Svátek má Sabina
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Navštivte benefiční Bleší trh pro Sjednocenou organizaci nevidomých a slabozrakých

bleší trhBenefiční Bleší trh pro Sjednocenou organizaci nevidomých a slabozrakých se koná po celý měsíc červenec, denně kromě nedělí od 14:30 do 15:30. Společenství bratří kapucínů zapůjčilo prostory olomoucké odbočce SONS a pomáhá i při organizaci této benefiční akce. Bleší trh můžete navštívit v tajemném a zatím většině neznámém prostředí pod terasou kláštera kapucínů u kostela Zvěstování Panny Marie na Dolním náměstí v Olomouci. Oblastní Odbočka SONS získané finanční prostředky použije na obnovu a údržbu prostor, kde se těžce zrakově postižení setkávají a kde jim poskytuje odborné služby.

Máte doma věci, které jsou hezké, funkční a je Vám líto je jen tak vyhodit? Myslíte si, že by mohly ještě někomu udělat radost? Takové věci můžete nosit každý den před mší svatou, která začíná od 17:00 do sakristie výše zmíněného kostela nebo přímo do podzemí v době jeho otevření. Vstup naleznete z olomouckého Dolního náměstí vedle vchodu do kapucínského kostela. Pomáhat lze samozřejmě také tím, že si na trhu něco koupíte. Cenu předmětů, které si vyberete, určíte vy sami.

Pracovníci a členové Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých ČR, z. s. - Oblastní odbočky Olomouc se s Vámi rádi setkají též v prostorách na I. P. Pavlova 69, kde sídlí i další organizace pomáhající našim zrakově hendikepovaným občanům. Třeba právě Vy někoho takového znáte...