Svátek má Hana
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Používejte volně šiřitelný software

Autor: Administrator. Pátek 08. října 2010.

Máte všechen software v organizaci legální? Stojí vás hodně peněz, nevíte, jak ušetřit? Neziskové organizace mohou bez obav využívat výhod volně šiřitelného softwaru. Díky němu mohou získat operační systém s aplikacemi pro všechny běžné činnosti v kanceláři. Nabídka není nijak omezena ani ničím podmíněna.

Volně šiřitelný software

Mezi volně šiřitelný software patří operační systém Ubuntu, webový prohlížeč Firefox nebo kancelářský balík OpenOffice.org. Tyto programy mají výrazně nižší pořizovací náklady než konkurence, je možné je volně šířit a používat na všech počítačích v organizaci. Není nutné pořizovat licenci pro každý počítač a je to naprosto legální. V případě operačního systému Ubuntu se také zcela zbavíte virového rizika - pro Ubuntu viry neexistují.

Volně šiřitelný software používají školy, firmy, neziskové organizace, úřady i jednotlivci:

Používejte legální software

Volně šiřitelný software je ideální pro neziskové organizace - je bezpečný, legální, levný a výkonný. Nejedná se o žádnou časově nebo funkčně omezenou nabídku. Na světě neexistuje jen jeden operační systém a jeden kancelářský balík. I v této oblasti si můžete vybrat podle svých skutečných požadavků. Uvažujte ekonomicky a používejte volně šiřitelný software.

Jak ho získat

Kontaktujte Liberix, o.p.s., rádi vám poskytneme podrobné informace, v případě zájmu také připravíme informační seminář. Na setkání členů Olomoucké sekce ve čtvrtek 16. září 2010 můžete tento software vidět naživo.

Další informace: Vlastimil Ott ( Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny ), 595 175 184

 

 

Zahájení realizace Blokového grantu - Fondu pro nestátní neziskové organizace

Autor: Administrator. Čtvrtek 12. srpna 2010.

V minulých dnech byla zahájena realizace Blokového grantu - Fondu pro nestátní neziskové organizace (BG FNNO) financovaného z Programu švýcarsko-české spolupráce.

Podpisem Dohody o BG dne 21.7.2010 začaly přípravy 1. Výzvy pro předkládání žádostí. Ministerstvo financí ČR předpokládá, že 1. Výzva by mohla být vyhlášena v druhé polovině srpna 2010.  Alokace ve výzvě je stanovena na 5 mil. CHF, což představuje cca 93,84 mil. CZK. Oprávnění žadatelů musí aktivity realizovat v území Olomouckého, Moravskoslezského a Zlínského kraje. Cílem BG FNNO je přispět k posílení NNO jako důležitého činitele sociální soudržnosti a udržitelného rozvoje v definovaných regionech.

celý článek

   

Vyhlášení mimořádného dotačního programu “Evropský rok dobrovolnictví“

Autor: Administrator. Středa 11. srpna 2010.

Rok 2011 bude „Evropským rokem dobrovolných činností na podporu aktivního občanství". Na základě toho Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vyhlašuje v rámci Programů státní podpory práce s dětmi a mládeží pro nestátní neziskové organizace na léta 2007 až 2010 mimořádný dotační program pod názvem "Evropský rok dobrovolnictví".

celý článek

   

Strana 78 z 78