Svátek má Drahoslava
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Představujeme neziskovku

Onko klub Slunečnice se ohlíží za koncem roku 2015

Autor: Redakce UNO. Úterý 02. února 2016.

Read moreOnko klub Slunečnice sdružuje ženy z Olomouce a jejího okolí, které se prodělaly léčbu převážně rakoviny prsu. Ke konci roku 2015 měl 73 členek většinou v invalidním či starobním důchodu. Cílem činnosti klubu je vytvářet podmínky pro zapojení členek do tělovýchovných, kulturních, relaxačních i jiných aktivit a tím do plnohodnotného života. I v posledním čtvrtletí uplynulého roku k tomu byl dostatek příležitostí.

celý článek

 

Dobří hospodáři připravili tradiční turistické akce

Autor: Hynek Pečinka. Pondělí 04. ledna 2016.

PF 2016 KDHOOlomoucký odbor Klubu českých turistů s názvem Klub Dobrý hospodář připravil na první měsíce letošního roku několik již tradičních jednodenních turistických pochodů, jejichž délku a tím i trasu si můžete vybrat sami podle vlastní chuti a sil. Na pátek 29. ledna je připraveno 7 nočních kilometrů po olomouckých hospůdkách - koná se pochod Olomócké nočník. Už o den později, v sobotu 30. ledna, se můžete vydat na pochod Zmrzlé Hanák, a to po trasách v rozmezí 15 - 50 kilometrů vedených zimní hanáckou krajinou v okolí Olomouce. V sobotu 2. dubna proběhne takzvaný cílový pochod, kdy si místo startu každý volí sám, s cílem v hostinci Pod Lipou ve Lhotě nad Moravou. Jmenuje se příznačně - Setkání s pivem - a můžete tak strávit jeden z prvních jarních dní v přírodě Litovelského Pomoraví a v cíli se zahřát příjemnou atmosférou hostince.

Přejeme mnoho spokojených účastníků a předsedovi Dobrých hospodářů, Rosťovi Klemešovi, všechno nejlepší k 60. narozeninám, které ho zanedlouho čekají.

Propozice k akcím zde: Olomócké nočník - Zmrzlé Hanák - Setkání s pivem

 

Olomoučtí Přátelé přírody slaví páté výročí. A mají se za čím ohlížet

Autor: Hynek Pečinka. Pátek 06. listopadu 2015.

Read moreOLOMOUC - V Olomouci dlouhodobě chyběla platforma, v níž by se mohli potkávat „normální“ lidé, kteří mají rádi svůj kraj a baví je zkoušet nové věci a poznávat nové lidi, jsou rádi spolu a nejsou už úplně malí a zároveň ani úplně na odpis. Proto 28. listopadu 2010 založili Štěpánka Štrajtová, Hynek Pečinka a Martin Haberle skupinu přátel přírody s názvem Malá liška. A světe, div se, po pěti letech jsou olomoučtí Přátelé stále tady, mají šedesátku dospělých členů a třikrát tolik příznivců, uspořádali za tu dobu asi 300 akcí od jednodenních po víc než týdenní, podívali se do všech sousedních zemí Česka a leckdy i dál a na předměstích Olomouce vytvořili soustavu 50 kilometrů vycházkových tras.

celý článek

   

Olomoučtí Přátelé přírody zpívají v parcích sochám

Autor: Redakce UNO. Pátek 11. září 2015.

Read moreV úterý 8. září vpodvečer se pod širou oblohou Smetanových sadů uskutečnilo živé hudební vystoupení amatérských muzikantů z okruhu olomouckých Přátel přírody. Ty už jste mohli v parku vidět už v červnu, když hráli a zpívali u sochy spisovatelky Boženy Němcové v Čechových sadech. 

Protože se koncert tenkrát i díky zajímavému umístění povedl a zaujal, sezvali nyní své hosty do Smetanových sadů k soše Františka Polívky. Tento významný přírodovědec, který se zasloužil o české botanické názvosloví, působil i v Olomouci a zde i roku 1923 zemřel, a proto jeho socha v životní velikosti stojí nedaleko palmového skleníku a univerzitní botanické zahrady.

celý článek

 

Pestré prázdniny olomoucké Rosky

Autor: Redakce UNO. Pondělí 07. září 2015.

Read moreAni o prázdninách neudělala regionální organizace Roska Olomouc přestávku ve svých aktivitách. Hned 7. července organizovala pro své členy plavbu parníkem Ololoď po Moravě. Zájem byl takový, že se ani na všechny nedostalo. Ololoď pojme jen 12 pasažérů, byli mezi nimi i vozíčkáři. Během 45minutové plavby vyslechli účastníci výklad o památkách, které míjeli – o chrámu sv. Gorazda,  chrámu sv. Václava. Komentovány byly historické úpravy koryta Moravy z vojenských důvodů. Parník se bohužel pro nízký stav vody nemohl otáčet jak bývá obvyklé až u Klášterního Hradiska. Spokojené účastníky čekali v přístavišti doprovodné osoby a příbuzní.

celý článek

   

Strana 2 z 9