Svátek má Ludvík
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Dárek pro miminko

Autor: Marcela Kropáčová. Pondělí 22. listopadu 2010.

Read more Hestia o.s. hledá těhotnou maminku, která se těší na miminko, ale nachází se bohužel v těžší sociální situaci. Máme dárkyni, která je ochotna věnovat věci po svém miminku, všechno od oblečení až po kočárek.

celý článek

 

Nově vytvořené pomůcky pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami budou implementovány ve výuce

Autor: Marcela Kropáčová. Pondělí 15. listopadu 2010.

Read moreV září 2010 byla na Soukromé základní škole Acorn's & John's school v Přerově zahájena pilotní výuka v rámci projektu Zvyšování kvality výuky prostřednictvím ICT pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami financovaného z prostředků Evropského sociálního fondu a rozpočtu České republiky.

celý článek

   

Nabídka pronájmu bezbariérových prostor k pořádání přednášek, zasedání a dalších společenských akcí

Autor: Ing. Čestmír Rochovanský, starosta Obce Přáslavice. Pátek 15. října 2010.

Obec Přáslavice zrealizovala v roce 2009 výstavbu objektu - "Víceúčelové centrum obce Přáslavice", v tomto objektu se nachází dva společenské sály ( velký a malý  s úplným příslušenstvím ( kuchyňské linky, WC i pro ZTP, sprchy, šatny, stoly, židle a nádobí) a bezbariérovým přístupem.

celý článek

   

Granty v rámci programu švýcarsko-české spolupráce

Autor: Administrator. Pátek 08. října 2010.

Cílem Programu švýcarsko-české spolupráce je podpořit snížení hospodářských a sociálních rozdílů v rámci rozšířené Evropské unie. Celková alokace programu je 109,78 mil. švýcarských franků.

Na přímou podporu sub-projektů neziskových organizací je v rámci Blokového grantu pro období 2010-2014 vyčleněno 4,57 miliónů švýcarských franků z celkové alokace 5 milionů CHF.

V rámci Blokového grantu - Fondu pro nestátní neziskové organizace mohou být sub-projekty ve dvou prioritních oblastech, sociálních službách a životním prostředí, realizované výhradně na území Moravskoslezského, Olomouckého nebo Zlínského kraje.

Zaměření první výzvy bylo připraveno na základě analýzy potřeb neziskových organizací ze září 2009, a zohledňuje také nepříznivé dopady ekonomické krize na neziskový sektor.

Více informací ZDE .

   

Kalendář Českomoravské jednoty neslyšících

Autor: Mgr. Panský Ota . Pátek 08. října 2010.

Dovolujeme si Vám nabídnout první stolní kalendář o problematice sluchového postižení na rok 2011, vydaný Českomoravskou jednotou neslyšících v nákladu 500 kusů. OUN Olomouc si objednala pro volnou distribuci celkem 75 kusů kalendářů.

Kalendář můžete zakoupit v Internetkavárně Oblastní unie neslyšících Olomouc v pracovní dny.

Podrobnosti jsou v přílohách .

   

Strana 75 z 76