Svátek má Slavomír
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Novinky z neziskovek

III. Hanácká hasičská pouť v Dubu nad Moravou

Autor: Administrator. Středa 11. srpna 2010.

Read moreStává se tradicí, že hlavní poutní sezóna bývá v našem kostele v Dubu zahájena poutí hasičů. Před třemi lety přišel s nápadem uspořádat hasičskou pouť na našem Mariánském poutním místě bratr Josef Pavlík z nedalekého Tovačova. To, že to byla myšlenka dobrá, se mohli všichni poutníci i návštěvníci přesvědčit na již třetím ročníku. Letošní, opravdu krásné jarní, počasí přivítalo odpoledne v sobotu 17. dubna 2010 zástupy poutníků a hasičů v modrých uniformách.

celý článek

 

Soutěžní odborná příprava hasičských jednotek

Autor: Administrator. Středa 11. srpna 2010.

Read moreSobota 27.března 2010 byla dnem rozsáhlé prověrky hasičských jednotek Přerovska i širokého okolí. Pod taktovkou SDH Radslavice a za účinné pomoci HZS Olomouckého kraje, územního odboru Přerov se totiž uskutečnil již devátý ročník noční soutěže hasičské všestrannosti „Radslavská přilba".  Není však soutěží v obvyklém duchu, ale spíš pomocí velitelům jednotek zajímavou formou realizovat část stanovené odborné přípravy svých členů. V průběhu cca 12 hod. totiž ve svých mnoha disciplínách nabízí téměř kompletní spektrum činností, s nimiž se hasičské jednotky setkávají nebo mohou setkat při své reálné zásahové činnosti.

celý článek

   

Strana 70 z 70