Svátek má Bernard
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Neziskovky jezdí v tramvajích a autobusech

Autor: Redakce UNO. Úterý 01. března 2011.

letak-mhdOlomoucká sekce Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje (UNO) zorganizovala zajímavou možnost pro neziskové organizace z města Olomouce, které se pomocí reklamy v MHD mohou lépe dostat do povědomí veřejnosti.

"Z dodaných materiálů jsme vybrali ty nejvhodnější a z nich pak vytvořili barevný leták formátu A3. Cestující veřejnost se bude moci dozvědět více o akcích a aktivitách neziskového sektoru, neziskovky se zase zdarma zviditelní," uvedl Hynek Pečinka, který se na přípravě letáku za Olomouckou sekci UNO podílel.

Olomoucká sekce UNO přitom nechce zůstat jen u jednorázové akce - letáky by se měly objevovat každý měsíc. Akci podporuje Dopravní podnik města Olomouce, a. s. a finančně se podílí Olomoucký kraj.

 

Grantové výzvy OKD

Autor: Marcela Kropáčová. Pondělí 21. února 2011.

Read moreDruhá největší firemní nadace v ČR - Nadace OKD vyhlašuje grantové výzvy pro neziskové organizace, obce a města na rok 2011, ve kterých plánuje rozdělit kolem 60 milionů korun. Jako vždy jsou výzvy zaměřeny téměř na všechny veřejně prospěšné oblasti a jejich cílem je pomoci ke zlepšení života lidí v moravskoslezském regionu i v dalších regionech České republiky. Kromě toho se speciálně zaměřuje na podporu chráněných dílen a dalších forem pracovní integrace hendikepovaných.

celý článek

   

Bulletin 2011/1

Autor: Zdeněk Beil. Pátek 04. února 2011.

Vážení čtenáři,

první rozšířené vydání bulletinu OKNO v roce 2011 začíná úvodníkem, který před sněmem UNO pro NNO napsal hejtman Olomouckého kraje Ing. Martin Tesařík. Tento bulletin je víceméně sněmovní, kromě kompletního programu na první straně, obsahuje statut UNO, jednací a volební řád, zprávy z jednotlivých sekcí, zprávy z výborů a komisí od zástupců NNO v orgánech kraje, na straně 6 náplň práce pomocníka neziskovek na Jesenicku V.Sokolové a také informaci o připravovaných seminářích a o novinkách v knihovně UNO. Na zprávy ze sekcí navazují články o aktivitách hasičů při povodni v Kojetíně, poznámky k přednášce o dnešním Íránu a výstavě Jak se žije v mateřských centrech.

celý článek

   

Neziskový projekt www.neziskoveweby.cz

Autor: Marcela Kropáčová. Středa 29. prosince 2010.

Read moreDovolujeme si Vás informovat o službě pro podporu neziskových organizací a dalších neziskových projektu. Tato služba je nyní zdarma a k dispozici i pro Vás. Portál www.neziskoveweby.cz je neziskový projekt, podporující poskytování internetových služeb ZDARMA všem neziskovým organizacím, charitativním sdružením, sportovním klubům, zájmovým chovatelům a dalším.

celý článek

   

Prosadit se v médiích není snadné, ale jde to...

Autor: Marcela Kropáčová. Středa 08. prosince 2010.

Read more...říká novinářka a PR manažerka Lenka Jedličková

Čtěte rozhovor níže:

celý článek

   

Strana 74 z 76