Svátek má Soňa
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Novinky z neziskovek

Příměstské tábory v RC Provázek

Autor: Administrator. Sobota 03. května 2014.

Read moreRC Provázek nabízí během prázdnin 8 tématicky zaměřených příměstských táborů.

Některé jsou pro maminky s dětmi a zavedou nás zpravidla do pohádky a dobrodružných příběhů.

Většina je pro větší děti, o které je třeba se o prázdninách postarat, když jsou rodiče v práci.

Tábory mají kvalitní a poutavý program, preferujeme individuální a citlivý přístup k dětem, proto pořádáme příměstské tábory v menším počtu účastníků.

celý článek

 

Jednání Přerovské sekce

Autor: Redakce UNO. Sobota 15. září 2012.

Vážení přátelé,

dovolujeme si Vás pozvat na další jednání Přerovské sekce UNO dne 20. září 2012 v 15 hodin v klubovně Alfa handicap , Náměstí Svobody 1963/4, Přerov.

celý článek

 

Dobrovolnictví od začátku do konce

Autor: Redakce UNO. Úterý 04. října 2011.

Read moreV rámci Evropského roku dobrovolnictví uspořádalo v pátek 16. září Informační centrum pro mládež Prostějov ve spolupráci s Prostějovskou koalicí neziskových organizací (PRKNO) akci na podporu dobrovolnictví. Prostějovské organizace pracující s dobrovolníky zde pomocí různých aktivit prezentovaly svoji činnost a možnosti zapojení veřejnosti do svých programů. Akci podpořila Unie neziskových organizací Olomouckého kraje (UNO), město Prostějov i Olomoucký kraj a MŠMT.

celý článek

   

Novinky z Centra Amelie. I letos pokračuje v projektu Tématické měsíce

Autor: Redakce UNO. Pondělí 23. ledna 2017.

Read moreUžitečnou pomůcku pro onkologické pacienty připravilo a koncem roku 2016 vydalo Centrum Amelie. Od konce prosince je v distribuci nová brožura centra Návrat do zaměstnání po onkologické nemoci. Obsahuje řadu užitečných rad, návodů a kontaktů. Již v prvních dnech distribuce ji pochválila onkologická klinika nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně i pacientská organizace MammaHelp. Věříme, že bude všem dobře sloužit. V případě zájmu o ni kontaktujte jakoukoliv pobočku Amelie.

celý článek

 

Den otevřených dveří hiporehabilitačního centra Ryzáček v Líšnici

Autor: Redakce UNO. Úterý 14. června 2016.

Read moreProstřednictvím Dne otevřených dveří, který se koná 18. června 2016, se veřejnosti představí hiporehabilitační centrum v Líšnici Ryzáčeknestátní nezisková organizace provozující hiporehabilitaci a další aktivity spojené s využitím koní. Návštěvníci si mohou prohlédnout areál, seznámit se s prací centra a současně si užít spoustu zábavy! Na programu budou ukázky hipoterapie, parajezdectví, aktivity s využitím koní, svezení na koních a zábavné úkoly pro děti. Bohaté občerstvení zajištěno. Hiporehabilitace je zastřešující a nadřazený název pro všechny aktivity a terapie v oblastech, kde se setkává kůň a člověk se zdravotním znevýhodněním / specifickými potřebami. Název pochází z řeckého slova „hippos“ znamenající kůň a slova „rehabilitace“. 

celý článek

   

Strana 9 z 59