Svátek má Brigita
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Novinky z neziskovek

Ješek ze Sovince zve na VII. lukostřelecký dobový turnaj obce Pňovice

Autor: Administrator. Středa 22. června 2016.

Read moreJešek ze Sovince, pán panství Pňovského, vyzývá střelce z luku, aby se dostavili na 7. ročník Lukostřeleckého dobového turnaje obce Pňovice, který se koná v neděli 26. června 2016 od 12 hodin na hřišti v Pňovicích. Návštěvníci se mohou těšit na historické ukázky střelných zbraní a na soutěžní lukostřelecké disciplíny. Fotbalové hřiště se promění ve středověký tábor s turnajem v lukostřelbě, jeho součástí bude expozice o vývoji střelných zbraní a ukázky dobového tábora. Soutěžící anebo návštěvníci v dobových kostýmech jsou vítáni. Střílet se bude pouze z jednoduchých luků bez mířidel, sportovní luky nejsou povoleny. V případě, že nemáte vlastní luk, organizátoři Vám jej mohou bezplatně zapůjčit. Vstup na akci je zdarma. Akce je podpořena obcí Pňovice a Korunou českou, další ceny věnovali Fantasy obchod, výroba a prodej luků, šípů a kuší Lazecký, výrobce mečů Had, LH shop a Starsteel.

celý článek

 

Zpráva o činnosti hasičské sekce UNO za období 1-12/2011

Autor: Marcela Vystrčilová. Pátek 13. ledna 2012.

Read moreČinností hasičské sekce UNO je již téměř pátým rokem především rozvoj a podpora činnosti aktivit nejen mladých hasičů v našem kraji.  Kromě toho jsme se aktivně podíleli i na přípravě a organizaci více než 7 seminářů ve spolupráci s hasičskou sekcí UNO zaměřených na vzdělávání vedoucích, rozhodčích, vedoucích pracovníků a funkcionářů či pokladníků a hospodářů. Informovali jsme o možnosti získání a správného zpracování vyúčtování příspěvků z rozpočtu Olomouckého kraje, propagovali jsme na všech seminářích, soutěžích či významných akcích mezi sbory dobrovolných hasičů z celého kraje bohatou činnost UNO a především to, co UNO může malým neziskovým organizacím nabídnout.

celý článek

 

Králičí Grand Prix „Hanácké hop“ ve Štěpánově

Autor: Administrator. Středa 22. června 2016.

Read moreKrálíci z celé České republiky se o víkendu sjedou do Štěpánova, aby zde bojovali o nominace na Mistroství Evropy v králičím hopu. Grand Prix „Hanácké hop“ se uskuteční o víkendu 25.-26. června 2016 v Areálu v Sokolské ulici ve Štěpánově. Návštěvníci se mohou těšit na špičkové výkony králíků. Návštěvníci se mohou těšit na špičkové výkony králíků v disciplinách rovinná dráha, parkur, skok vysoký, skok daleký a volné skákání. Na tyto závody s mezinárodní účastí se sjede téměř 50 závodníků se svými králičími sportovci, z nichž bude v sobotu zvolena i Miss králík. Vstupné na akci je dobrovolné. Akce je podpořena obcí Štěpánov a společností ProfiBed.

celý článek

   

Ples SDH Troubelice

Autor: Redakce UNO. Úterý 10. ledna 2012.

Ples-SDH-TroubeliceSDH Troubelice Vás srdečně zve na Tradiční hasičský ples, který se uskuteční v pátek 20. ledna 2012 od 20.00 hodin v sále Orlovny v Troubelicích.

K tanci a poslechu hraje hudební skupina FORMULE III.
Vstupné 100,- Kč včetně místenky.

 

Přednáška o psychických aspektech života s hemato-onkologickým onemocněním v Centru Amelie

Autor: Redakce UNO. Pátek 17. června 2016.

hematoonko přednáškaVe středu 29. června od 16.30 hodin se v Centru Amelie Olomouc uskuteční v rámci červnového tématu projektu Tematické měsíce 2016 přednáška Mgr. Alexandry Škrobánkové, klinické psycholožky FN Olomouc, zaměřující se na psychické aspekty života s hemato-onkologickým onemocněním. Informačně preventivní projekt Tematické měsíce Centrum Amelie realizuje již třetím rokem. Během roku je každý měsíc věnován jednomu druhu rakoviny a zejména možnosti jejich předcházení, zmírňování nežádoucích účinků léčby nebo celkovému zlepšování kvality života. Každý měsíc obsahuje přednášky, workshopy, diskuse nebo on-line poradnu, jsou zveřejňovány webové odkazy na informace z této oblasti a také nově recenze na knižní publikace. Vstup na přednášku je bezplatný, všichni jsou srdečně zváni.

 

   

Strana 66 z 76