Svátek má Květa
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Novinky z neziskovek

Dramacentrum Vás zve… tentokrát na klauniádu!

Autor: Administrator. Středa 04. května 2016.

Read moreNebaví Vaše děti v divadle jenom sedět? Chtějí být také součástí příběhu? Mají chuť ovlivňovat děj na jevišti? Teď máte společně skvělou příležitost - interaktivní divadlo je tu pro Vás! 8. května v 16 hodin je na programu Konkurz do Cirkusu Pižďuch – klauniáda. Klaun Hubert (Jan Šprynar) to roztočí, roztočte to s ním! Zábava zaručena! Vhodné pro děti od 3 let.

Dramacentrum najdete na tř. 17. listopadu 43 v Olomouci, levý skleněný vchod vedle S-cube. Akci pořádá Sdružení D, spolek. Z dalšího programu Dramacentra:

celý článek

 

Memoriál Kristina Kudláče

Autor: Redakce UNO. Neděle 07. srpna 2011.

Petrov-soutezSbor dobrovolných hasičů Petrov nad Desnou Vás srdečně zve na XVII. ročník pohárové soutěže Memoriál Kristina Kudláče, který se uskuteční v sobotu 13. srpna 2011 od 14:00 hodin na hřišti u železniční stanice Petrov nad Desnou. Soutěžit se bude v kategoriích mladí hasiči, muži, ženy, veteráni.

Pozvánka s propozicemi ke stažení ZDE

 

Muzejní společnost Litovelska zve na nejbližší akce

Autor: Redakce UNO. Středa 04. května 2016.

Read moreMuzejní společnost Litovelska si na květen a červen přichystala zajímavý program pro širokou veřejnost. Na své si přijdou milovníci přírody i kultury. 8. května amatérský ornitolog Jan Vidlař povede vycházku "Vítání ptačího zpěvu v CHKO Litovelské Pomoraví". 14. května následuje prohlídka litovelského hřbitova s odborným výkladem Marie Hrubé, členky Výboru Muzejní společnosti Litovelska a Letopisecké komise Městského úřadu Litovel. Využít lze také nabídky autobusového zájezdu do šumperského Vlastivědného muzea a Muzea silnic ve Vikýřovicích v sobotu 18. června. Vlastivědný autobusový zájezd pořádá i Muzeum Mohelnicka, 21. května má na programu návštěvu místních venkovských muzejí a tradičních statků. Podrobnosti níže:

celý článek

   

Co přichystali olomoučtí Přátelé přírody - Malá liška na květen

Autor: Hynek Pečinka. Pondělí 02. května 2016.

Read moreNa začátku března jsme jásali, že už je tu jaro a že se zima už nevrátí. Obávám se, že nám to trochu nevyšlo a radovali jsme se předčasně, protože je tak všelijak. Vrtkavé počasí ale asi k době, v níž žijeme, ale asi bude patřit už natrvalo. Budeme si muset zvyknout. A zvyká se lépe ve větší skupině podobně naladěných lidí, třeba v té naší. I v květnu bude několik příležitostí se spolu vidět a společně zažít věci, které mají smysl. Ať už z ošatky přírody a turistiky či amatérského umění. Stačí si jen vybrat, rádi mezi sebou přivítáme nové tváře.

celý článek

 

Naslouchej nejen ostatním, ale také sobě

Autor: Administrator. Pondělí 02. května 2016.

Read moreOblastní pobočka SONS Olomouc a Knihovna města Olomouce v rámci 22. ročníku festivalu Dny umění nevidomých na Moravě pořádají výstavu obrazů německé zrakově postižené malířky Silji Korn. Výstava s názvem „Naslouchej nejen ostatním, ale také sobě“ se koná od 3. do 27. května v pobočce knihovny na Brněnské ulici. Bude zahájena vernisáží 3. května v 17 hodin, na kterou jsou všichni zváni. V programu vernisáže vystoupí žáci a učitelé ZUŠ Iši Krejčího v Olomouci.

celý článek

   

Strana 73 z 80