Svátek má Brigita
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Novinky z neziskovek

Hnutí DUHA Olomouc informuje veřejnost o projektu výstavby na Vřesové studánce v Jeseníkách

Autor: Administrator. Úterý 04. října 2016.

Read moreProjekt výstavby na Vřesové studánce v Jeseníkách má vážné trhliny a veřejnost jej odmítá, potvrzuje legislativní proces EIA. Ministerstvo životního prostředí („MŽP“) dne 22. 9. 2016 zveřejnilo závěry tzv. zjišťovacího řízení1 v rámci procesu posuzování vlivu stavby na životní prostředí k projektu na Vřesové studánce na masivu Červené hory. V závěrech MŽP konstatuje, že záměr „Obnova poutního místa Vřesová studánka“ může mít významný vliv na životní prostředí a bude dál posuzován podle zákona č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí („zákon o EIA“). Závěr zjišťovacího řízení tak potvrzuje dosavadní vyjádření ekologů a odborníků z univerzit, že projekt stavby na Vřesové studánce přináší řadu rizik a ohrožení pro evropsky výjimečnou přírodu v této oblasti. V rámci zjišťovacího řízení vyjádřilo negativní výhrady k projektu sedm ekologických organizací a dále Česká inspekce životního prostředí a Správa Chráněné krajinné oblasti Jeseníky. Masivně se zapojila i široká veřejnost, která využila práva zaslat k záměru svá vyjádření.

celý článek

 

Pohárová soutěž v požárním útoku

Autor: Redakce UNO. Úterý 12. června 2012.

SDH Bohuňovice Vás zve pohárová soutěž v požárním útoku O putovní pohár starosty obce a starosty SDH

Datum konání: 23.června 2012
Místo konání: areál hříště v Trusovicích

celý článek

 

Kupte si pastelku „umění žít ve tmě“

Autor: Administrator. Pátek 30. září 2016.

Read moreDne 12. října proběhne u příležitosti Mezinárodního dne bílé hole celonárodní veřejná sbírka Bílá pastelka. Bílá pastelka připomíná bílou hůl, která není jen symbolem slepoty, ale je především symbolem důstojného života nevidomých. Bílá hůl zvyšuje bezpečnost nevidomých v dopravním provozu a pomáhá zrakově postiženým s orientací v okolním prostředí. Občané měst Olomouce, Mohelnice, Litovle, Lutína, Prostějova, Přerova, Zábřehu, Jeseníku, Šumperka, stejně jako ostatních měst na celém území republiky, budou mít příležitost koupit si bílou pastelku „umění žít ve tmě“ a podpořit služby pro zrakově postižené, které bezplatně poskytuje obecně prospěšná společnost Tyfloservis (tel: 585 428 111) a Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR (585 427 750).

celý článek

   

15. ročník pohárové soutěže mladých hasičů

Autor: Redakce UNO. Úterý 12. června 2012.

Read moreSbor dobrovolných hasičů v Třeštině Vás srdečně zve na 15. ročník pohárové soutěže mladých hasičů a 9.ročník dvoudenní noční hasičské pohárové soutěže mladých hasičů „ O putovní pohár SDH Třeština“ spojenou s druhou doprovodnou soutěží „ Třeštinský plyšák “

Soutěž se koná ve dnech 29.-30.06.2012 na hasičské dráze v areálu obecního hřiště TJ Sokol Třeština
Začátek v pátek 29.06.2012 v 18.00 hod
Na Vaši účast se těší hasiči z Třeštiny.

celý článek

 

Rodinné centrum OLiVy nabízí říjnový program pro děti i rodiče

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 29. září 2016.

Read moreS příchodem podzimu si Vám rodinné centrum OLiVy z.s. dovoluje nabídnout některé z akcí, které jsou připraveny na měsíc říjen. Dětský průvodce světem rozvodu nabízí pod vedením zkušené lektorky Bc. Terezy Dlouhé možnost sdílení a podporu dětem v rodinách, které procházejí nebo prošly rozvodem. Ojedinělý kurz je dotován a má dobrý ohlas. Klub R+R je volným pokračováním vzdělávacího kurzu Respektovat a být respektován, absolventi tu sdílejí své zkušenosti s uplatněním získaných poznatků v rodinném i pracovním životě a ve výchově svých dětí.

celý článek

   

Strana 62 z 76