Svátek má Lýdie
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Novinky z neziskovek

Muzejní společnost Litovelska zve na nejbližší akce

Autor: Redakce UNO. Středa 04. května 2016.

Read moreMuzejní společnost Litovelska si na květen a červen přichystala zajímavý program pro širokou veřejnost. Na své si přijdou milovníci přírody i kultury. 8. května amatérský ornitolog Jan Vidlař povede vycházku "Vítání ptačího zpěvu v CHKO Litovelské Pomoraví". 14. května následuje prohlídka litovelského hřbitova s odborným výkladem Marie Hrubé, členky Výboru Muzejní společnosti Litovelska a Letopisecké komise Městského úřadu Litovel. Využít lze také nabídky autobusového zájezdu do šumperského Vlastivědného muzea a Muzea silnic ve Vikýřovicích v sobotu 18. června. Vlastivědný autobusový zájezd pořádá i Muzeum Mohelnicka, 21. května má na programu návštěvu místních venkovských muzejí a tradičních statků. Podrobnosti níže:

celý článek

 

Netradiční hasičská soutěž v Bělkovicích - Lašťanech

Autor: Redakce UNO. Neděle 11. září 2011.

Belkovice-soutezSDH Bělkovice Lašťany si Vás dovoluje pozvat na 4.ročník „NETRADIČNÍ HASIČSKÉ SOUTĚŽE“ v upraveném požárním útoku, která se koná v sobotu 17. září 2011 od 10.00 hon na koupališti v Bělkovicích - Lašťanech.

Soutěžit se bude v kategoriích muži, ženy.

Podrobné informace na pozvánce ZDE

 

Co přichystali olomoučtí Přátelé přírody - Malá liška na květen

Autor: Hynek Pečinka. Pondělí 02. května 2016.

Read moreNa začátku března jsme jásali, že už je tu jaro a že se zima už nevrátí. Obávám se, že nám to trochu nevyšlo a radovali jsme se předčasně, protože je tak všelijak. Vrtkavé počasí ale asi k době, v níž žijeme, ale asi bude patřit už natrvalo. Budeme si muset zvyknout. A zvyká se lépe ve větší skupině podobně naladěných lidí, třeba v té naší. I v květnu bude několik příležitostí se spolu vidět a společně zažít věci, které mají smysl. Ať už z ošatky přírody a turistiky či amatérského umění. Stačí si jen vybrat, rádi mezi sebou přivítáme nové tváře.

celý článek

   

Pozvánka na schůzku hasičské sekce

Autor: Redakce UNO. Středa 07. září 2011.

Vážení hasiči a hasičky, členové i nečlenové hasičské sekce UNO OK!

Na čtvrtek 15. září 2011 na 17 hodin svolávám schůzku hasičské sekce UNO. Místo schůzky - kancelář MBG Czech, Tř. Svobody 2, Olomouc, 1.patro, parkování na Kollárově nám. nebo TRAM má zastávku přímo před vchodem.

celý článek

 

Naslouchej nejen ostatním, ale také sobě

Autor: Administrator. Pondělí 02. května 2016.

Read moreOblastní pobočka SONS Olomouc a Knihovna města Olomouce v rámci 22. ročníku festivalu Dny umění nevidomých na Moravě pořádají výstavu obrazů německé zrakově postižené malířky Silji Korn. Výstava s názvem „Naslouchej nejen ostatním, ale také sobě“ se koná od 3. do 27. května v pobočce knihovny na Brněnské ulici. Bude zahájena vernisáží 3. května v 17 hodin, na kterou jsou všichni zváni. V programu vernisáže vystoupí žáci a učitelé ZUŠ Iši Krejčího v Olomouci.

celý článek

   

Strana 70 z 77