Svátek má Darina
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Venkovské noviny 4/2011

Autor: Redakce UNO. Pondělí 11. dubna 2011.

Přečtěte si aktuální číslo Venkovských novin, které vydává Centrum pro komunitní práci. Uzávěrka dalšího vydání je 5. května 2011.

Dubnové číslo ke stažení ZDE

 

 

Semináře Nové dovednosti - pro dobu, kdy levná energie nebude samozřejmostí

Autor: Redakce UNO. Pondělí 11. dubna 2011.

Read morePermaLot o.s. zve na nové semináře připravené pro rok 2011. Letošní formát seminářů je založený na myšlence získání dovedností, které budou důležité pro dobu, kdy levná energie nebude samozřejmostí. Povede je vždy hlavní a vedlejší lektor. Vedlejší lektor bude provázet doprovodnými řemesly/dovednostmi, které spolu s tématem víkendu tvoří jednotu.

celý článek

   

EKOLOGICKÉ DNY OLOMOUC 2011

Autor: Redakce UNO. Pátek 08. dubna 2011.

Read moreVe dnech 12. 4. - 1. 5.2011 se uskuteční dvacátý první ročník EKOLOGICKÝCH DNŮ OLOMOUC 2011. Ekologický festival plný kultury, výletů, výstav a informací o přírodě a jejím bohatství, o vztahu člověka a krajiny, kterou obývá pořádá Centrum ekologických aktivit města Olomouce, o.p.s. za přispění Statutárního města Olomouc, Olomouckého kraje a Státního fondu životního prostředí ČR.

celý článek

   

IV. Hanácká hasičská pouť

Autor: Redakce UNO. Pátek 08. dubna 2011.

Hanacka hasicska poutV sobotu 30.4.2011 se v poutním kostele v Dubě nad Moravou uskuteční IV. Hanácká hasičská pouť. Ve 14.00 hodin vyjde slavnostní průvod  z náměstí k poutnímu kostelu, kde od 14.15 bude sloužena slavná mše svatá za všechny hasiče a jejich rodiny. Zajištěn je bohatý doprovodný program. K tanci a poslechu hraje dechová kapela Věrovanka.

Pozvánka s programem ZDE

   

Setkání NNO z Jesenicka se zástupci města Jeseník a předsednictva UNO

Autor: Veronika Sokolová. Pátek 08. dubna 2011.

Read moreSrdečně Vás zveme na setkání nestátních neziskových organizací z Jesenicka se zástupci města Jeseník a předsednictva Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje, které se koná v pátek 15. dubna 2011 od 13:00 do 15:00 hod. Akce se uskuteční v restauraci hotelu SLOVAN na Masarykově náměstí 23 v Jeseníku.

celý článek

   

Přerovsko a Kroměřížsko spojí nová hipostezka. Studenti vyměří 230 kilometrů její trasy

Autor: Redakce UNO. Středa 06. dubna 2011.

Read moreMalebnost přírody Kroměřížska, Holešovska a mikroregionu Moštěnka bude možno obdivovat také z koňského hřbetu. V rámci projektu spolupráce „Po formanských stezkách – křížem krážem Moštěnkou a Hříběcími horami“ studenti Univerzity Palackého vyměří napříč regiony více než 230 kilometrů nových tras a vyznačí umístění téměř 400 směrovek.

celý článek

   

Výtěžek veřejné sbírky předán Svačinovým

Autor: Redakce UNO. Středa 06. dubna 2011.

Read moreŘeditel Charity Zábřeh Bc. Jiří Karger a starosta obce Jedlí Ing. Zdeněk Axmann předali 28. března společně výtěžek pořádané veřejné sbírky manželům Liboru a Janě Svačinovým, kterým v obci Jedlí částečně shořel rodinný dům. Celé neštěstí se stalo v sobotu 22. 1. 2011 v odpoledních hodinách, kdy z dosud nezjištěných příčin, které jsou stále předmětem vyšetřování, začala hořet přilehlá dílna a oheň následně zachvátil celou střechu rodinného domku (bližší informace o celém případu lze dohledat na http://www.zabreh.caritas.cz/cs/jedli.php).

celý článek

   

Infolist My a svět č. 5

Autor: Redakce UNO. Úterý 05. dubna 2011.

mas_mostenkaPáté číslo Infolistu My a svět Vám přináší aktuální informace o činnosti místní akční skupiny a jejích aktivitách na území mikroregionů Moštěnka, Holešovsko a jejich nejbližším okolí. V tomto čísle najdete, jak pokračuje projekt spolupráce „Společně po formanských stezkách – křížem krážem Moštěnkou a Hříběcími horami“, pozvánku na exkurzi za ovocnářstvím v našem regionu, výzvu k předkládání žádostí o udělení značky „HANÁ regionální produkt®“ a termíny nejbližších společenských akcí, které se v regionu budou konat.

Infolist ke stažení ZDE

   

Seminář „Řízení neziskové organizace“

Autor: Hana Saitzová. Úterý 05. dubna 2011.

Read moreOLiVy o.s. ve spolupráci s UNO realizovaly 17. března 2011 seminář o řízení neziskové organizace, který byl určen manažerkám mateřských a rodinných center.

Seminář vedla zkušená lektorka z Prahy Mgr. Jolana Turnerová. V první části semináře prezentovala aktuální situaci a změny, které se chystají v legislativě neziskových organizací  -  jak by měla fungovat občanská sdružení a obecně prospěšné společnosti (definice, povinnosti, rozdíly, výhody a nevýhody obou typů právních forem).

celý článek

   

Cyklus přednášek Praktická filosofie

Autor: Redakce UNO. Úterý 05. dubna 2011.

prakticka_filosofieVirtus o. s., Centrum sebepoznání a tvořivosti zve na cyklus přednášek „Praktická filosofie“. Naplánovány jsou celkem čtyři tematicky zaměřené přednášky, které proběhnou v přednáškovém sále Státního okresního archívu Jeseník. Termíny konání jsou 10.5., 24.5., 7.6. a 21.6.2011, vždy od 17.00 hodin. Více informací na přiloženém plakátě.

   

Strana 225 z 231