Svátek má Čeněk
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

V Zábřehu se probudila starodávná mumie

mumiePrvní letošní víkendová akce olomouckého sdružení dětí a mládeže Duha Velká Medvědice proběhla 20. - 22. února na známé základně v Zábřehu. Účastníci se tentokrát vžili do role archeologů a vydali se až do vzdálených pyramid pátrat po stopách starodávné mumie. Hned v pátek večer je však čekalo nemilé překvapení. Po vstupu se za nimi pyramida uzavřela, a tak účastníci byli nuceni tápat ve tmě a hledat cestu ven. Není to nic jednoduchého – všude tma, hieroglyfy a tajemné zvuky ve tmě, ale i tak se jim nakonec podařilo pyramidu otevřít. Netušili však, že po otevření se dostali ven nejen oni, ale i mumie, kterou vzbudili.

 

V sobotu tak nezbývalo nic jiného, než se vydat po stopách mumie. První je však potřeba získat všechny možné povolení a certifikáty, což v dnešní době není nic jednoduchého. Účastníci se však hravě propletli labyrintem úředníků a už po obědě mohli vyrazit pátrat po mumii. Na pomoc naštěstí dostali kvalitní vědecký materiál ve formě mumie vyhledávajících GPS. Sotva se však pomocí nich dostali k mumii na dosah, netvor uprchl, a tak bylo nutné mumii vábit zpět do sarkofágu. Poté, co byla mumie zneškodněna, mohli archeologové strávit v klidu večer improvizačním divadlem.

Každá akce musí někdy skončit a tato končila v neděli dopoledne. Končila však stylově formou posledního rozloučení nejen se zbytky mumie, ale i s celou akcí. A všichni už se těšíme na další!

Že se akce opravdu vyvedla, můžete ověřit na fotkách zde a tady.

Štěpánka Štrajtová, Duha Velká Medvědice