Svátek má Adriana
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Jak může neziskovka navázat rovnocennou spolupráci s firmou

Autor: Redakce UNO. Pátek 13. listopadu 2015.

denik-neziskovky-600Po výborném rozhovoru o společenské zopovědnosti s paní Zdenkou Vymětalovou, který vyšel na webu Deníku neziskovky letos na jaře, jsme tuto úspěšnou a sympatickou mladou lektorku požádali, aby pro náš web napsala článek o tom, jak navázat spolupráci mezi firmou a neziskovkou. Paní Vymětalová nám vyhověla a vy si teď můžete na pokračování přečíst, co všechno je potřeba, aby se výhodná spolupráce rozjela a byla přínosná pro obě strany. 

Jak může neziskovka navázat rovnocennou spolupráci s firmou

Úspěšné navázání kontaktu vyžaduje dobrou přípravu. Potřebujete se zamyslet nad motivací, zájmem, postoji, otazníky – a to z obou stran. Poznejte, co chcete vy, poznejte, co můžete nabídnout (co chce firma) a pak tyto dvě tendence slaďte. Celý článek...

 

Známe výsledky studie o vedení a řízení neziskovek v Česku

Autor: Redakce UNO. Středa 23. září 2015.

Read moreVážení respondenti a vážené respondentky, rádi bychom navázali na červnový e-mail, ve kterém jste od nás obdrželi výsledky Průzkumu vedení a řízení NNO 2015. V průběhu léta jsme pokračovali v rozšíření zprávy a vytvořili jsme pro Vás dokument Studie vedení a řízení NNO 2015. Stejně jako minulý rok můžete očekávat přiložené komentáře odborných externistů pro každou oblast (strategie, financování, lidské zdroje a Public Relations). V letošním roce jsme dokument obohatili o novou kapitolu „statistika“, ve které můžete nahlédnout do odborného statistického zpracování (pouze číselných výsledků, anonymita je zaručena) Západočeskou univerzitou v Plzni.

celý článek

   

Vláda přijala pravidla státní politiky vůči neziskovému sektoru. Přinášejí řadu příslibů

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 06. srpna 2015.

Read moreKoncem července schválila vláda dokument s poněkud krkolomným názvem Státní politika vůči nestátním neziskovým organizacím na léta 2015 – 2020. Jedná se o materiál, jehož úkolem není nic menšího, než stanovit pravidla i jakýsi jízdní řád pro spolupráci státu s neziskovkami v příštích letech. Kde se tato politika vzala a co od ní můžeme očekávat?

celý článek

   

Neziskovky.cz nabízejí rekvalifikace pro manažery neziskových organizací

Autor: Redakce UNO. Pondělí 27. července 2015.

Read moreChcete se profesně posunout zase o kousek dál? Chcete si potvrdit, že způsob, jakým svou práci vykonáváte, je správný? Nebo byste se chtěli profesně profilovat tímto směrem a potřebujete se dozvědět vše podstatné? Nadace Neziskovky.cz na podzim znovu otevře úspěšné rekvalifikační kurzy na téma SPECIALISTA FUNDRAISINGU A PUBLIC RELATIONS a MANAŽER NEZISKOVÉ A PŘÍSPĚVKOVÉ ORGANIZACE. 

Tyto na sebe navazující kurzy vám díky intenzivní formě prezenčního vzdělávání poskytnou ucelené informace. Načerpáte jak nezměrné množství informací, tak spoustu inspirace. Získáte nový náhled na svou práci, alternativy řešení případných problémů a mnoho nových kontaktů z neziskového prostředí.

celý článek

   

Známe výsledky průzkumu kondice neziskovek v Olomouckém kraji

Autor: Administrator. Pátek 26. června 2015.

sanek zpravaSpolek SANEK Ponte, o. s. před časem požádal nestátní neziskové organizace z našeho kraje o zapojení do průzkumu aktuálního stavu jejich správy a vedení. Výzvu vyslyšelo třicet organizací, z toho 14 věnujících se poskytování sociálních služeb.

Nyní jsou všem zapojeným i veřejnosti k dispozici výsledky spolu s doporučeními jak zlepšit činnost organizací. Zpráva o situaci v Olomouckém kraji je zde a o situaci neziskovek v Česku zde

   

Strana 9 z 75

Projekt „Pomáháme neziskovkám" v roce 2017 finančně podpořilo město Šumperk. Jedná se především o finanční podporu činnosti koordinačních pomocníků v regionu, webu UNO-OK.cz, podporu akcí v regionu a činnost sekce.