Svátek má Ladislav
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Ješek ze Sovince zve na VII. lukostřelecký dobový turnaj obce Pňovice

Královna turnajeJešek ze Sovince, pán panství Pňovského, vyzývá střelce z luku, aby se dostavili na 7. ročník Lukostřeleckého dobového turnaje obce Pňovice, který se koná v neděli 26. června 2016 od 12 hodin na hřišti v Pňovicích. Návštěvníci se mohou těšit na historické ukázky střelných zbraní a na soutěžní lukostřelecké disciplíny. Fotbalové hřiště se promění ve středověký tábor s turnajem v lukostřelbě, jeho součástí bude expozice o vývoji střelných zbraní a ukázky dobového tábora. Soutěžící anebo návštěvníci v dobových kostýmech jsou vítáni. Střílet se bude pouze z jednoduchých luků bez mířidel, sportovní luky nejsou povoleny. V případě, že nemáte vlastní luk, organizátoři Vám jej mohou bezplatně zapůjčit. Vstup na akci je zdarma. Akce je podpořena obcí Pňovice a Korunou českou, další ceny věnovali Fantasy obchod, výroba a prodej luků, šípů a kuší Lazecký, výrobce mečů Had, LH shop a Starsteel.

kostýmovaní1

Hlavním pořadatelem turnaje je historický spolek Kirri, který vznikl v roce 2007. Od začátku se zaměřuje na historii, lukostřelbu a bojová umění. Za dobu své existence uspořádal anebo se podílel na více než 100 kulturních nebo sportovních akcí. Mnoho z nich se uskutečnilo na hradech, zámcích či v muzeích (Bouzov, Sovinec, Helfštýn, Hukvaldy, Muzeum v Litovli, Uničově a mnoho jiných památkových objektů). V minulém roce se spolek podílel na natáčení historického filmu Jan Hus – cesta bez návratu pro Českou televizi a na historickém seriálu Tři mušketýři společnosti BBC.