Svátek má Darina
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Novinky z neziskovek

Ješek ze Sovince zve na VII. lukostřelecký dobový turnaj obce Pňovice

Autor: Administrator. Středa 22. června 2016.

Read moreJešek ze Sovince, pán panství Pňovského, vyzývá střelce z luku, aby se dostavili na 7. ročník Lukostřeleckého dobového turnaje obce Pňovice, který se koná v neděli 26. června 2016 od 12 hodin na hřišti v Pňovicích. Návštěvníci se mohou těšit na historické ukázky střelných zbraní a na soutěžní lukostřelecké disciplíny. Fotbalové hřiště se promění ve středověký tábor s turnajem v lukostřelbě, jeho součástí bude expozice o vývoji střelných zbraní a ukázky dobového tábora. Soutěžící anebo návštěvníci v dobových kostýmech jsou vítáni. Střílet se bude pouze z jednoduchých luků bez mířidel, sportovní luky nejsou povoleny. V případě, že nemáte vlastní luk, organizátoři Vám jej mohou bezplatně zapůjčit. Vstup na akci je zdarma. Akce je podpořena obcí Pňovice a Korunou českou, další ceny věnovali Fantasy obchod, výroba a prodej luků, šípů a kuší Lazecký, výrobce mečů Had, LH shop a Starsteel.

celý článek

 

Králičí Grand Prix „Hanácké hop“ ve Štěpánově

Autor: Administrator. Středa 22. června 2016.

Read moreKrálíci z celé České republiky se o víkendu sjedou do Štěpánova, aby zde bojovali o nominace na Mistroství Evropy v králičím hopu. Grand Prix „Hanácké hop“ se uskuteční o víkendu 25.-26. června 2016 v Areálu v Sokolské ulici ve Štěpánově. Návštěvníci se mohou těšit na špičkové výkony králíků. Návštěvníci se mohou těšit na špičkové výkony králíků v disciplinách rovinná dráha, parkur, skok vysoký, skok daleký a volné skákání. Na tyto závody s mezinárodní účastí se sjede téměř 50 závodníků se svými králičími sportovci, z nichž bude v sobotu zvolena i Miss králík. Vstupné na akci je dobrovolné. Akce je podpořena obcí Štěpánov a společností ProfiBed.

celý článek

 

Velká cena okresu Šumperk „HOLBA CUP 2011“

Autor: Redakce UNO. Úterý 30. srpna 2011.

znak-sdhVýkonný  výbor OSH Šumperk Vás zve na XVI. ročník soutěže Velká cena okresu Šumperk „HOLBA CUP 2011“ hasičských  družstev mužů, žen a veteránů v požárním útoku – závěrečné vyhodnocení „FINÁLE MISTRŮ“. Soutěž se koná v sobotu 10. září 2011 na hasičském areálu SDH Hrabišín (za KD). Finále se zúčastní nejlepší družstva letošního roku všech kategorií.

Pozvánka ke stažení ZDE

   

Přednáška o psychických aspektech života s hemato-onkologickým onemocněním v Centru Amelie

Autor: Redakce UNO. Pátek 17. června 2016.

hematoonko přednáškaVe středu 29. června od 16.30 hodin se v Centru Amelie Olomouc uskuteční v rámci červnového tématu projektu Tematické měsíce 2016 přednáška Mgr. Alexandry Škrobánkové, klinické psycholožky FN Olomouc, zaměřující se na psychické aspekty života s hemato-onkologickým onemocněním. Informačně preventivní projekt Tematické měsíce Centrum Amelie realizuje již třetím rokem. Během roku je každý měsíc věnován jednomu druhu rakoviny a zejména možnosti jejich předcházení, zmírňování nežádoucích účinků léčby nebo celkovému zlepšování kvality života. Každý měsíc obsahuje přednášky, workshopy, diskuse nebo on-line poradnu, jsou zveřejňovány webové odkazy na informace z této oblasti a také nově recenze na knižní publikace. Vstup na přednášku je bezplatný, všichni jsou srdečně zváni.

 

 

Zapojte se do 3. ročníku Štafety na vozíku!

Autor: Administrator. Úterý 14. června 2016.

Read moreZapojte se do 3. ročníku Štafety na vozíku! Pokus o 24 hodinovou jízdu a překonání rekordu z loňského roku! Spolek Trend vozíčkářů Olomouc ve spolupráci s dalšími organizacemi připravují v předvečer Olomouckého půlmaratonu již třetí ročník Olomoucké štafety na vozíku a srdečně zvou širokou veřejnost k účasti na této akci, která se koná v pátek 24. června 2016 od 9.00 do soboty 25. června 2016 do 9.00 hodin ve Smetanových sadech (hlavní park Flory – Rudolfova alej - u altánu). Přijďte se zapojit, podpořit nás, společně podebatovat, vyzkoušet si, jak se jezdí na invalidním vozíku, zažít radost z pohybu jinak, trochu si zasoutěžit a hlavně se pobavit. 250m ujede každý! A kdo nejede, ten fandí! Prvních 1000 jezdců dostane silikonový náramek a drobné dárky. Účastnit se mohou celé rodiny i s dětmi či firemní týmy. Důležité je nadšení pro akci a ochota pomoci, aby se nám podařilo štafetu absolvovat bez přerušení.

celý článek

   

Strana 72 z 80