Svátek má Darina
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Setkání NNO z Jesenicka se zástupci města Jeseník a předsednictva UNO

Autor: Veronika Sokolová. Pátek 08. dubna 2011.

Read moreSrdečně Vás zveme na setkání nestátních neziskových organizací z Jesenicka se zástupci města Jeseník a předsednictva Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje, které se koná v pátek 15. dubna 2011 od 13:00 do 15:00 hod. Akce se uskuteční v restauraci hotelu SLOVAN na Masarykově náměstí 23 v Jeseníku.

celý článek

 

Přerovsko a Kroměřížsko spojí nová hipostezka. Studenti vyměří 230 kilometrů její trasy

Autor: Redakce UNO. Středa 06. dubna 2011.

Read moreMalebnost přírody Kroměřížska, Holešovska a mikroregionu Moštěnka bude možno obdivovat také z koňského hřbetu. V rámci projektu spolupráce „Po formanských stezkách – křížem krážem Moštěnkou a Hříběcími horami“ studenti Univerzity Palackého vyměří napříč regiony více než 230 kilometrů nových tras a vyznačí umístění téměř 400 směrovek.

celý článek

   

Výtěžek veřejné sbírky předán Svačinovým

Autor: Redakce UNO. Středa 06. dubna 2011.

Read moreŘeditel Charity Zábřeh Bc. Jiří Karger a starosta obce Jedlí Ing. Zdeněk Axmann předali 28. března společně výtěžek pořádané veřejné sbírky manželům Liboru a Janě Svačinovým, kterým v obci Jedlí částečně shořel rodinný dům. Celé neštěstí se stalo v sobotu 22. 1. 2011 v odpoledních hodinách, kdy z dosud nezjištěných příčin, které jsou stále předmětem vyšetřování, začala hořet přilehlá dílna a oheň následně zachvátil celou střechu rodinného domku (bližší informace o celém případu lze dohledat na http://www.zabreh.caritas.cz/cs/jedli.php).

celý článek

   

Infolist My a svět č. 5

Autor: Redakce UNO. Úterý 05. dubna 2011.

mas_mostenkaPáté číslo Infolistu My a svět Vám přináší aktuální informace o činnosti místní akční skupiny a jejích aktivitách na území mikroregionů Moštěnka, Holešovsko a jejich nejbližším okolí. V tomto čísle najdete, jak pokračuje projekt spolupráce „Společně po formanských stezkách – křížem krážem Moštěnkou a Hříběcími horami“, pozvánku na exkurzi za ovocnářstvím v našem regionu, výzvu k předkládání žádostí o udělení značky „HANÁ regionální produkt®“ a termíny nejbližších společenských akcí, které se v regionu budou konat.

Infolist ke stažení ZDE

   

Seminář „Řízení neziskové organizace“

Autor: Hana Saitzová. Úterý 05. dubna 2011.

Read moreOLiVy o.s. ve spolupráci s UNO realizovaly 17. března 2011 seminář o řízení neziskové organizace, který byl určen manažerkám mateřských a rodinných center.

Seminář vedla zkušená lektorka z Prahy Mgr. Jolana Turnerová. V první části semináře prezentovala aktuální situaci a změny, které se chystají v legislativě neziskových organizací  -  jak by měla fungovat občanská sdružení a obecně prospěšné společnosti (definice, povinnosti, rozdíly, výhody a nevýhody obou typů právních forem).

celý článek

   

Cyklus přednášek Praktická filosofie

Autor: Redakce UNO. Úterý 05. dubna 2011.

prakticka_filosofieVirtus o. s., Centrum sebepoznání a tvořivosti zve na cyklus přednášek „Praktická filosofie“. Naplánovány jsou celkem čtyři tematicky zaměřené přednášky, které proběhnou v přednáškovém sále Státního okresního archívu Jeseník. Termíny konání jsou 10.5., 24.5., 7.6. a 21.6.2011, vždy od 17.00 hodin. Více informací na přiloženém plakátě.

   

Pozvánka na seminář „Time management a elektronická komunikace“

Autor: Redakce UNO. Sobota 02. dubna 2011.

Občanské sdružení INspiro a Unie nestátních neziskových organizací Vás zvou na cyklus seminářů „KLÍČOVÉ DOVEDNOSTI aneb Naučme se lépe komunikovat“ pod vedením lektorky Milady Šnajdrové.

Klíčové dovednosti jsou rozděleny do jednotlivých seminářů, které na sebe volně navazují. Přesto nemusíte absolvovat všechny, ale můžete si vybrat libovolné téma, které Vás zaujme.

celý článek

   

Mládež v akci - newsletter 13. týden

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 31. března 2011.

EDS Tour v Liberci!, Formela Teoprax 2011, Discover what is possible,take your chance, Školení Be In 2011, IntergenerACTION!

Aktuální newsletter programu Mládež v akci ke stažení ZDE

   

ZPRAVODAJ VENKOVA - 4/2011

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 31. března 2011.

Read moreČtvrté číslo ZPRAVODAJE VENKOVA (měsíčník Spolku pro obnovu venkova ČR a Národní sítě MAS ČR) rekapituluje březnové události a přináší nová témata. Můžete si zde například přečíst:
- Obce budou již posedmnácté soutěžit o titul Vesnice roku
- Národní síť MAS prosazuje po valné hromadě plán sedmi bodů
- Místní akční skupiny by měly hýbat životem na venkově. Rozhovor se staronovým předsedou NS MAS ČR Františkem Winterem
- Připravuje se setkání škol obnovy venkova: „Od programu obnovy vesnice k LEADERu“
- Podpora obnovy a rozvoje venkova: Přihlásilo se 1322 projektů ve výši 379 milionů. Dvakrát více než loni

celý článek

   

V Jánských koupelích proběhlo další školení

Autor: Mgr. Marcela Vystrčilová. Středa 30. března 2011.

skoleni-vmV Jánských koupelích se 26.-27. března 2011 konalo další víkendové školení ve spolupráci s hasičskou sekcí UNO a Okresním sdružením hasičů okresu Olomouc. Jeho cílem bylo novým i zkušeným vedoucím představit dotační tituly především z Olomouckého kraje, o které si mohou žádat na svoji činnost s mládeží, soutěže a výlety. Seminaristé byli seznámeni rovněž s činností UNO v našem kraji, s činností hasičské sekce, jak se stát členy a účasnit se dalších seminářů. Vzhledem k množství dotazů se domnívám, že školení bylo pro 64 účastníků opět velkým přínosem.

Fotogalerii naleznete ZDE

   

Roska v rádiu Prohlas

Autor: Zdeněk Beil. Středa 30. března 2011.

Ve studiu Radim byl 29. března 2011 odvysílán pořad, ve kterém předsedkyně neziskové organizace zaměřené na pomoc lidem postiženým roztroušenou sklerózou Roska Olomouc Jana Nakládalová a její členové hovořili o fungování organizace. Opakování pořadu se bude konat 4. dubna 2011 v 9.30 hodin nebo si jej můžete poslechnout ZDE

   

Strana 205 z 210