Svátek má Ivo
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Infolist My a svět č. 5

Autor: Redakce UNO. Úterý 05. dubna 2011.

mas_mostenkaPáté číslo Infolistu My a svět Vám přináší aktuální informace o činnosti místní akční skupiny a jejích aktivitách na území mikroregionů Moštěnka, Holešovsko a jejich nejbližším okolí. V tomto čísle najdete, jak pokračuje projekt spolupráce „Společně po formanských stezkách – křížem krážem Moštěnkou a Hříběcími horami“, pozvánku na exkurzi za ovocnářstvím v našem regionu, výzvu k předkládání žádostí o udělení značky „HANÁ regionální produkt®“ a termíny nejbližších společenských akcí, které se v regionu budou konat.

Infolist ke stažení ZDE

 

Seminář „Řízení neziskové organizace“

Autor: Hana Saitzová. Úterý 05. dubna 2011.

Read moreOLiVy o.s. ve spolupráci s UNO realizovaly 17. března 2011 seminář o řízení neziskové organizace, který byl určen manažerkám mateřských a rodinných center.

Seminář vedla zkušená lektorka z Prahy Mgr. Jolana Turnerová. V první části semináře prezentovala aktuální situaci a změny, které se chystají v legislativě neziskových organizací  -  jak by měla fungovat občanská sdružení a obecně prospěšné společnosti (definice, povinnosti, rozdíly, výhody a nevýhody obou typů právních forem).

celý článek

   

Cyklus přednášek Praktická filosofie

Autor: Redakce UNO. Úterý 05. dubna 2011.

prakticka_filosofieVirtus o. s., Centrum sebepoznání a tvořivosti zve na cyklus přednášek „Praktická filosofie“. Naplánovány jsou celkem čtyři tematicky zaměřené přednášky, které proběhnou v přednáškovém sále Státního okresního archívu Jeseník. Termíny konání jsou 10.5., 24.5., 7.6. a 21.6.2011, vždy od 17.00 hodin. Více informací na přiloženém plakátě.

   

Pozvánka na seminář „Time management a elektronická komunikace“

Autor: Redakce UNO. Sobota 02. dubna 2011.

Občanské sdružení INspiro a Unie nestátních neziskových organizací Vás zvou na cyklus seminářů „KLÍČOVÉ DOVEDNOSTI aneb Naučme se lépe komunikovat“ pod vedením lektorky Milady Šnajdrové.

Klíčové dovednosti jsou rozděleny do jednotlivých seminářů, které na sebe volně navazují. Přesto nemusíte absolvovat všechny, ale můžete si vybrat libovolné téma, které Vás zaujme.

celý článek

   

Mládež v akci - newsletter 13. týden

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 31. března 2011.

EDS Tour v Liberci!, Formela Teoprax 2011, Discover what is possible,take your chance, Školení Be In 2011, IntergenerACTION!

Aktuální newsletter programu Mládež v akci ke stažení ZDE

   

ZPRAVODAJ VENKOVA - 4/2011

Autor: Redakce UNO. Čtvrtek 31. března 2011.

Read moreČtvrté číslo ZPRAVODAJE VENKOVA (měsíčník Spolku pro obnovu venkova ČR a Národní sítě MAS ČR) rekapituluje březnové události a přináší nová témata. Můžete si zde například přečíst:
- Obce budou již posedmnácté soutěžit o titul Vesnice roku
- Národní síť MAS prosazuje po valné hromadě plán sedmi bodů
- Místní akční skupiny by měly hýbat životem na venkově. Rozhovor se staronovým předsedou NS MAS ČR Františkem Winterem
- Připravuje se setkání škol obnovy venkova: „Od programu obnovy vesnice k LEADERu“
- Podpora obnovy a rozvoje venkova: Přihlásilo se 1322 projektů ve výši 379 milionů. Dvakrát více než loni

celý článek

   

V Jánských koupelích proběhlo další školení

Autor: Mgr. Marcela Vystrčilová. Středa 30. března 2011.

skoleni-vmV Jánských koupelích se 26.-27. března 2011 konalo další víkendové školení ve spolupráci s hasičskou sekcí UNO a Okresním sdružením hasičů okresu Olomouc. Jeho cílem bylo novým i zkušeným vedoucím představit dotační tituly především z Olomouckého kraje, o které si mohou žádat na svoji činnost s mládeží, soutěže a výlety. Seminaristé byli seznámeni rovněž s činností UNO v našem kraji, s činností hasičské sekce, jak se stát členy a účasnit se dalších seminářů. Vzhledem k množství dotazů se domnívám, že školení bylo pro 64 účastníků opět velkým přínosem.

Fotogalerii naleznete ZDE

   

Roska v rádiu Prohlas

Autor: Zdeněk Beil. Středa 30. března 2011.

Ve studiu Radim byl 29. března 2011 odvysílán pořad, ve kterém předsedkyně neziskové organizace zaměřené na pomoc lidem postiženým roztroušenou sklerózou Roska Olomouc Jana Nakládalová a její členové hovořili o fungování organizace. Opakování pořadu se bude konat 4. dubna 2011 v 9.30 hodin nebo si jej můžete poslechnout ZDE

   

Burza práce pro osoby se zrakovým postižením

Autor: Redakce UNO. Úterý 29. března 2011.

Read moreV rámci Komplexního programu podpory zaměstnávání osob se zrakovým postižením, který probíhá celkem v pěti TyfloCentrech po celé ČR, a mezi něž patří i TyfloCentrum Olomouc, vznikl jedinečný webový portál www.prace-zp.cz „Burza práce pro osoby se zrakovým postižením“. Jak už samotný název napovídá, jedná se o inzertní a informační portál, který se zaměřuje na oblast pracovního uplatnění zrakově postižených.

celý článek

   

Vznik Mladých hasičů v Těšeticích

Autor: Redakce UNO. Úterý 29. března 2011.

Read moreDne 3. 9. 2010 si dlouholetý a sehraný tým mužů z SDH Těšetic uvědomil, že léta běží a je zapotřebí, aby generace pokračovala. Proto se rozhodli jít starou, ale ověřenou metodou našich předchůdců a vypravili se na oficiální návštěvu místní Základní školy v Těšeticích. Ve skrytu jsme doufali, že i v dnešní době plné počítačů, mobilů a různých dříve nepředstavitelných zábav najdeme děti, které dokážeme zaujmout a které pochopí, že i hasičský sport je na velice dobré úrovni,  jako například fotbal či hokej. Bohužel s chybou, že se o něm takřka vůbec nemluví. Musím zdůraznit, že mnoho lidí si neuvědomuje, že výchova mladých hasičů je krokem k ochraně našeho majetku a zdraví. Pevně věřím, že alespoň polovina našich svěřenců tento princip pochopí a budou tento sport brát vážně a zodpovědně!

celý článek

   

Strana 224 z 230