Svátek má Vladislav
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Nově vytvořené pomůcky pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami budou implementovány ve výuce

Autor: Marcela Kropáčová. Pondělí 15. listopadu 2010.

Read moreV září 2010 byla na Soukromé základní škole Acorn's & John's school v Přerově zahájena pilotní výuka v rámci projektu Zvyšování kvality výuky prostřednictvím ICT pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami financovaného z prostředků Evropského sociálního fondu a rozpočtu České republiky.

celý článek

 

Nabídka pronájmu bezbariérových prostor k pořádání přednášek, zasedání a dalších společenských akcí

Autor: Ing. Čestmír Rochovanský, starosta Obce Přáslavice. Pátek 15. října 2010.

Obec Přáslavice zrealizovala v roce 2009 výstavbu objektu - "Víceúčelové centrum obce Přáslavice", v tomto objektu se nachází dva společenské sály ( velký a malý  s úplným příslušenstvím ( kuchyňské linky, WC i pro ZTP, sprchy, šatny, stoly, židle a nádobí) a bezbariérovým přístupem.

celý článek

   

Granty v rámci programu švýcarsko-české spolupráce

Autor: Administrator. Pátek 08. října 2010.

Cílem Programu švýcarsko-české spolupráce je podpořit snížení hospodářských a sociálních rozdílů v rámci rozšířené Evropské unie. Celková alokace programu je 109,78 mil. švýcarských franků.

Na přímou podporu sub-projektů neziskových organizací je v rámci Blokového grantu pro období 2010-2014 vyčleněno 4,57 miliónů švýcarských franků z celkové alokace 5 milionů CHF.

V rámci Blokového grantu - Fondu pro nestátní neziskové organizace mohou být sub-projekty ve dvou prioritních oblastech, sociálních službách a životním prostředí, realizované výhradně na území Moravskoslezského, Olomouckého nebo Zlínského kraje.

Zaměření první výzvy bylo připraveno na základě analýzy potřeb neziskových organizací ze září 2009, a zohledňuje také nepříznivé dopady ekonomické krize na neziskový sektor.

Více informací ZDE .

   

Kalendář Českomoravské jednoty neslyšících

Autor: Mgr. Panský Ota . Pátek 08. října 2010.

Dovolujeme si Vám nabídnout první stolní kalendář o problematice sluchového postižení na rok 2011, vydaný Českomoravskou jednotou neslyšících v nákladu 500 kusů. OUN Olomouc si objednala pro volnou distribuci celkem 75 kusů kalendářů.

Kalendář můžete zakoupit v Internetkavárně Oblastní unie neslyšících Olomouc v pracovní dny.

Podrobnosti jsou v přílohách .

   

Příprava a realizace mezinárodních setkání za účasti postižených

Autor: Administrator. Pátek 08. října 2010.

Rádi bychom Vás upozornili na zajímavý česko-německo-polsko-rakouský seminář  na téma Příprava a realizace mezinárodních setkání za účasti postižených.

Seminář se koná od 8.-13.11.2010 v polském zámku Krzyzowa (nedaleko Vratislavi), který provozuje nadace pro evropské porozumění a setkávání. Organizátorem je německé sdružení Kreisauer Initiative Berlin, které se zaměřuje na integrační a inkluzívní projekty a má velké zkušenosti jak ve školení pracovníků s postiženými, tak v realizaci mezinárodních setkání s # účastí postižených.

Na semináři můžete získat cenné poznatky z oblasti práce s postiženými, přípravy grantových žádostí, vyměnit si zkušenosti s kolegy z Německa, Polska a Rakouska a navázat kontakty pro případnou další spolupráci.

Seminář i workshopy jsou tlumočeny do češtiny.

 

Případné dotazy ráda zodpoví mailem, nebo telefonicky 487 868768, 607957045 paní Petra Sochová, spoluorganizátorka za o.s. Rodowitz a tlumočnice.

 

Mgr. Petra Sochová

 

Polevsko 18

 

CZ - 471 16 Polevsko

 

Tel. 00420 487 868768

 

Mobil 00420 607 957045

 

Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

 

o.s. Rodowitz www.rodowitz.org

 

 

   

Strana 78 z 79