Svátek má Dorota
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

UNO OK - Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje

14. listopad bude patřit nevidomým a organizacím, které poskytují sociální a další služby zrakově postiženým

Autor: Administrator. Středa 06. listopadu 2019.

Read moreOlomoucké organizace poskytující sociální služby lidem se zrakovým postižením pořádají Den otevřených dveří 2019. Ten se uskuteční při příležitosti Mezinárodního dne nevidomých. Dne 14. listopadu 2019 od 8:00 do 18:00 hodin se veřejnosti otevřou dveře na I. P. Pavlova 69 - areál Jalta, kde sídlí organizace Tyfloservis, o.p.s., TyfloCentrum Olomouc, o.p.s., Oblastní odbočka SONS ČR, z. s. a prodejna SONS, Tyflopomůcky. Tyto organizace poskytují komplexní podporu a poradenství osobám, se závažným postižením zraku a jejich rodinným příslušníkům.                                               Příchozí návštěvníci se mohou těšit na prezentaci organizací, speciálních kompenzačních pomůcek včetně moderních technologii, které usnadňují život lidem se zrakovým postižením. Nebudou chybět ukázky zvládání situací každodenního života, simulace zrakových vad či haptické mapy.

Rovněž se dozví, jak správně provázet nevidomého, kterému by chtěli nabídnout např. na ulici pomoc nebo jak postupovat v případě získávání informací z oblasti odborného sociálního poradenství.

celý článek

 

V ocenění Neziskovka roku obsadily výborná místa i organizace z Olomouckého kraje

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 16. ledna 2020.

82809913 2907160165969745 1736019136728793088 oČerstvými držiteli ocenění Neziskovka roku 2019, které se udělovalo v úterý 14. ledna 2020 v Praze, se staly tyto organizace, které mohou být příkladem ostatním. V kategorii Malá neziskovka zvítězil Sokol Milovice. V kategorii Střední neziskovka vyhrála organizace Na počátku. V kategorii Velká neziskovka zvítězila Linka bezpečí a Cenu veřejnosti získala organizace Hospic sv. Jana N. Neumanna. Ostatní výsledky naleznete na webové stránce www.neziskovkaroku.cz.

Vedle tradičních cen v jednotlivých kategoriích se vůbec poprvé předávala také trofej Zlatý banán za nejlepší příběh roku držitelů Značky spolehlivosti. Získal ji spolek Děti patří domů, z. s., který se věnuje náhradní rodinné péči a rozvoji hostitelské péče. V rámci soutěže představil příběh svého dřívějšího klienta Lukáše. Cenu udělovala AVPO ČR - Asociace veřejně prospěšných organizací ČR.

Gratulujeme oceněným neziskovým organizacím. Za povšimnutí ale stojí i úspěch neziskovek z našeho kraje: 2. místo mezi malými organizacemi si odnesl olomoucký spolek Maendeleo a na 3. místo v kategorii Střední neziskovka dosáhla MAS Šternbersko o.p.s.

Neziskovka roku je nezávislé prestižní ocenění pro neziskové organizace v České republice, které vychází ze zázemí Nadace rozvoje občanské společnosti a její metodiky „Zdravého organizačního řízení“©.

Foto: Jan Kvarda - předávání Ceny veřejnosti Neziskovka roku 2019

 

Seznamte se s životem ve Spojených arabských emirátech

Autor: Hynek Pečinka. Čtvrtek 02. dubna 2015.

icm prostejovArabské emiráty nejsou jenom moře, pláže, hotely a bohatí šejkové, ale také krásná příroda, obyčejní lidé a dobré jídlo. Chcete se dozvědět víc? Přijďte v úterý 21. dubna v 16.00 hod. na cestopisnou besedu s Danielou Tobolovou. Beseda s promítáním fotek a čajem s kardamomem proběhne v přízemí Cyrilometodějského gymnázia, Komenského 17, Prostějov. Více informací najdete na www.icmprostejov.cz.

   

Výstava představuje úspěšné projekty česko-švýcarské spolupráce

Autor: Administrator. Pondělí 27. července 2015.

Read moreProgram švýcarsko-české spolupráce, zaměřený na snižování hospodářských a sociálních rozdílů v rámci rozšířené Evropské unii, doposud pomohl v celém Česku finanční podporou ve výši 2,5 miliardy korun. Jednou ze součástí programu je také Blokový grant, který podporuje projekty nestátních neziskových organizací zabývající se ekologickými a sociálními tématy. Zprostředkovatelem Blokového grantu je největší česká environmentální nadace – Nadace Partnerství.

"Pro smysluplné a dlouhodobé řešení sociálních a environmentálních problémů naší společnosti je práce neziskových organizací nepostradatelná. A právě díky Blokovému grantu získal celý tento sektor mnohem pevnější půdu pod nohama," uvedl ředitel Nadace Partnerství Miroslav Kundrata.

celý článek

 

Novou posilou UNO OK je Arcus Onko centrum

Autor: Redakce UNO. Pondělí 07. března 2016.

Read morePředsednictvo Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje přijalo na svém jednání ve čtvrtek 3. března novou členskou organizaci. Je jí ARCUS – ONKO CENTRUM, spolek založený v roce 1993 jako profesionální pacientské sdružení s celorepublikovou působností se zaměřením na pomoc onkologickým pacientům a jejich rodinám zvládnout těžké okamžiky. Poslání spolku se dá shrnout do věty "Pomáháme těm, kteří to nejvíce potřebují.", přičemž tato pomoc se neomezuje jenom na děti a rodiny s dětmi. Pomáhá i osamělým rodičům, kteří v důsledku onemocnění nemohou pečovat o své děti. Zakládající členkou a předsedkyní představenstva spolku je Jana Koželská, nositelka Ceny Olgy Havlové, signatářka Pařížské charty proti rakovině. Sama si prošla léčbou zhoubného nádorového onemocnění, které také postihlo její dceru, maminku i babičku.

celý článek

   

Strana 16 z 467