Svátek má Ljuba
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Novinky z neziskovek

Zdravovíkend, školení nejen pro vedoucí a instruktory pro práci s mládeží

Autor: Redakce UNO. Úterý 07. června 2016.

zdravovíkendPo dvou školeních pro vlastní vedoucí tentokráte otevírá Duha Velká Medvědice kurs první pomoci i pro veřejnost od 15 let, zejména pro vedoucí a instruktory pro práci s mládeží. Školení se koná v klubovně Duhy Křišťál Lutín v Lutíně ve dnech 17.-19. června. Chcete jet na tábor a přemýšlíte o kurzu první pomoci? Sedět v přednáškovém sále Vás nebaví a nic nenaučí? Pak je Zdravovíkend přesně pro Vás. První pomoc si účastníci vyzkouší „naživo“, a i když nikdo nepřijde k úrazu, bude to skoro jako doopravdy. Podrobný program a přihlášky na mailu  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Cena kursu 150,- Kč (200,- Kč při zaplacení později než 12. června).  

Mise statečných 2016 v září v Domašově nad Bystřicí

Autor: Administrator. Úterý 07. června 2016.

Read moreVe dnech 10.-11. září 2016 pořádá Skautské centrum v Domašově nad Bystřicí zajímavou víkendovou akci pro děti a mládež Mise statečných 2016. Akce se koná ve spolupráci s Armádou ČR a Klubem českých turistů-Chameleonem Brno v Domašově nad Bystřicí. Základní myšlenkou uspořádání branně sportovního závodu je obnovení zájmu o aktivity, které souvisejí s chováním občanů ve výjimečných situacích, případně obrannou státu. Hravou a akční formou chceme přitáhnout mladé lidi k uvědomění, že je důležité "Být připraven". Akce je otevřena pro všechny zájemce z ostatních zájmových či jiných spolků, které si budou chtít změřit své síly a dovednosti. Rádi bychom navázali na skautskou historii branných závodů s novým pojetím a charakterem odpovídajícím současným požadavkům a moderním technologiím. Nedílnou součástí akce bude i předání životních zkušeností od účastníků zahraničních vojenských misí, jejich přípravou, používanou technikou, ale také seznámení s prostředím, ve kterém působily, nebo dosud působí.

celý článek

 

Banky bez bariér? Spolupráce TyfloCentra s ČSOB nese ovoce

Autor: Administrator. Úterý 07. června 2016.

Read morePlatíte v obchodě kreditní kartou, vybíráte si peníze z bankomatu a nepřipadá Vám na tom nic složitého? Pro nevidomého jsou tyto činnosti poměrně náročné. Proto TyfloCentrum Olomouc  ve spolupráci s ČSOB připravilo projekt, který přiblížil tyto běžné denní činnosti lidem se zrakovým handicapem. Lidé se zrakovým postižením se učili platit kartou v obchodě, vybírat z bankomatu a využívat internetové i mobilní bankovnictví.

celý článek

   

Netradiční hasičská soutěž v Bělkovicích - Lašťanech

Autor: Redakce UNO. Neděle 11. září 2011.

Belkovice-soutezSDH Bělkovice Lašťany si Vás dovoluje pozvat na 4.ročník „NETRADIČNÍ HASIČSKÉ SOUTĚŽE“ v upraveném požárním útoku, která se koná v sobotu 17. září 2011 od 10.00 hon na koupališti v Bělkovicích - Lašťanech.

Soutěžit se bude v kategoriích muži, ženy.

Podrobné informace na pozvánce ZDE

 

Červnový program Rodinného centra Heřmánek

Autor: Administrator. Pondělí 06. června 2016.

Read moreLéto už je za dveřmi, před nimi však na naše starší potomky čeká ještě vysvědčení. Pro někoho tolik stresující záležitost. Jedničky, dvojky, trojky… Známky, které mluví o tom, co naše děti možná umí, či neumí, ale neříkají absolutně nic o tom, zda jsou vnitřně šťastné, zda vnímají svou velkou hodnotu, zda se cítí milované. Jak těžké je někdy se od těch všech známek a hodnocení všech ostatních odpoutat. Přejme si, abychom dokázali vidět své děti s láskou a jestli jim dokážeme dát kus pocitu, že jsou milované jen za to, že jsou, jsme to my, kdo zaslouží jedničku a možná i s hvězdičkou, když už jsme u těch známek.

Zveřejňujeme nabídku červnových programů a věříme, že si z nich vyberete.

celý článek

   

Strana 70 z 78