Svátek má Slavomír
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Představujeme neziskovku

Společnost pro ranou péči pomáhá rodinám s handicapovaným dítětem

Autor: Redakce UNO. Neděle 23. srpna 2015.

sprpSpolečnost pro ranou péči poskytuje odbornou pomoc a poradenství rodinám, které pečují o dítě s postižením nebo s ohroženým vývojem. Provází rodiny v obtížné životní situaci a usiluje o to, aby mohly vychovávat dítě v jeho přirozeném domácím prostředí. Olomouckou pobočku najdete na adrese U Botanické zahrady 4. Je spádová pro oblast Olomouckého, Zlínského a přilehlých českých krajů a specializuje se na podporu a provázení rodin dětí do 7 let věku se zrakovým, tělesným, mentálním a kombinovaným postižením. Poskytuje rodinám s dětmi také sociálně aktivizační služby.

Společnost vydává příležitostný informační bulletin, jehož aktuální číslo si můžete stáhnout zde.

 

Pohodu na relaxační cvičení si užívají i senioři

Autor: Redakce UNO. Pátek 14. srpna 2015.

Read moreV netradičním prostředí multismyslového centra uprostřed Olomouce probíhá už druhým rokem relaxační cvičení, kde se mohou i úplní začátečníci jemně protáhnout a posílit tělo a zároveň se uvolnit a odpočinout si. Cvičení je vhodné pro každý věk, jak potvrzuje Jana Málková, psycholožka a předsedkyně spolku Povzbuzení, který centrum provozuje.

celý článek

 

Olomoucká veřejnost se může vypravit do přírody, a zůstat přitom ve městě

Autor: Redakce UNO. Středa 10. června 2015.

Read moreV sobotu 6. června dopoledne se na konečné městského busu v Lošově sešli příznivci poznávání historických a přírodních pamětihodností olomouckých předměstí. U příležitosti Světového dne životního prostředí se veřejnosti otevřely krátké vycházkové trasy na pomezí města Olomouce a okolní přírody, vytvořené v rámci projektu "Do přírody ve městě." Pozvání i přes hrozící vedro využila padesátka zájemců od nejmenších po věkem pokročilé.

celý článek

   

Deset let v JIKA – Olomouckém dobrovolnickém centru

Autor: Redakce UNO. Pondělí 11. května 2015.

Read moreMožná jste si jich už stačili také všimnout – mladí lidé ve žlutých tričkách s logem barevného domečku s nápisem JIKA – Olomoucké dobrovolnické centrum, kteří například pomáhali při loňském průběhu hry v petanque na Horním náměstí, RUN UP běhu do schodů nebo letos ve stánku na studentském Majálesu. Většinou jsou nenápadní a jsou tam, kde je potřeba jejich pomoci – mezi dětmi z problematického prostředí, v nemocnicích, u seniorů.

JIKA – Olomoucké dobrovolnické centrum v květnu 2015 oslavuje deset let svého vzniku. Katrin Křupková a Jiří Lang ho zakládali před lety ve dvou, dnes má JIKA ODC za sebou několik tisíc odpracovaných hodin, prošlo jím několik set dobrovolníků a spolupracuje ve skoro třech desítkách organizací.

celý článek

 

NeziskoveWeby.cz zdarma zajistí webové služby pro neziskovky

Autor: Hynek Pečinka. Pondělí 23. února 2015.

Read moreJsme rádi, že i v dnešní, uspěchané době, se najdou lidé jako Vy: Chtějící prospívat druhým, pomáhat a být užiteční tam, kde je potřeba. Jsme si vědomi náročnosti Vaší práce. Kdyby Vaší obětavosti nebylo, nemohla by společnost správně fungovat. Ne vše lze zpeněžit nebo náležitě finančně ohodnotit, protože některé služby mají svou povahou nezištný charakter. Je zapotřebí práci lidí se srdcem na dlani podporovat, a také proto vznikl náš projekt www.NeziskoveWeby.cz.

Dovolte nám Vám ho stručně představit.

celý článek

   

Strana 3 z 9