČeská republika se letos poprvé připojí k Týdnu udržitelného rozvoje, který v minulých letech úspěšně proběhl v Německu, Rakousku a Francii. Jde o celoevropský projekt organizovaný Evropskou sítí udržitelného rozvoje, který usiluje o podporu a propagaci iniciativ v oblasti udržitelného rozvoje. Cílem Týdne udržitelného rozvoje je podpořit iniciativy, které přispívají k udržitelnému rozvoji ve svém regionu či které propagují myšlenku udržitelného rozvoje. Proběhne 30. května - 5. června pod záštitou předsedy vlády a Rady vlády pro udržitelný rozvoj.

Úřad vlády poskytne všem organizacím a institucím, které budou mít zájem se do Týdne udržitelného rozvoje zapojit, možnost prezentovat sebe a svou aktivitu na webové stránce  http://www.tydenudrzitelnosti.cz, která bude spuštěna v průběhu března 2015. Návštěvníci všechny registrované události uvidí na interaktivní mapě nebo je budou moci vyhledávat podle místa konání nebo typu aktivity. 

celý článek

   

Web BuduPomahat.cz podporuje spolupráci neziskovek a široké veřejnosti

Autor: Hynek Pečinka. Čtvrtek 19. února 2015.

logo-dnObčanské sdružení BuduPomahat.cz bylo oficiálně založeno v roce 2012. Web se stejným názvem však začal pozvolně vznikat již o několik let dříve. Byl založen čistě z potřeby  pomáhat druhým, zprostředkovat pomoc „od někoho k někomu“. V našem rozhovoru se zakladatelkou BuduPomahat.cz se dozvíte, kolik práce stojí za takovým projektem, jak moc náročné je zkoordinovat práci, děti a pomoc potřebným a kolik radosti tato činnost přináší.

Seznamte se s tímto projektem v článku Deníku Neziskovky...

   

Strana 10 z 74