Svátek má Miloslava
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Představujeme neziskovku

Představujeme neziskovku - Alfa handicap Přerov

Autor: Administrator. Pondělí 21. července 2014.

Alfa handicap Přerov – sdružení občanů se zdravotním postižením přerovského regionu byla zaregistrována v září 2002 jako občanské sdružení, poskytující volnočasové služby osobám se zdravotním postižením bez rozdílu vady a věku. Se svými místními organizacemi v Hranicích, Lipníku, Kojetíně, Stříteži a v Přerově, organizovala pro Bechtěreviky, diabetiky a vozíčkáře různé zájezdy, setkání, kulturní akce i poradenství a metodickou pomoc.

celý článek

 

Představujeme neziskovku - Sdružení Most k životu

Autor: http://www.mostkzivotu.eu. Středa 16. července 2014.

Read moreSdružení Most k životu je nestátní nezisková organizace působící v sociální oblasti, jejímž cílem je integrace osob se zdravotním postižením bez rozdílu věku, typu a stupně postižení do společnosti.

Svou činnost Sdružení Most k životu zahájilo v roce 1998 a do dnešních dnů se snaží s minimálními finančními prostředky plnit svoje cíle. Usilujeme o to, aby děti, mládež i dospělé osoby se zdravotním postižením mohly žít ve své rodině, se svými kamarády a s námi všemi v našem městě.

celý článek

 

Sólo rodiče z olomouckého regionu mají vlastní klub

Autor: Administrator. Pondělí 18. listopadu 2013.

Read moreOlomouc, 18. 11. 2013 – První setkání rodičů, kteří vychovávají své děti bez partnera, uspořádalo v sobotu 16. listopadu občanské sdružení Sólo rodiče.

Pozvání strávit příjemné dopoledne u kávy, vzájemně se seznámit a ujasnit si představy o náplni společných setkání přijalo několik maminek, z nichž některé přišly s dětmi, jiné bez. „Jsem spíše introvertní typ, takže mě překvapilo, že jsme téměř okamžitě našly společnou řeč a začaly plánovat budoucí možné aktivity. Uvědomila jsem si, kolik toho máme společného, a také že procházíme stejnými trampotami, které mé šťastně vdané kamarádky většinou nechápou,“ řekla Blanka Pavlíčková, která vychovává sama dceru.

celý článek

   

Rodinné centrum Provázek Olomouc

Autor: Administrator. Pondělí 11. února 2013.

Read moreZačali jsme s činností pro rodiče a rodiny už v roce 2001, aktivity byly realizovány na dobrovolné bázi pět let. Od roku 2006 se postupně rodinné centrum profesionalizovalo a zvýšila se i nabídka programů a aktivizačních služeb pro rodiny.

celý článek

 

Mateřské centrum Žirafa

Autor: Redakce UNO. Úterý 19. června 2012.

Read moreMateřské centrum Žirafa je zaměřeno na aktivity pro rodiče s nejmenšími dětmi a nastávající maminky. Nabízí pravidelnou hernu s hlídáním dětí, organizovaný program i volné setkávání rodičů s dětmi. Kromě pravidelného programu připravuje i jednorázové a příležitostné akce.

Na plánování programu a jeho realizaci se z velké části podílejí samotní rodiče (samozřejmě se svými dětmi) a vychází především z jejich potřeb.

celý článek

   

Strana 5 z 9