Svátek má Ljuba
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Představujeme neziskovku

Olomoučtí Přátelé přírody slaví páté výročí. A mají se za čím ohlížet

Autor: Hynek Pečinka. Pátek 06. listopadu 2015.

Read moreOLOMOUC - V Olomouci dlouhodobě chyběla platforma, v níž by se mohli potkávat „normální“ lidé, kteří mají rádi svůj kraj a baví je zkoušet nové věci a poznávat nové lidi, jsou rádi spolu a nejsou už úplně malí a zároveň ani úplně na odpis. Proto 28. listopadu 2010 založili Štěpánka Štrajtová, Hynek Pečinka a Martin Haberle skupinu přátel přírody s názvem Malá liška. A světe, div se, po pěti letech jsou olomoučtí Přátelé stále tady, mají šedesátku dospělých členů a třikrát tolik příznivců, uspořádali za tu dobu asi 300 akcí od jednodenních po víc než týdenní, podívali se do všech sousedních zemí Česka a leckdy i dál a na předměstích Olomouce vytvořili soustavu 50 kilometrů vycházkových tras.

celý článek

 

Olomoučtí Přátelé přírody zpívají v parcích sochám

Autor: Redakce UNO. Pátek 11. září 2015.

Read moreV úterý 8. září vpodvečer se pod širou oblohou Smetanových sadů uskutečnilo živé hudební vystoupení amatérských muzikantů z okruhu olomouckých Přátel přírody. Ty už jste mohli v parku vidět už v červnu, když hráli a zpívali u sochy spisovatelky Boženy Němcové v Čechových sadech. 

Protože se koncert tenkrát i díky zajímavému umístění povedl a zaujal, sezvali nyní své hosty do Smetanových sadů k soše Františka Polívky. Tento významný přírodovědec, který se zasloužil o české botanické názvosloví, působil i v Olomouci a zde i roku 1923 zemřel, a proto jeho socha v životní velikosti stojí nedaleko palmového skleníku a univerzitní botanické zahrady.

celý článek

 

Pestré prázdniny olomoucké Rosky

Autor: Redakce UNO. Pondělí 07. září 2015.

Read moreAni o prázdninách neudělala regionální organizace Roska Olomouc přestávku ve svých aktivitách. Hned 7. července organizovala pro své členy plavbu parníkem Ololoď po Moravě. Zájem byl takový, že se ani na všechny nedostalo. Ololoď pojme jen 12 pasažérů, byli mezi nimi i vozíčkáři. Během 45minutové plavby vyslechli účastníci výklad o památkách, které míjeli – o chrámu sv. Gorazda,  chrámu sv. Václava. Komentovány byly historické úpravy koryta Moravy z vojenských důvodů. Parník se bohužel pro nízký stav vody nemohl otáčet jak bývá obvyklé až u Klášterního Hradiska. Spokojené účastníky čekali v přístavišti doprovodné osoby a příbuzní.

celý článek

   

Společnost pro ranou péči pomáhá rodinám s handicapovaným dítětem

Autor: Redakce UNO. Neděle 23. srpna 2015.

sprpSpolečnost pro ranou péči poskytuje odbornou pomoc a poradenství rodinám, které pečují o dítě s postižením nebo s ohroženým vývojem. Provází rodiny v obtížné životní situaci a usiluje o to, aby mohly vychovávat dítě v jeho přirozeném domácím prostředí. Olomouckou pobočku najdete na adrese U Botanické zahrady 4. Je spádová pro oblast Olomouckého, Zlínského a přilehlých českých krajů a specializuje se na podporu a provázení rodin dětí do 7 let věku se zrakovým, tělesným, mentálním a kombinovaným postižením. Poskytuje rodinám s dětmi také sociálně aktivizační služby.

Společnost vydává příležitostný informační bulletin, jehož aktuální číslo si můžete stáhnout zde.

 

Pohodu na relaxační cvičení si užívají i senioři

Autor: Redakce UNO. Pátek 14. srpna 2015.

Read moreV netradičním prostředí multismyslového centra uprostřed Olomouce probíhá už druhým rokem relaxační cvičení, kde se mohou i úplní začátečníci jemně protáhnout a posílit tělo a zároveň se uvolnit a odpočinout si. Cvičení je vhodné pro každý věk, jak potvrzuje Jana Málková, psycholožka a předsedkyně spolku Povzbuzení, který centrum provozuje.

celý článek

   

Strana 2 z 9