Svátek má Dana
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Semináře pro nno

V Olomouci se uskuteční seminář programu Kreativní Evropa – Kultura

Autor: Redakce UNO. Pondělí 11. dubna 2016.

img-0124Sdružení OK4EU, které zastupuje zájmy Olomouckého kraje při EU, pořádá ve spolupráci s Národním památkovým ústavem seminář komunitárního programu Kreativní Evropa a jeho podprogramu Kultura. Akce se uskuteční v úterý 26. dubna od 13 hodin v Olomouci. Hlavním cílem akce bude seznámit představitele kulturních organizací a institucí, pracovníky veřejné správy a neziskových organizací s možnostmi financování projektů v oblasti kulturních a kreativních odvětví Na semináři bude představen plán výzev programu na rok 2016 a další praktické informace. Účastníkům bude názorně vysvětlena práce se systémem pro vyplňování žádostí. Více...

 

Hestia pořádá kurz managementu dobrovolnictví

Autor: Redakce UNO. Pondělí 04. dubna 2016.

dobrovolnici-mensiNárodní dobrovolnické centrum Hestia srdečně zve na kurz Management dobrovolnictví II (pokračující výcvikový kurz pro koordinátory dobrovolníků). Ten je určen pro všechny, kdo ovládají základní informace o managementu dobrovolnictví. Koná se v termínu 2. - 4. května v prostorách sociální firmy Jůnův statek v Sedlci, okr. Praha - východ. Kurz volně navazuje na kurz Management dobrovolnictví I., ve kterém byla zpracována základní témata jako výběr, výcvik dobrovolníků, průběžná práce s dobrovolníky, supervize a evaluace.

Současný kurz je postaven především na zkušenostech koordinátorů dobrovolníků. Hlouběji se zaměřuje na podíl osobní a profesní role koordinátora dobrovolníků, rizika práce v pomáhajících profesích a rozbor konkrétních témat souvisejících s jednotlivými dobrovolnickými programy (práce s dobrovolníky, syndrom vyhoření, supervize a evaluace, sebepoznávání).

Podrobnosti najdete v přiložené přihlášce: docPozvánka_přihláška_MD_II_0516.doc

 

Nebojte se být fundraiserem! Kraj zve na semináře pro neziskovky

Autor: Administrator. Středa 10. února 2016.

snajdrovaOlomoucký kraj po dvou letech opět nabízí zaměstnancům neziskových organizací zážitkový seminář "Nebojte se být fundraiserem" pod vedením Milady Šnajdrové. Proběhne v týdnu od 29. února do 4. března v Olomouci, Přerově a Jeseníku. Hlásit se můžete do 22. února na adrese  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Pozvánka s podrobnostmi je zde.

"Říci si o peníze není žádná hanba. Není to ani žádná věda, chce to jen ztratit ostych a neříkat si, že to nejde," přibližuje lektorka. "Získáte odvahu oslovovat dárce. Zjistíte, že fundraising není těžký, složitý ani ponižující. Naučíte se základní praktické triky pro vyjednávání nejen o penězích. Naučíte se správně pochlubit svými výsledky." zve Milada Šnajdrová na seminář fundraisingu.

   

Olomoucký kraj zve na seminář k Operačnímu programu Zaměstnanost

Autor: Administrator. Pátek 05. února 2016.

logo-olomoucky-krajOlomoucký kraj a Regionální stálá konference pro území Olomouckého kraje zvou zájemce (nejen) z řad neziskového sektoru na seminář Aktuální výzvy Operační program Zaměstnanost, který je určen potenciálním žadatelům a příjemcům podpory. Seminář proběhne ve dvou termínech, zúčastnit se můžete  ve středu 24. února od 12:30 do 14:30 hodin, nebo v úterý 1. března od 13:00 do 15:00 hodin. V obou termínech je místem konání Regionální centrum Olomouc.

Podrobnosti a přihláška jsou zde. Seminář je zdarma.

 

Škola hrou. Nevšední nápady a myšlenky získají instruktoři v Konici

Autor: Redakce UNO. Úterý 02. února 2016.

madarosDům dětí a mládeže Olomouc pořádá pro pedagogické pracovníky a pracovníky a dobrovolníky NNO, kteří se věnují zážitkové pedagogice pro děti a mládež, hravý prožitkový kurz Hry nevšedních nápadů a myšlenek, který se uskuteční v termínu od 28. dubna do 1. května 2016 na turistické základně v Ochozu u Konice. Připraveny jsou 4 dny inspirace nejrůznějších aktivit a her.

Kurz je akreditován jako další vzdělávání pedagogických pracovníků a lektorovat ho budou Bc. Zdeněk Krákora a Mgr. Radek Ježowicz. Letos se podařilo pro pedagogické pracovníky a pro pracovníky NNO zajistit dotovanou cenu 1 000 Kč za celý kurz (včetně ubytování a stravování). Podrobnosti a přihlášku najdete zde. 

   

Strana 10 z 35