Svátek má Romana
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Třetí ročník Olomouckého BIOjarmarku se blíží

biojarmark2010Už potřetí oživí centrum města akce ve znamení bioproduktů a dalších k životnímu prostředí šetrných certifikovaných výrobků - Olomoucký BIOjarmark. Uskuteční se v sobotu 24. září od 9 do 15 hodin na Horním náměstí.

Cílem této propagačně-prodejní akce je zviditelnit tuzemské pěstitele, výrobce a prodejce certifikovaných produktů, představit některé specifické výrobky a seznámit veřejnost s výhodami jejich používání.

V nabídce bude například oblečení z biobavlny, ekologické čisticí prostředky, fair trade zboží či ovoce a zelenina v biokvalitě. O hudební doprovod se postará cimbálovka Musica Veronica z jižní Moravy. Děti se budou moci vyřádit v dětském koutku, kde se o ně postarají lidé z Mateřského centra Heřmánek. Na akci bude také stan Hnutí DUHA Olomouc s ekoporadnou a pestrou nabídkou informačních materiálů související s ochranou životního prostředí.

Olomoucký BIOjarmark se již uskutečnil v roce 2008 a 2010. Narozdíl od předešlých ročníků, kde se kromě výrobků v biokvalitě prodávalo i necertifikované zboží z regionu, se ten letošní soustředí skutečně jen na produkty ekologického zemědělství a výrobky šetrné k životnímu prostředí.

Hana Kovaříková z Hnutí DUHA řekla: "Koncept Olomouckého BIOjarmarku jsme letos pozměnili. Dříve v Olomouci nebyl prostor pro prezentaci regionálních produktů, a tak jsme tento sortiment zařadili na Olomoucký BIOjarmark. Od letošního roku však funguje Hanácký farmářský trh na Dolním náměstí, který je určen především pro regionální výrobce. Olomoucký BIOjarmark tak letos bude skutečně zaměřen jen na výrobky s certifikáty."  

Září patří již tradičně biopotravinám a ekologickému zemědělství. Olomoucký BIOjarmark je jednou z mála akcí v Olomouckém kraji a regionu, které se je snaží propagovat. Další je exkurze na ekologické farmy v olomouckém regionu, která se uskuteční 1. října.

Ještě před tím, 27. září, plánujeme besedu o organickém zemědělství s Petrem Hradilem, provozovatelem Klubu organického Země-dělství a předsedou sdružení UNUECO.