Svátek má Vendelín
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Semináře pro nno

Semináře s Jiřím Plamínkem se neziskovkám vyplatí

Autor: Administrator. Pondělí 07. září 2015.

Read moreDoporučujeme vám jedinečnou příležitost k setkání s lektorem, konzultantem, facilitátorem, mediátorem a autorem knih RNDr. Jiřím Plamínkem v sérii v Ostravě konaných seminářů připravených na míru pro oblast sociálních služeb a akreditovaných Ministerstvem prací a sociálních věcí. Jde o příležitost k setkání s osvíceným člověkem (video z konferenceTEDx) a o dobrou investici z dlouhodobého hlediska.

celý článek

 

Chystá se třídílné česko-polsko-slovenské školení MALL

Autor: Redakce UNO. Neděle 09. srpna 2015.

Read moreDům zahraniční spolupráce, Agentura pro mládež zve na třífázové česko-polsko-slovenské školení "MALL – from local to international". Školení MALL (Mobility Academy for Local Leaders - Akademie pro výměny místních lídrů) je třífázové školení, které si klade za cíl podpořit mládežnické lídry nebo začátečníky v oblasti práce s mládeží v jejich rozvoji z lokální projektové úrovně na úroveň mezinárodní.

celý článek

 

Katedra aplikované ekonomie nabízí kurzy neziskovkám

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 23. července 2015.

kae-logoKatedra aplikované ekonomie Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci nabízí v rámci programů kvalifikačního vzdělávání kurzy pro veřejnost vhodné i pro zaměstnance a dobrovolníky nestátních neziskových organizací.

Modul je rozdělen do celkem osmi kurzů pokrývající široké spektrum témat (management a řízení lidí, marketing, podnikání, účetnictví, projektový management a fundraising a řadu dalších),  s tím, že zájemce může absolvovat celý modul nebo samostatně pouze některé kurzy.

Podrobnější informace najdete na stránkách katedry. V případě zájmu se na neváhejte obrátit na garantku programů  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

   

Seminář poradí, jak na plánování rozpočtu

Autor: Hynek Pečinka. Čtvrtek 21. května 2015.

olomoucky kraj 2Olomoucký kraj zve zástupce neziskových organizací na seminář „Rozpočty a cash flow v NNO“ pod vedením Karla Malého, který se koná 8. 6. v Olomouci a 9. 6. v Šumperku. Naučíte se zde vytvořit, kontrolovat a upravovat rozpočet a s ním plánovat související tok peněz (cash flow) ve vaší organizaci tak, aby vám nikdy nechyběly.

Spousta organizací zkrachovala, a přitom měla kladný hospodářský výsledek. Žádná z nich však neměla kladné cash flow! Víte, kolik peněz budete mít k dispozici příští týden nebo za měsíc? Pokud s odpovědí váháte, tento seminář vám ukáže, jak na to. Více zde.

 

OK4EU zve na seminář Programu EU pro zaměstananost

Autor: Hynek Pečinka. Čtvrtek 21. května 2015.

ok4eu-v-czSdružení OK4EU zve na seminář Programu EU pro zaměstnanost a sociální inovace, který se uskuteční v pondělí 1. června 2015 od 10:30 v Kongresovém sále Krajského úřadu Olomouckého kraje.

Cílem semináře je představit nový Program EU pro zaměstnanost a sociální inovace. Jedná se o celoevropský nástroj financování, který přímo spravuje Evropská komise a který podporuje zaměstnanost, sociální politiku a mobilitu pracovních sil v rámci EU.

Podrobný program akce naleznete v příloze.

   

Strana 10 z 32

Projekt „Pomáháme neziskovkám" v roce 2017 finančně podpořilo město Šumperk. Jedná se především o finanční podporu činnosti koordinačních pomocníků v regionu, webu UNO-OK.cz, podporu akcí v regionu a činnost sekce.