Svátek má Zdeňka
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Novinky z neziskovek

Známe únorový program Rodinného centra Heřmánek

Autor: Redakce UNO. Středa 20. ledna 2016.

hermanekRodinné centrum Heřmánek z Olomouce-Holice odtajnilo nabídku svých únorových programů. Pravidelnou nabídkou tohoto měsíce bude motivační kurz pro ženy před nástupem zpět do práce. Jeho cílem je mimo jiné pomoci ženám uvědomit si, jakým darem a obohacením je mateřství, kolik se díky němu naučily, co překonaly, zvládly. Že je to skutečnost, které jsme si vědomy a nenecháme ji zapadnout mezi všemi povinnostmi a starostmi všedního dne. Probíhat bude i středeční kurz angličtiny pro pokročilé a připraveny jsou také zajímavé semináře s rodinnou tématikou.

Podrobný program pro aktivní rodiče a jejich děti na únor najdete na stránkách rodinného centra

 

Na Španělský podvečer do Prostějova

Autor: Administrator. Středa 18. listopadu 2015.

Spanelsky podvecerChcete ochutnat Španělsko, dozvědět se něco o jeho kultuře nebo historii? Nenechte si ujít příležitost setkat se s naší španělskou dobrovolnicí Elenou, která u nás působí v rámci Evropské dobrovolné služby, a přijďte ve čtvrtek 26. listopadu v 16.00 hod do prostějovského Informačního centra pro mládež v budově Cyrilometodějského gymnázia na adrese Komenského 17. Více informací najdete na našem webu www.icmprostejov.cz.

 

Ryzáček, z.s. byl zařazen do projektu Nadace ČEZ „Pomáhej pohybem“. Pomoci Ryzáčku tak nyní můžete i vlastním aktivním pohybem

Autor: Administrator. Pondělí 12. června 2017.

Ryzáček zsRyzáček, z.s. byl zařazen do projektu Nadace ČEZ Pomáhej pohybem. Aplikace Pomáhej pohybem je nástroj, díky kterému má uživatel možnost vlastním aktivním pohybem určovat, na které projekty a v jaké výši má Nadace ČEZ finančně podpořit. Stažením aplikace do svého chytrého telefonu a pohybem (chůzí, během, jízdou na kole a dalšími sporty) můžete pomoci získat co nejvyšší finanční podporu. Pojďte s námi pomoci Ryzáčkovi vyběhat, vychodit či vyjezdit co nejvíce bodů! Projekt bude do aktivního procesu získávání bodů zařazen v průběhu 14 dní. Projekt je zaměřen na hiporehabilitaci a na nákup krmiva a krmných doplňků pro koně, tedy pro ty členy týmu, bez kterých by aktivity spolku neměly smysl. Veškeré informace o projektu Pomáhej pohybem a o aplikaci najdete zde. Za Vaši případnou pomoc děkuje celý pracovní tým Ryzáčka, z.s.

   

Programová nabídka RC Heřmánek na červen určitě nezklame. Spousta akcí na Vás čeká každý týden, dokonce i o víkendech

Autor: Administrator. Neděle 04. června 2017.

Heřmánek 2017 06 obrázekČerven je tady! Léto začíná nabývat reálné obrysy a sním i příslib více slunce a světla, jednoho z šesti S, které uvolňují stres. Které jsou ty další? Kromě světla je to i spánek, sex, sport, smích a strava, tedy dobrá strava! Jednoznačně nic nečekaného, ale na druhou stranu, kdo z nás si těchto antistresorů dopřeje do sytosti? Team Heřmánku všem přeje, ať na Vás stres nemůže; ostatně k tomu určitě přispěje i programová nabídka centra na měsíc červen. Věříme, že ani tentokrát nezklame, protože každý týden, dokonce i o víkendech je toho dost. Úplnou nabídku si můžete prohlédnout zde.

 

Jubilejní X. ročník hasičské soutěže Olomoucký drak zve na neděli 18. září

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 18. srpna 2016.

Olomoucký drak 2015Jubilejní X. ročník hasičské soutěže Olomoucký drak se koná v neděli 18. září 2016. Přebor jednotlivců v disciplíně běh na 60 m s překážkami mladých hasičů v kategoriích starší, mladší a přípravka se uskuteční v Olomouci na stadionu TJ Lokomotiva. Registrace účastníků probíhá do 17. září do 12:00 hodin, je možná prostřednictvím internetu na tomto odkaze.

Prezence na závodišti v den závodu od 7:30 do 8:30. Startovné ve výši 30,- Kč na jednoho závodníka se hradí při prezenci. Soutěžící také předloží platný průkaz člena SH ČMS (bez platného průkazu nebude umožněn závodníkovi start). Slavnostní nástup se odehraje v 8:30 hod. Sportovní akci pořádá a srdečně na ni zve Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, Okresní sdružení hasičů Olomouc. Podrobné informace a pokyny ke stažení zde.

   

Strana 3 z 63

Projekt „Pomáháme neziskovkám" v roce 2017 finančně podpořilo město Šumperk. Jedná se především o finanční podporu činnosti koordinačních pomocníků v regionu, webu UNO-OK.cz, podporu akcí v regionu a činnost sekce.