Svátek má Vojtěch
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Novinky z neziskovek

Kdo by neměl rád kávu. Přijďte se o ní dozvědět víc do muzea v Litovli

Autor: Administrator. Neděle 10. července 2016.

kafe artMuzeum Litovel zve na své prázdninové akce na téma káva, které se budou konat v neděli 17. července a v pátek 22. července 2016. V neděli 17. července od 14 do 17 hodin nás čeká v pořadí druhá beseda o kávě, věnovaná zejména způsobům pěstování, zpracování a přípravy kávy, ale i dalším zajímavostem tohoto oboru. V pátek 22. července od 15 a následně od 17 hodin proběhne workshop o domácí přípravě kávy (kapacita 8 a 8 přihlášených) v ceně 149,- Kč. Workshop zahrnuje školení na různých zařízeních k přípravě kávy a možnost ochutnat pět druhů káv. Garantem obou akcí je pan Petr Rajt, majitel pražírny Sacer Gape, s. r. o. Pozvánka s bližšími informacemi zde.

 

Pohárové soutěže Brníčko

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 21. června 2012.

SDH Brníčko Vás co nejsrdečněji zve na X. ročník pohárové soutěže hasičských družstev v požárním útoku O PUTOVNÍ POHÁR STAROSTY OBCE BRNÍČKA v kategorii MUŽI a O PUTOVNÍ POHÁR SDH BRNÍČKO v kategorii ŽENY.

Soutěže se konají v neděli 24.června 2012 ve 13.00 hodin v areálu SDH u hasičské zbrojnice.

Více informací ZDE

 

Věnováno ženám: zkuste si v Centru Amelie proměnu v krásku Orientu!

Autor: Administrator. Neděle 10. července 2016.

aridaorientJiž ve středu 13. 7. od 16.30 do 18.00 hodin se v Centru Amelie Olomouc uskuteční v rámci červencového tématu projektu Tematické měsíce 2016 workshop břišních tanců pod vedením paní Adriany Kerhartové ze školy orientálního tance ARIDAorient. Vstup na akci je bezplatný, kapacita workshopu je však omezena. Informačně preventivní projekt Tematické měsíce realizuje Centrum Amelie již třetím rokem. Každý měsíc je věnován jednomu druhu rakoviny a zejména možnosti jejich předcházení, zmírňování nežádoucích účinků léčby nebo celkovému zlepšování kvality života. Měsíc obsahuje přednášky, workshopy, diskuse nebo on-line poradnu, jsou zveřejňovány webové odkazy na informace z této oblasti a recenze na příslušné knižní publikace. Měsíc červenec, v němž se seminář koná, se zaměřuje spíše na ženy - je totiž věnován problematice rakoviny pohlavních orgánů žen.Zájemci o akci se více dozvědí na webu nebo Facebooku Centra Amelie nebo na tel.: 739 005 123.

   

Pohárové soutěže Sobotín

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 21. června 2012.

Read moreSDH Sobotín Vás srdečně zve na pohárovou soutěž „O pohár starostky obce mužů a žen" a „O putovní pohár Hasičské vzájemné pojišťovny veteránů“.

Datum konání: sobota 23. června 2012 ve 13:00 hod

Místo konání: AREÁL U HASIČSKÉ ZBROJNICE SOBOTÍN

celý článek

 

Červnové Muzicírování pomohlo přežít vedro ve městě

Autor: Hynek Pečinka. Čtvrtek 07. července 2016.

Read moreVe čtvrtek 23. června uspořádali Přátelé přírody z olomoucké skupiny Malá liška druhé hudební vystoupení z letošní série Muzicírování v parku. Ta má za cíl spojit amatérské muzikanty a jejich posluchače s přírodou a zajímavými místy olomouckých veřejných sadů. Po květovém jammování u Jihoslovanského mauzolea, které proběhlo po průtrži mračen, bylo to červnové naopak ve znamení vedra sužujícího hanáckou metropoli.

Účast byla kupodivu velká, protože zeleň Čechových sadů slibovala oproti vyhřátým dlážděným a betonovým plochám našich sídlišť aspoň částečné osvěžení. Poblíž sochy Boženy Němcové se doslova ve stínu lípy (a to hned několika) představily formace W&S Band z Krčmaně a Hudba z Marsu, která má s předchozí kapelou ze dvou třetin stejné obsazení.

celý článek

   

Strana 59 z 73