Svátek má Miloslava
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Představujeme neziskovku

Představujeme neziskovku: Obnova kulturního dědictví údolí Desné

Autor: Hynek Pečinka. Čtvrtek 05. února 2015.

Read moreOd listopadu 2003 je v činnosti spolek Obnova kulturního dědictví údolí Desné. Snaží se nalézat a uchovávat kulturní dědictví v údolí říčky Desné v podhůří Jeseníků na severní Moravě. Konkrétně jde o obnovu (materiální, ale i duchovní a společenskou) cenných, ohrožených a zapomenutých staveb. Byly realizovány projekty obnovy kaple Nanebevzetí Panny Marie v Pekařověkapliček v Pekařově a v Rejcharticíchkaple sv.Rocha v Petrově nad Desnou, oprava kříže u základní školy a nad školkou v Petrově nad Desnou. Další projekt obnovy se rozbíhá: obnova základů kaple sv.Jana a Pavla na Pramenech. Dlouhodobým záměrem je obnova kaple na Vřesové Studánce spolu s postavením poutního domu.

celý článek

 

Představujeme neziskovku - DC 90 o.s.

Autor: Administrator. Pondělí 15. září 2014.

Read moreDC 90 o.s. je občanské sdružení, které vzniklo 10.5. 1990 jako DĚTSKÉ CENTRUM 1990. Občanské sdružení si ve svých stanovách klade za cíl zřizovat a poté udržovat systém kvalifikované moderní péče o mentálně a zdravotně postižené spoluobčany, a to zejména ve formě zřizování stacionářů s denním pobytem, chráněných dílen a jiných zařízení pro pracovní výchovu a pracovní uplatnění postižených v pozdějším věku.
Provozovatelem je sdružení DC 90 o.s., jež poskytuje komplexní, tj. zdravotní, výchovnou a sociální péči handicapovaným osobám s mentálním nebo kombinovaným handicapem (psychickým i fyzickým) i v dalším životním období.

celý článek

 

Představujeme neziskovku - Centrum pro komunitní práci

Autor: Administrator. Čtvrtek 21. srpna 2014.

Read moreCentrum pro komunitní práci je nezisková organizace, která vznikla v roce 1996. Členové a pracovníci CpKP jsou přesvědčeni, že občan má právo podílet se na zásadních rozhodnutích v jeho obci, městě či regionu a svoji práci směřují k podpoře tohoto cíle. Do dnešní doby vzniklo šest místních zastoupení: CpKP střední Morava, CpKP jižní Čechy, CpKP západní Čechy a CpKP střední Čechy, CpKP Moravskoslezský kraj a CpKP východní Morava. V současné době se jedná o samostatné právní subjekty plně zodpovědné za veškeré svoje aktivity.

celý článek

   

Představujeme neziskovku - ARPOK, o.p.s.

Autor: Administrator. Středa 06. srpna 2014.

Read moreObecně prospěšná společnost ARPOK, o.p.s. byla založena Olomouckým krajem a Univerzitou Palackého v Olomouci v září 2004 jako Agentura rozvojové a humanitární pomoci Olomouckého kraje. V lednu 2014 odstoupil Olomoucký kraj z pozice zakladatele a název organizace se změnil na ARPOK, o.p.s.

celý článek

 

Představujeme neziskovku - Amélie, o.s.

Autor: Administrator. Čtvrtek 31. července 2014.

Read moreProjekt psychosociální pomoci připravovala od podzimu 2005 Pavla Tichá, v té době 36 letá invalidní důchodkyně po první onkologické léčbě s mnohaletou praxí v projektovém řízení a marketingové komunikaci. Byla si jistá, že je nutné v systému péče o onkologicky nemocné řadu věcí změnit. Vstoupila jako dobrovolnice na lůžkovém oddělení Onkologické kliniky 1. LF UK Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Poháněná touhou „polidštit“ systém péče o onkologicky nemocné, se pustila do budování organizace, jejíž vize se dodnes v podstatě nezměnila.

celý článek

   

Strana 4 z 9