Svátek má Daniel
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Novinky z neziskovek

Kdo by neměl rád kávu. Přijďte se o ní dozvědět víc do muzea v Litovli

Autor: Administrator. Neděle 10. července 2016.

kafe artMuzeum Litovel zve na své prázdninové akce na téma káva, které se budou konat v neděli 17. července a v pátek 22. července 2016. V neděli 17. července od 14 do 17 hodin nás čeká v pořadí druhá beseda o kávě, věnovaná zejména způsobům pěstování, zpracování a přípravy kávy, ale i dalším zajímavostem tohoto oboru. V pátek 22. července od 15 a následně od 17 hodin proběhne workshop o domácí přípravě kávy (kapacita 8 a 8 přihlášených) v ceně 149,- Kč. Workshop zahrnuje školení na různých zařízeních k přípravě kávy a možnost ochutnat pět druhů káv. Garantem obou akcí je pan Petr Rajt, majitel pražírny Sacer Gape, s. r. o. Pozvánka s bližšími informacemi zde.

 

Hasičský ples SDH Dolní Libina a dětský maškarní bál

Autor: Redakce UNO. Středa 04. ledna 2012.

znak-sdhSDH Dolní Libina Vás srdečně zve na hasičský ples, který se koná v sobotu 7. ledna 2012. Začátek je ve 20:00 hodin. K poslechu a tanci Vám bude hrát skupina Fofrovanka. Občerstvení a bohatá tombola bude zajištěno.

Zároveň ve spolupráci s MŠ Libina zve na dětský maškarní bál, který se koná v neděli 8. ledna 2012 v KD Libina. Začátek je v 15:00 hodin. Soutěže, občerstvení a věcné ceny pro všechny děti zajištěny. Srdečně zvou pořadatelé.

 

Věnováno ženám: zkuste si v Centru Amelie proměnu v krásku Orientu!

Autor: Administrator. Neděle 10. července 2016.

aridaorientJiž ve středu 13. 7. od 16.30 do 18.00 hodin se v Centru Amelie Olomouc uskuteční v rámci červencového tématu projektu Tematické měsíce 2016 workshop břišních tanců pod vedením paní Adriany Kerhartové ze školy orientálního tance ARIDAorient. Vstup na akci je bezplatný, kapacita workshopu je však omezena. Informačně preventivní projekt Tematické měsíce realizuje Centrum Amelie již třetím rokem. Každý měsíc je věnován jednomu druhu rakoviny a zejména možnosti jejich předcházení, zmírňování nežádoucích účinků léčby nebo celkovému zlepšování kvality života. Měsíc obsahuje přednášky, workshopy, diskuse nebo on-line poradnu, jsou zveřejňovány webové odkazy na informace z této oblasti a recenze na příslušné knižní publikace. Měsíc červenec, v němž se seminář koná, se zaměřuje spíše na ženy - je totiž věnován problematice rakoviny pohlavních orgánů žen.Zájemci o akci se více dozvědí na webu nebo Facebooku Centra Amelie nebo na tel.: 739 005 123.

   

Ocenění Křesadlo v kategorii "dobrovolní hasiči" a cenu GOAL získala Vlasta Švubová

Autor: Marcela Vystrčilová. Středa 14. prosince 2011.

Read moreV pondělí 12. prosince se v Regionálním centru Olomouc konala konference „Dobrovolnictví v sociálních službách“ pořádaná u příležitosti Evropského roku dobrovolnictví 2011 pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje Ing. Martina Tesaříka. V rámci odpoledního programu proběhlo poprvé v Olomouckém kraji udílení ocenění Křesadlo 2011 - „Ceny pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci“. Rovněž byla udílena i cena Olomouckého kraje GOAL - „Ocenění dobrovolnické činnosti“.

Za dobrovolné hasiče z Olomouckého kraje cenu Křesadlo získala naše sestra Vlasta Švubová z SDH Medlov. Velkým a příjemným překvapením pro nás hasiče bylo, když i jednu ze tří cen Goal 2011 (týdenní pobyt v Americe) získala opět naše Vlastička.

celý článek

 

Červnové Muzicírování pomohlo přežít vedro ve městě

Autor: Hynek Pečinka. Čtvrtek 07. července 2016.

Read moreVe čtvrtek 23. června uspořádali Přátelé přírody z olomoucké skupiny Malá liška druhé hudební vystoupení z letošní série Muzicírování v parku. Ta má za cíl spojit amatérské muzikanty a jejich posluchače s přírodou a zajímavými místy olomouckých veřejných sadů. Po květovém jammování u Jihoslovanského mauzolea, které proběhlo po průtrži mračen, bylo to červnové naopak ve znamení vedra sužujícího hanáckou metropoli.

Účast byla kupodivu velká, protože zeleň Čechových sadů slibovala oproti vyhřátým dlážděným a betonovým plochám našich sídlišť aspoň částečné osvěžení. Poblíž sochy Boženy Němcové se doslova ve stínu lípy (a to hned několika) představily formace W&S Band z Krčmaně a Hudba z Marsu, která má s předchozí kapelou ze dvou třetin stejné obsazení.

celý článek

   

Strana 67 z 77