Svátek má Dana
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Novinky z neziskovek

V Zábřehu se probudila starodávná mumie

Autor: Redakce UNO. Pondělí 02. března 2015.

Read morePrvní letošní víkendová akce olomouckého sdružení dětí a mládeže Duha Velká Medvědice proběhla 20. - 22. února na známé základně v Zábřehu. Účastníci se tentokrát vžili do role archeologů a vydali se až do vzdálených pyramid pátrat po stopách starodávné mumie. Hned v pátek večer je však čekalo nemilé překvapení. Po vstupu se za nimi pyramida uzavřela, a tak účastníci byli nuceni tápat ve tmě a hledat cestu ven. Není to nic jednoduchého – všude tma, hieroglyfy a tajemné zvuky ve tmě, ale i tak se jim nakonec podařilo pyramidu otevřít. Netušili však, že po otevření se dostali ven nejen oni, ale i mumie, kterou vzbudili.

celý článek

 

Finále ligy MH okresu Šumperk

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 21. června 2012.

Okresní sdružení hasičů Šumperk a Sbor dobrovolných hasičů Hrabišín si Vás dovoluje pozvat na Finále ligy MH okresu Šumperk.

Kde: Hrabišín areál SDH 23. 6. 2012 od 9:00 hodin.

Požární útok 2 pokusy.

Doprovodná soutěž ve střelbě ze vzduchovky.

Hlavním sponzorem soutěže ji firma BOS tuning spol. s r. o, Šumperk.

 

Olomoučtí Přátelé přírody se chystají na léto. Jaké bude?

Autor: Hynek Pečinka. Středa 04. června 2014.

Read moreLetní měsíce bývají ve znamení útlumu některých aktivit pro veřejnost, která se houfně přesouvá k vodě, do autobusů směřujících k moři, početné skupiny turistů okupují hrady a zámky anebo si dopřávají decibelů na hudebních festivalech pod širým nebem. Režim olomouckých Přátel přírody z klubu Malá liška bývá létem také poznamenán. Právě v období od šestého do osmého měsíce se konají výjezdy do cizích zemí, které byste pro jejich zaměření těžko hledali v nabídce cestovních kanceláří.

celý článek

   

Den Integrovaného záchranného systému v Lázních Slatinice

Autor: Redakce UNO. Středa 20. června 2012.

Read moreZásahová jednotka, výsadek z transportního vrtulníku Mi-171Š doprovázeného bitevním vrtulníkem Mi-24/35, záchranná činnost vrtulníku, ukázky výcviku psů, jízdní policie, zásah IZS při dopravní nehodě, simulátor převržení vozidla, laserová střelnice, množství techniky, zbraní a mnohem mnohem víc.

celý článek

 

Výlet za Prabábou a cestou časem

Autor: Administrator. Středa 06. listopadu 2013.

Read moreMalá liška – klub přátel přírody z Olomouce zve všechny velké i menší přátele lehkého kroku v sobota 9. listopadu 2013 na výlet do Šternberka za Prabábou a cestou časem.

Sraz 8:30 | vlevo v hale hl. nádraží ČD v Olomouci, odjezd busem.
Ve Šternberku nás čeká půldenní program. S místní patriotkou si projdeme naučnou stezku Prabába (5 km). Otevírají se z ní překrásné výhledy na město i na část Hané. Zbude i dost času na návštěvu nové a interaktivní Expozice času v centru města.
V Olomouci budeme zpět nejpozději v 15:15. Výlet je vhodný pro dospělé všeho věku, jejich děti i vnoučata.
Akci vedou Eva Kráčmarová a Marcela Moser.

celý článek

   

Strana 59 z 69