Svátek má Slavomír
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Novinky z neziskovek

Projekt umožnil získat praxi lidem se zdravotním znevýhodněním a osobám pečujícím

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 09. dubna 2015.

Read moreSpolek o.s. InternetPoradna.cz završuje realizaci dvouletého evropského projektu Něco za něco – uč se a práci najdeš, kterým od dubna 2013 nabízela pomoc v procesu začleňování na trh práce osobám se zdravotním znevýhodněním a osobám pečujícím. Projektu se zúčastnilo celkem 54 osob, jež mohly využít následující aktivity: individuální konzultace s pracovním konzultantem a psychologem, vzdělávací kurzy včetně absolvování rekvalifikačních a specializovaných kurzů, bilanční diagnostiku a ergodiagnostiku, skupinová motivační setkávání, vzdělávací a motivační pobyt a v neposlední řadě zaměstnání se mzdovým příspěvkem.

celý článek

 

Pohárová soutěž Střížov

Autor: Redakce UNO. Pondělí 18. června 2012.

SDH-Strizov-2012Sbor dobrovolných hasičů ve Střížově Vás zve na XIV. ročník pohárové soutěže v požárním sportu O PUTOVNÍ POHÁR SV. MARTINA, PATRONA STŘÍŽOVA. Soutěž se koná v sobotu 23. června 2012 v areálu za kulturním domem. Soutěží se v kategoriích muži, ženy.

Více informací ZDE


 

I cizinec může být našinec. Ve Šternberku se to potvrdilo

Autor: Redakce UNO. Pondělí 23. března 2015.

Read morePřátelé přírody z olomouckého klubu Malá liška uspořádali v neděli 22. března ve Šternberku odpolední posezení s povídáním o Vietnamu a tamních lidech, co se rozhodli žít v Česku, doplněné ochutnávkou pravé vietnamské kuchyně. Byl to jejich drobný příspěvek v Evropskému akčnímu týdnu proti rasismu, během kterého probíhá na našem kontinentu spousta tematických aktivit koordinovaných mezinárodní sítí UNITED.

Asijské bistro Asia Menu Special v centru Šternberka, městečka vzdáleného asi 20 kilometrů od Olomouce, pohostilo přes 30 zájemců o mezikulturní zážitek. Ten jim z české strany zprostředkovali Evka a Hynek a z vietnamské Hui a Thi, která provozuje místní bistro. V úvodním bloku se účastníci dozvěděli zajímavosti o historii a současnosti Vietnamu, během čehož je jednotlivě pozdravila Thi oblečená v tradičním vietnamském úboru. 

celý článek

   

Pohárová soutěž o pohár starosty SDH Ješov

Autor: Redakce UNO. Neděle 17. června 2012.

SBOR DOBROVOLNÝCH HASIČŮ JEŠOV si Vás dovoluje pozvat na Pohárovou soutěž o pohár starosty SDH Ješov

Termín:23. června 2012
Místo:Ješov
Začátek soutěže:12:00 hod
Registrace:11:00 – 12:00 hod
Kategorie:muži, ženy
Startovné:100 Kč    

celý článek

 

V Zábřehu se probudila starodávná mumie

Autor: Redakce UNO. Pondělí 02. března 2015.

Read morePrvní letošní víkendová akce olomouckého sdružení dětí a mládeže Duha Velká Medvědice proběhla 20. - 22. února na známé základně v Zábřehu. Účastníci se tentokrát vžili do role archeologů a vydali se až do vzdálených pyramid pátrat po stopách starodávné mumie. Hned v pátek večer je však čekalo nemilé překvapení. Po vstupu se za nimi pyramida uzavřela, a tak účastníci byli nuceni tápat ve tmě a hledat cestu ven. Není to nic jednoduchého – všude tma, hieroglyfy a tajemné zvuky ve tmě, ale i tak se jim nakonec podařilo pyramidu otevřít. Netušili však, že po otevření se dostali ven nejen oni, ale i mumie, kterou vzbudili.

celý článek

   

Strana 60 z 70