Svátek má Miloslava
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Představujeme neziskovku

Olomoucká veřejnost se může vypravit do přírody, a zůstat přitom ve městě

Autor: Redakce UNO. Středa 10. června 2015.

Read moreV sobotu 6. června dopoledne se na konečné městského busu v Lošově sešli příznivci poznávání historických a přírodních pamětihodností olomouckých předměstí. U příležitosti Světového dne životního prostředí se veřejnosti otevřely krátké vycházkové trasy na pomezí města Olomouce a okolní přírody, vytvořené v rámci projektu "Do přírody ve městě." Pozvání i přes hrozící vedro využila padesátka zájemců od nejmenších po věkem pokročilé.

celý článek

 

Deset let v JIKA – Olomouckém dobrovolnickém centru

Autor: Redakce UNO. Pondělí 11. května 2015.

Read moreMožná jste si jich už stačili také všimnout – mladí lidé ve žlutých tričkách s logem barevného domečku s nápisem JIKA – Olomoucké dobrovolnické centrum, kteří například pomáhali při loňském průběhu hry v petanque na Horním náměstí, RUN UP běhu do schodů nebo letos ve stánku na studentském Majálesu. Většinou jsou nenápadní a jsou tam, kde je potřeba jejich pomoci – mezi dětmi z problematického prostředí, v nemocnicích, u seniorů.

JIKA – Olomoucké dobrovolnické centrum v květnu 2015 oslavuje deset let svého vzniku. Katrin Křupková a Jiří Lang ho zakládali před lety ve dvou, dnes má JIKA ODC za sebou několik tisíc odpracovaných hodin, prošlo jím několik set dobrovolníků a spolupracuje ve skoro třech desítkách organizací.

celý článek

 

NeziskoveWeby.cz zdarma zajistí webové služby pro neziskovky

Autor: Hynek Pečinka. Pondělí 23. února 2015.

Read moreJsme rádi, že i v dnešní, uspěchané době, se najdou lidé jako Vy: Chtějící prospívat druhým, pomáhat a být užiteční tam, kde je potřeba. Jsme si vědomi náročnosti Vaší práce. Kdyby Vaší obětavosti nebylo, nemohla by společnost správně fungovat. Ne vše lze zpeněžit nebo náležitě finančně ohodnotit, protože některé služby mají svou povahou nezištný charakter. Je zapotřebí práci lidí se srdcem na dlani podporovat, a také proto vznikl náš projekt www.NeziskoveWeby.cz.

Dovolte nám Vám ho stručně představit.

celý článek

   

Představujeme neziskovku: Střední škola, základní škola a mateřská škola Jistota, o.p.s.

Autor: Administrator. Pátek 13. února 2015.

Read moreStřední škola, základní škola a mateřská škola JISTOTA, o.p.s. vzdělává děti a žáky se speciálními vzdělávacími potřebami v kombinaci postižení. Připravuje je pro samostatný, život, učí je nezávislosti na svém okolí a připravuje je na budoucí povolání. Škola poskytuje poradenské služby, rehabilitační péči, dopravu dětí a žáků do školy a ze školy. Organizuje zájmové aktivity, soutěže, rehabilitační pobyty, dobročinnou aukci.

Motto školy:

„Pouze život, který žijeme pro ostatní, stojí za to“ A. Einstein

celý článek

 

Představujeme neziskovku: Amelie, o. s.

Autor: Hynek Pečinka. Pondělí 09. února 2015.

Read moreSpolek Amelie, o. s. pomáhá žít život s rakovinou tím, že nabízí psychosociální podporu pro osoby s onkologickým onemocněním a jejich blízké a osvětu v psychoonkologické a psychosociální oblasti. Působí hlavně v Praze, Středočeském kraji a na Olomoucku.

Centrum Amelie v Olomouci nabízí dospělým onkologicky nemocným a jejich blízkým zdarma: 

celý článek

   

Strana 3 z 9