Svátek má Ljuba
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Semináře pro nno

Naučte se fotit v přírodě i ve městě

Autor: Hynek Pečinka. Pondělí 11. dubna 2016.

pani--a-damy---to-je-nametu---Olomoucká skupina spolku Přátelé přírody z. s. s názvem Malá liška pořádá v neděli 17. dubna odpoledne v Olomouci fotografický seminář. Ten je určen úplným začátečníkům i pokročilým a může přijít opravdu každý. Účastníci se dozvědí praktické základy a několik doporučení o focení, aby jejich fotky vypadaly lépe.

"V první části si povíme, proč fotíme, jak fotíme, čím fotíme, jak fotit, jak nastavit různé foťáky pro focení různých situací, žánrů, za různých světelných podmínek a situací. Vysvětlíme si základní termíny (clona, čas, ISO, kompozice...), ukážeme si a vysvětlíme jejich vliv na výslednou fotografii, také proč a jak vhodně a rychle upravit fotky a jak je ukázat světu a i jak je uchovat a neztratit." přibližuje podobu semináře lektor Tomáš Pospíšil. "Ve druhé části si něco půjdeme vyzkoušet do parku nebo do centra města v praxi a pak lehce zhodnotíme své výsledné obrázky," dodává.

Kam přijít a co vzít s sebou, se zájemci dozví z pozvánky. 

 

V Olomouci se uskuteční seminář programu Kreativní Evropa – Kultura

Autor: Redakce UNO. Pondělí 11. dubna 2016.

img-0124Sdružení OK4EU, které zastupuje zájmy Olomouckého kraje při EU, pořádá ve spolupráci s Národním památkovým ústavem seminář komunitárního programu Kreativní Evropa a jeho podprogramu Kultura. Akce se uskuteční v úterý 26. dubna od 13 hodin v Olomouci. Hlavním cílem akce bude seznámit představitele kulturních organizací a institucí, pracovníky veřejné správy a neziskových organizací s možnostmi financování projektů v oblasti kulturních a kreativních odvětví Na semináři bude představen plán výzev programu na rok 2016 a další praktické informace. Účastníkům bude názorně vysvětlena práce se systémem pro vyplňování žádostí. Více...

 

Hestia pořádá kurz managementu dobrovolnictví

Autor: Redakce UNO. Pondělí 04. dubna 2016.

dobrovolnici-mensiNárodní dobrovolnické centrum Hestia srdečně zve na kurz Management dobrovolnictví II (pokračující výcvikový kurz pro koordinátory dobrovolníků). Ten je určen pro všechny, kdo ovládají základní informace o managementu dobrovolnictví. Koná se v termínu 2. - 4. května v prostorách sociální firmy Jůnův statek v Sedlci, okr. Praha - východ. Kurz volně navazuje na kurz Management dobrovolnictví I., ve kterém byla zpracována základní témata jako výběr, výcvik dobrovolníků, průběžná práce s dobrovolníky, supervize a evaluace.

Současný kurz je postaven především na zkušenostech koordinátorů dobrovolníků. Hlouběji se zaměřuje na podíl osobní a profesní role koordinátora dobrovolníků, rizika práce v pomáhajících profesích a rozbor konkrétních témat souvisejících s jednotlivými dobrovolnickými programy (práce s dobrovolníky, syndrom vyhoření, supervize a evaluace, sebepoznávání).

Podrobnosti najdete v přiložené přihlášce: docPozvánka_přihláška_MD_II_0516.doc

   

Nebojte se být fundraiserem! Kraj zve na semináře pro neziskovky

Autor: Administrator. Středa 10. února 2016.

snajdrovaOlomoucký kraj po dvou letech opět nabízí zaměstnancům neziskových organizací zážitkový seminář "Nebojte se být fundraiserem" pod vedením Milady Šnajdrové. Proběhne v týdnu od 29. února do 4. března v Olomouci, Přerově a Jeseníku. Hlásit se můžete do 22. února na adrese  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Pozvánka s podrobnostmi je zde.

"Říci si o peníze není žádná hanba. Není to ani žádná věda, chce to jen ztratit ostych a neříkat si, že to nejde," přibližuje lektorka. "Získáte odvahu oslovovat dárce. Zjistíte, že fundraising není těžký, složitý ani ponižující. Naučíte se základní praktické triky pro vyjednávání nejen o penězích. Naučíte se správně pochlubit svými výsledky." zve Milada Šnajdrová na seminář fundraisingu.

 

Olomoucký kraj zve na seminář k Operačnímu programu Zaměstnanost

Autor: Administrator. Pátek 05. února 2016.

logo-olomoucky-krajOlomoucký kraj a Regionální stálá konference pro území Olomouckého kraje zvou zájemce (nejen) z řad neziskového sektoru na seminář Aktuální výzvy Operační program Zaměstnanost, který je určen potenciálním žadatelům a příjemcům podpory. Seminář proběhne ve dvou termínech, zúčastnit se můžete  ve středu 24. února od 12:30 do 14:30 hodin, nebo v úterý 1. března od 13:00 do 15:00 hodin. V obou termínech je místem konání Regionální centrum Olomouc.

Podrobnosti a přihláška jsou zde. Seminář je zdarma.

   

Strana 10 z 35